Skocz do zawartości

[pedały] mniejsze , czy sporawe


Thaneo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Jestem w trakcie kupowania części do nowego ostrego ii zatrzymałem się na pedałach. Zastanawiam się jakie pedaly wybrać. Czy mają to być najzwyklejsze aluminiowe platformy , do których doczepie noski , czy też specjalistyczne , trójkątne pedały razem z noskami.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy takie trójkątne pedały nie są przypadkiem za małe i czy dają sobie rade na ostrym? Mam troche wątpliwosci , czy stopa miałaby wystarczająco dużo miejsca , żeby w razie skidowania miała się o co oprzeć ? Z góry dzięki za odpowiedzi i rady ;)

 

Pozdrawiam , Than

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony proponuje platformy bmx z paskami. karzy na tym forum ma swoich faworytów. jedni będą wychwalać noski inni spd a ja nie wyobrażam sobie na nich jazdy. jak przesiadłem się z nosków na platformy bmx to poczułem sie jak bym wstał z drewnianego stołka i usiadł w skórzanym fotelu. przekręciłem na jeden dzień spd z mtb do ostrego to też nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę platformy ze strapami ale jeździłem także na szosowych "trójkątnych" 105 z noskami i paskami co prawda są wygodne ale mi niszczyły buty tzn. czubki wycierały się od nosków a zadzior niszczył podeszwę, w moim secie pedały shadow + strapy fixed fabrics nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja próbowałem i strapów i nosków iii mam takie mieszane uczucia co do strapów, może przez to ,że nie jeździłem na nich tyle co w noskach. Zastanowię się nad takim zestawem ,bo trzeba czasami coś zmieniać , a poza tym taki zestaw jest tańszy i bardziej dostępny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie kiedyś noski do pedałów i jakoś tak niezbyt dobrze mi się w tym jeździło. but jak na mój gust za daleko wchodził i generalnie nie odpowiadało mi to coś. Z mojego krótkiego doświadczenia z tym wynalazkiem(jeździłem na ostrym znajomego) mogę polecić strapy, nie uświadczyłem żadnych z wad nosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i noski i strapy :)

Z góry przepraszam za jakość zdjęć.

Wychodząc rano do pracy strzeliłem smartfonem i wyszło jak wyszło, ale coś tam widać.

 

W letnim rowerze mam noski z pedałami wellgo:

 

2013-01-07%252007.04.12.jpg

 

Nie są to co prawda dokładnie takie trójkątne o które pytałeś, ale są dość małe.

Podobno niszczą buty, ale ja jeżdżę w trampkach i nie zauważyłem śladów dewastacji.

Noski mam przystosowane do dwóch pasków, jednak zapinanie i rozpinanie podwójnych wymaga co najmniej małpiej zręczności,

a jeden trzyma dość solidnie (parciany, bo miałem kiedyś skórzane i nie dogadywałem się z nimi)

Plusy:

- pasują stylistycznie do mojego letniego roweru ;)

- całkiem nieźle trzymają jeśli dobrze zaciągnąć pasek

Minusy:

- potrzeba trochę wprawy żeby zaciągnąć pasek jak i uwolnić nogę (szczególnie w ostrym, kiedy pedał jest w ruchu)

- nie wszystkie buty w to włożysz

 

 

W zimowym rowerze mam strapy:

2013-01-07%252007.07.06.jpg

Są to jakieś tanie aluminiowe pedały i strapy domowej roboty, ale działa to całkiem fajnie.

Pewnie na BMX-owych platformach działałoby to jeszcze lepiej.

Wsuwasz but pod kątem (wzdłuż przekątnej pedała), a po wyprostowaniu pasek zaciska się na bucie.

Plusy:

- bardzo wygodnie się "wpina" i "wypina"

- włożysz niemal każdy but

- całkiem nieźle trzyma, choć wg mnie porządnie zaciągnięte noski trzymają lepiej

MInusy:

- szkarady ;)

 

 

Strapy są bardziej uniwersalne, ale i tak nie założyłbym ich do mojego letniego klasyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fota przedstawia Power Gripy a nie strapy.. a miedzy nimi jest kolosalna roznica..

 

Biję się zatem w pierś za wprowadzenie w błąd.

Jakoś zawsze myślałem "strapy" zarówno o szerokich prostopadłych paskach jak i cienkich ukośnych,

a różnica między nimi jest istotnie zasadnicza.

