Skocz do zawartości

[allegro] Tarcza Avid G2CS - oryginał czy podróbka?


skydancer

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kilka dni temu nową tarczę Avid G2CS 160mm, mam jednak spore wątpliości czy to produkt oryginalny. Co sądzicie?

 

1. http://i48.tinypic.com/262aywy.jpg

2. http://i45.tinypic.com/jv1yxy.jpg

3. http://i47.tinypic.com/725eab.jpg

4. http://i45.tinypic.com/1182fra.jpg

5. http://i46.tinypic.com/mb7a0n.jpg

 

Waga 115g. Mam w domu starą tarczę G2CS, którą dostałem razem z hamulcami przy zakupie - jakość wykonania o niebo lepsza. Ta tutaj ma wszędzie zadziory na krawędziech, jakieś dziwne przeszlifowania w miejscach kontaktu z klockami (dobrze to widać na zdjęciu 3). Co zauważyłem, to także ramiona odchodzące od środkowej części na zewnątrz są grubsze niż w oryginalnej tarczy. Napisy grawerowane laserem także inaczej wykonane niż w oryginale.

 

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie myślę tak:

1. Tarcze Avida nie grzeszą jakością; wiele z nich ma opinie łatwo gnących się (np model o którym tu mowa), wiele jest krzywych fabrycznie. Kupując produkt z logo Avid moim zdaniem nie kupujesz jakości.

2. Tania tarcza niekoniecznie równa się zła tarcza - wiele tanich zamienników działa jak należy a kosztują ułamek ceny sklepowej produktów z logo A. Ja - jeśli tarcza jest prosta, nie budzi innych zastrzeżeń co do bezproblemowej eksploatacji - używałbym jej.

3. Podróbki tarcz Avida to chyba nowość na rynku podróbek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nawet to co chińczyki sprzedają wydaje się być lepiej wykończone: http://www.dhgate.com/10-pcs-avid-g2-clean-sweep-disc-brake-rotor/p-ff8080813b93615b013b9534520f7857.html#s1-17-null

Tarcze avida przynajmniej moje zawsze zachowywały się dobrze, nie były krzywe ani szczególnie podatne na krzywienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mocno podejrzane że sprzedawca ma taką ilość tych tarcz w tak atrakcyjnej cenie bo normalnie kosztują koło stówy za sztukę - co w prawdzie jest zupełnie nie adekwatną ceną do tego co sobą prezentują ale jednak wykonane są lepiej od tych zaprezentowanych na fotkach na górze wątku.

Zstanawiam się czy te ostre krawędzie nie będą ścinały/zużywały klocków mocniej, poza tym to raczej powinny spokojnie działać, chyba ze się dogadasz ze sprzedawcą i oddasz tarcze.

Jeśli nie to bym te krawędzie wyrównał pilnikiem/papierem ściernym żeby sobie paluchów nie pokaleczyć i używał, powierzchnia hamująca i tak sama się wyszlifuje od klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak jest jak pisza inni, to napisz do allego i harfy, bo jak wiadomo jest zakaz handlu podrobkami na allegro itd. Poza tym sprzedawca w opisie przedmiotu ma "Towar oryginalny w 100% zgodny z opisem" Takich trzeba tepic jezeli jest prawda, ze to podrobka. Tym bardziej, ze zdjecie przedstawia tarcza avida, a Ty otrzymales inna niz na foto :angry:

 

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tylko kwestia jakości wykonania, ta tarcza ma po prostu inne wymiary w niektórych miejscach (ramiona odchodzące ze środka są zdecydowanie szersze), grawerowanie laserem także zupełnie inne. No nie chce mi się wierzyć, żeby taki złom wychodził z ich fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale to nie jest tylko kwestia jakości wykonania, ta tarcza ma po prostu inne wymiary w niektórych miejscach (ramiona odchodzące ze środka są zdecydowanie szersze), grawerowanie laserem także zupełnie inne. No nie chce mi się wierzyć, żeby taki złom wychodził z ich fabryki.

Wszystkie sztuki tarcz będące w zestawach z hamulcem bb5, zamontowane w rowerach trek/gf były krzywe, wszystkie wymagały korekty, by umożliwić choć znośne ustawienie hamulca i skoku dźwigni. Do tego legendarna już kulawa jakość fabrycznego odpowietrzenia hydraulicznych avidów. Avid/SRAM wypuszcza z fabryk złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający zgodził się bez problemów zwrócić kasę za tarczę oraz koszty przesyłki.

