Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie roweru]Rozpoczęcie sezonu rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odrazu na wstępie napisze że nie wiem czy temat jest w dobrym dziale. Jeżeli moderator/Administrator napisze że jest to zły dział więc prosze o przeniesienie.

 

Dzisiaj po oglądnięciu filmiku na youtube jak szybko przecina się linki i inne cuda pomyślałem sobie że może by kupić jakiegoś dobrego u-locka.

Ale przyszedł mi też pomysł taki iż moglibyśmy porozmawiać z jakimś sklepem i może przy większej ilości u-locków zrobili by jakąś promocje?

Jak myślicie?

Każdemu by się przydał a jak by cena była bardziej przystępna to na pewno więcej osób by zdecydowało się na zakup. Może i nie szło by to jak ciepłe bułeczki ale jednak by sprzedało się szybciej.

Prosze o opinie czy taki pomysł jest dobry i czy ktoś ma jakiś znajomy sklep z którym można by było się "dogadać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawianie z jakimkolwiek sklepem nie ma najmniejszego sensu, bo nie masz szans uzyskać zniżki większej niż 5-10% w stosunku do ceny rynkowej. Jeżeli już chciałbyś podjąć się takiej akcji lepiej rozmawiać z hurtownią lub dystrybutorem. Sądzę jednak, że akcja ma szanse dopiero przy 20-30 sztukach. Trzeba jeszcze pamiętać, że dojdą koszty redystrybucji "dóbr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto by było przy tych 5-10% ale jak by ktoś wziął 20-30 sztuk to tak jak ty powiedziałeś miało by to sens. Tylko trzeba by było napisać do importera kryptonite,abus itp na polskę czy na coś takiego by się zgodził.

Kolega raz kupował w hurtowni sprzęty ale nie rowerowe i wyszło gdzieś 15-20% na produkcie powyżej kwoty 150zł a wiem że w tej jego hurtowni powyżej kwoty 300-400zł są jeszcze większe rabaty. Tylko to jest kwestia dogadania się.

 

Nawet jakby bylo by to 30 ulocków cena każdego z nich wynosiła by powiedzmy

150 zł-10% taniej=135zł*30 sztuk=4050zł

a tak musiał bys zapłacić:

150*30sztuk=4500zł.

+Koszty wysyłki

Ale założe się że można jeszcze większy rabat uzyskać.

to wychodzi taniej około 450zł.

 

 

Nie wiem czy dobrze myśle jeżeli nie to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie uda się uzyskać ceny mniejszej niż rynkowa - 20%, to gra nie jest warta świeczki. Przy 10% rabacie, cały "zysk" pożera redystrybucja, na którą trzeba policzyć 10-12 PLN (paczka zwykła). 10 PLN oszczędności nie starczy nawet na dobre piwo... Musisz uderzyć do dystrybutorów, czy byliby zainteresowani takim rowerowym "grupon'em" i na jakich warunkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...