 

Thaneo, dochodzi Ci więc 3-cia opcja w przypadku pedałów z paskami - power gripy :)

Dodam że sprawdzą się one zarówno w sporawydch BMX-owych platformach, jak i mniejszych klasycznych pedałach.

 

Nie jestem tylko pewny czy ułatwia Ci to wybór ;)

 

Edit:

możesz przybliżyć te różnice(wady, zalety względem innych)?

 

Róznica polega na szerokości i położeniu paska względem osi pedała. Szerokie strapy idą równolegle do osi, a wąskie power gripy idą po skosie.

Zaletą powergripów jest łatwość "wpinania" się (wsuwasz nogę po skosie i prostujesz, co powoduje zaciskanie się paska na bucie).

Co do szerokich strapów to się nie wypowiem bo nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zjadlo mi posta albo zapomnialem go wyslac hehe...

 

Roznica jest taka, ze w power gripach nie masz mozliwosci szybkiego ustawienia zacisku paska jak w strapach. Strapy maja system rzepow dzieki ktoremu mozesz uzywac dowolnego rodzaju obuwia i w ciagu chwili dostosowac je do nich poprzez poluzowanie lub scisniecie.. I po drugie sa profilowane w taki sposob, ze wpinanie i wypinanie jest banalnie proste a wrecz instynktowne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w power gripach nie masz mozliwosci szybkiego ustawienia zacisku paska jak w strapach. Strapy maja system rzepow dzieki ktoremu mozesz uzywac dowolnego rodzaju obuwia

 

No to moje power gripy nie są typowe chyba, bo mają rzepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zrobiłem prototyp , podoba mi się w jak łatwy sposób się wkłada i wyciąga nogę, a także to, jak mocno opinają stopę po jej wyprostowaniu. jak złożę do końca nowe ostre zobaczymy jak przy skidzie, obawiam się, że odruchowe skręcenie nogi spowoduje wysunięcie jej z gripa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się te pedały weligo z noskami. To ,że nie są trójkątne to mi nie przeszkadza , chodzilo mi bardziej o wielkość pedała. Platforma nie wygląda z noskiem jakoś zjawiskowo ^_^. W noskach jezdze juz ponad pol roku, dlatego chyba zdecyduje sie na noski.

 

 

Strapy są bardzo fajne , ale ich cena jest kosmiczna ,a po próbie jazdy w strapach na ostrym znajomego stwierdzilem ,że jednak nie są warte ceny Po mimo pocnego zacisku , stopa po prostu mi z nich wyskakiwała. O power gripach nie slyszalem. Calkiem mozliwe ,że spróbuje zrobić je na własną rękę.

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się te pedały weligo z noskami.

 

Ten model to Wellgo R0-25 Track, choć widziałem bardzo podobne innych firm (na pewno Token).

Przymierzałem się do kupna MKS Sylvan Track (ciągle mi się podobają), ale dostałem te za darmo i jestem z nich zadowolony. Całkiem wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dla odmiany mam ori POWER GRIPSY

 

p4pb4298671.jpg

 

teraz sa już zajechane jak siodło LUCKY LUKE'A ale nadal pełnią swoją funkcję, tym razem w tym

 

p4pb8097377.jpg

 

gdzie widzimy akurat NOSKI BEZ PASKOWE - gówno jakich mało, w ogole nie trzyma, nie wiem co skłoniło mnie do wydania na to 8 złotych.

 

no, ale że BRYKA MIALA BYĆ LAJTWEJT - to pedały też są najlżejsze jakie dało się kupić za grosze

 

WELLGO M-21 - 238GRAM realnie.

 

wellgo-m-21.jpg

 

katam to od pól roku i jest git i jest lekko.

 

platforma nie jest zbyt wielka, ale jak sie czlowiek troche ogarnie - jest ok, nie gryzie stopy.

 

co do samych pasków:

 

- nie trzymaja aż tak jak jakieś szerokie strapy

- noga jest trzymana po przekątnej

 

+ lekko

+ jak dla mnie - FIT wygląd :)

+ super wygodny system, bez wczuty możemy sobie reglowac zaciśniecie paska, odpowiednio ustawiając stopę

+ mega intuicyjna ewakuacja.

+ niezaleznie od buta - w noskach odpadala jazda w pantoflach - co zdarzalo mi się, bo byłem w szkole mundurowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...