 

Wobec tego jest świadomy, że sprzedaje podróbki i woli na tej jednej stracić pieniądze i zarabiać dalej, niż mieć zablokowane konto i ewentualnie policję lub UOKiK na karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego nie wiesz. Jesteś w stanie w 100% stwierdzić czy to oryginał czy podróbka? To napisz nam proszę będziemy o tą wiedzę bogatsi.

Sam sprzedawca ma obowiązek przyjąć taki towar z powrotem w ciągu 14dni bo nie możesz go ocenić organoleptycznie, łaski nie robi, a może kupił je w oficjalnej dystrybucji bo ktoś wyprzedaje dziadowską partię, lub też zwyczajnie takie się trafiły? Tego nie wiemy, nie umiemy tu stwierdzić oryginalności tych tarcz, więc bez sensu jest takie stawianie pod pręgierz na podstawie domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewałem sytuacje na allegro, gdy kupujący wyraził wątpliwość zgodności tego co widział w aukcji, mojego opisu i tego, co dostał. Wtedy z reguły sugeruję kontrahentowi np zwrot przedmiotu, ponieważ uważam że nie warto narażać wypracowanej opinii.

W tym przypadku "walka o tarczę" to może bardziej objaw mądrości sprzedawcy. Wiele na forum informacji o podróbach, co też wpływa na ocenę w takim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania jakością...

Ale jeżeli tarcza różni się kształtem - fajnie by było zobaczyć te twoje tarcze na foto nałożone na siebie - to już można się czepiać podróbki.

 

Podróbki różnych przedmiotów gdzie podróbka jest niemal identyczna jak oryginał bardzo często można odróżnić po czcionce nadruków i odwzorowania znaku handlowego.

Znak handlowy Avida ma taką wartość że zawsze firma będzie pilnować identyczności logo na każdym swoim produkcie.

 

Jeżeli tarcza ma inny kształt i grawerunek Avida się różni to dla mnie rozstrzyga to problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz. Jesteś w stanie w 100% stwierdzić czy to oryginał czy podróbka? To napisz nam proszę będziemy o tą wiedzę bogatsi.

Sam sprzedawca ma obowiązek przyjąć taki towar z powrotem w ciągu 14dni bo nie możesz go ocenić organoleptycznie, łaski nie robi, a może kupił je w oficjalnej dystrybucji bo ktoś wyprzedaje dziadowską partię, lub też zwyczajnie takie się trafiły? Tego nie wiemy, nie umiemy tu stwierdzić oryginalności tych tarcz, więc bez sensu jest takie stawianie pod pręgierz na podstawie domysłów.

 

Nie znam się na tarczach, ale mogę stwierdzić, że mam już jakieś doświadczenie z takimi sprzedawcami. Do tego biorąc pod uwagę posty które mówią o tym, że tarcza różni się kształtem i innymi szczegółami - to jestem pewien w 99%. Polegam na opinii innych. Nikogo pod pręgierz nie stawiam, po prostu wyraziłem swoje zdanie. Gdybym rzeczywiście był wielce oburzony, to pisałbym już pewnie do Allegro - ale nie jestem stroną w tej sprawie.

 

A co do zwrotu - jest to 10 dni roboczych, ale sprzedający wcale nie musi pokrywać kosztów wysyłki w obie strony - tylko wartość produktu. Jeśli byłbym sprzedającym i kupujący napisałby do mnie, że coś się z produktem nie zgadza bądź napisał, że to podróba to starałbym się go przekonać, że to oryginał, a nie proponowałbym z miejsca zwrot kosztów za przesyłki.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia z powrotem towaru - zakup był od osoby prywatnej i to jedynie dobra wola sprzedawcy, że zgodził się na zwrot kasy. 10 dni zwłoki obowiązuje dopiero, gdy kupuje się od firmy.

 

Zrobił mądrze, to nie problem przecież porównać taką tarczę z oryginałem. Każdy większy sklep ma na stanie G2CS, toż to chyba jedna z najpopularniejszych tarcz na rynku.

 

Myślę, że dużo dałby pomiar twardości tarczy z aukcji i kilku szt z normalnego obiegu. Dopiero wtedy mielibyśmy pewność, czy to faktycznie podróbka bo wygląd czy takie a nie inne szlifowanie ma małe znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczę już odesłałem z powrotem. Co do różnicy w kształcie: Porównałem sobie tę "podrobioną" tarczę z modelem G2CS, ale 185, który miałem z oryginalnych hamulców. W tarczy oryginalnej Avida, szerokość ramion, które odchodzą z części środkowej na zewnątrz jest ze 2-3mm mniejsza, niż w tarczy 160mm ze zdjęcia. Chodzi o szerokość zaznaczoną na zdjęciu. To moim zdaniem jednoznacznie przesądzą o tym, że była to podróbka.

 

15332ix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...