Skocz do zawartości

[stery] zintegrowane


marnon

Rekomendowane odpowiedzi

witam! potrzebuję kupić nowe stery zintegrowane do mojego xtc3, szukam czegoś dobrego i wytrzymałego w cenie ok100zł. Lepsze będą na łożyskach maszynowych? i czy montując nowe mógłbym zostawić stare miski w ramie?chyba tak ale do końca nie wiem :( proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze beda na lozyskach maszynowych, a co do misek to na 100% nie wiem, ale raczej sie je wybija, w kazdym badz razie jesli zmieniasz z maszynowych na kulkowe badz odwrotnie to na pewno :( niech jeszcze ktos sie wypowie na temat wybijania misek.. :D pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbija... Wbić jest łatwo - kawałek deski czy sklejki, młotek i z wyczuciem uderzamy kilka razy aż miski "schowają" się w ramie. Z wybiciem gorzej, bo jak cięzko wchodzą tak i cięzko wychodzą albo inawet ciężej. Płaski śrubokręt może pomóc i młotek. Ale jeśli boisz sie tego ryzyka to lepiej dać to komuś, kto już to robił.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tej pory miałeś łożyska maszynowe (z tego co piszesz, to nie wydaje mi się), to możesz zostawić miski w ramie- nie są one narażone na zużycie tak, jak w łożyskach kulkowych (dobrze założone stery przenoszą cały nacisk i przeciążenia na łożyska). Jeżeli zmieniasz stery na maszynowe, to zmiana misek obowiązkowa. Do zdejmowania misek BEZ ich katowania służy specjalny wybijak w kształcie rurki i rozciętym jednym końcem na 4 części i te części są odgięte na zewnątrz, żeby zahaczyć o miski, ale...tutaj trzeba posłużyć się przykładem Faziego :( , że nie każda miska lubi wystawać poza średnicę wewnętrzną główki ramy i wtedy robią się WIELKIE problemy :D Innymi słowy- jak ktoś ma to zrobić (być może i popsuć :D ), to lepiej niech to będzie KTOŚ inny, niż Ty :D Co do sterów, to polecam VP A45AC lub któreś z oferty CaneCreek. Pozdrowerek ALL :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszecie to nie są stery zintegrowane, tylko wewnętrzne. Zintegrowane nie mają żadnych misek wbijanych w ramę, a łożysko umieszcza się bezpośrednio w główce ramy.

 

Bendus widzę, że wiesz, że dzwonią, tylko jeszcze nie wiesz, w którym kościele- zgadzam się z Tobą, że stery o których piszesz, też są zintegrowane i nazywają się dokładnie DROP-IN, ale to o czym my tutaj piszemy z Fazim nazywa się również sterami zintegrowanymi, tak więc mam nadzieję, że krótka lektura powyższych odpowiedzi da Ci trochę szerszą wiedzę. Co do sterów CANE CREEK'a, to polecam ZS-2- naprawdę przyzwoite stery lub TIOGĘ NS- to są naprawdę konkretne stery- lekkie i dobrze uszczelnione z maszynowymi łożyskami- pracują świetnie. Pozdrówko FORUMOWICZE :PB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendus dobrze pisze - stery zintegrowane nie mają misek dlatego są zintegrowane z ramą - a stery wewnętrzne mają miski które nie wystają z główki ramy (a wystają miski w sterach klasycznych) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest jakas racja w tym co piszecie

 

Bez wątpienia ;)

 

W większości popularnych ram opisanych jako "przystosowane do sterów zintegrowanych" montuje się w rzeczywistości stery wewnętrzne - z wbijaną do główki ramy miską. Średnica osadzenia to 44mm.

Typowe zintegroeane mają średnicę ok. 41.2mm i są stosowane głównie w szosówkach (choć nie tylko)

 

Dokładniej o tym poczytacie w BikeBoard #9/2005 albo TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...