Skocz do zawartości

[pedały] dla "ciężarnego" :) - jakie?


indigo1980

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

jakie pedały mam kupić (rower crossowy jeśli to ma znaczenie) spełniające poniższe kryteria:

 

- ważę ponad 90kg - muszą mnie wytrzymać (nie plastikowe)

- do zwykłych butów - bez zatrzasków itd.

- z "wypustkami" - żeby podeszwa jak najmniej się ślizgała

- z możliwością zamontowania nosków

- najchętniej poniżej 100zł za komplet - price does matter

- oczywiście 9/16"

 

krótko mówiąc standardowe pedały, acz wytrzymalsze

 

dzięki pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie coś do DH/FR z niższej półki jeśli tak bardzo boisz się o nieślizganie i wytrzymałość, da się w tym normalnie jeździć

np. CMP Expert, 89zł extreme-shop.pl;

Da bomb - Bomb, 99zł, duncon.pl;

DM Foot Mover, 89zł, skleprowerowy.com;

NS Bikes Pancake, 79zł, 7anna.com.pl;

 

a w teorii: wszystkie zwyczajne modele z alu w cenie ok. 50zł powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna jeżdżę na takich pedałach... chyba spełniają twoje kryteria, też spro ważę... kosztowały 19 złotych.

 

jeżdżę sporo po lesie i raczej spełniają swoje zadanie... znaczy dobrze się trzymają butów (czy też buty pedałów)... na nogach mam adidas torsion z dosyć twardą podeszwą

 

5cuzppenglb90gozm.jpg rgbrettjlau046ofm.jpg

widzialem identyczne... z napisem author, kosztowały ponad 30 zeta.

 

jedyne co trzeba było zrobić to na początku rozkręcić je, nasmarować czymś normalnym i skręcić tak żeby bez oporów się kręciły... ale to 15 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te własnie VPo których wspomniał przedmówca, tylko ja mam czarne i bez odblasków. W sklepie w Warszawie zapłaciłem za nie 22zł. Jeżdzi mi się na nich super. But prawie jakby sie przykleił :D Sa praktycznie identyczne jak NS Pancake tylko ze o 50zł tańsze - wiem bo obie w łapie trzymałem i byłem w szoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi :)

 

co sądzicie o tych ?:

http://allegro.pl/item97931087_nowe_pedaly...mi_pinami_.html

są akurat w sklepie obok mnie. (zdaje się ze jest to model vp-559)

 

nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy - na stronie vp http://www.vpcomponents.com/pedals.asp?pca...ge=2&pagesize=5 wszystkie te pedały platformowe znajdują się w dziale BMX - dlaczego? na pewno dobrze będzie mi się na nich jeździć na rowerze crossowym (dłuugie wypady za miasto)?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pedały z allegro hmm tak jak powiedziałęm ja mam IDENTYCZNE tylko ze nie maja odblasków a jedynie miejsce na nie. Chyba ze ci tak na odblaskach zalezy :P Takie same mam: wymienne piny itp i ja je kupiłem za połowę tej ceny z allegro! a kupowałem w sklepie gdzie maja jakas marżę itp. Radzę poszukać chyba ze nie zależy Ci na kasie :P

 

A dlaczego w dziale bmx? Heh bo platformy pierwotnie są do fristajlu :) Jak wykonują różnorakie tricki, gdzie muszą zdjąć nogi z pedałów to najlepsze sa platfomy bo są duże i łatwo w nie trafić ;) pomyśl ile trudności nastręczały by np spd :D :D :D poza tym są nie pamietam jak to się zwie sztuczi gdzie sie slizga pedałem po murku - wtedy tylko takie pedały :) W XC zadko sie stosuje platformy a to ze względu na ich dużą wagę.

 

Ogólnie polecam te VP. Pedałuje sie super :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...