Skocz do zawartości

[pedały] jak odkręcić?


Shogun

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj nowiutkie błyszczące pedałki SPD, ale za cholerę nie mogę odkręcić starych platform. Kluczę się gną, ręce bolą, a pedały ani drgną. Dałem sobie spokój, bo prędzej korba się złamie niż pedał odkręci. Mam nadzieję, że w dobrą stronę kręciłęm (lewy pedał w lewo, a prawy odwrotnie w prawo). Szkoda, bo pojeździłbym sobie już, a tak to dopiero po świętach do serwisu :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to by było bez sensu, bo by się podczas jazdy odkręcały. Tutaj wyczytałem "jak krecisz nogami i pedalujesz do przodu pedal sie dokreca wiec zeby odkrecic trzeb kluczem krecic w przeciwna strone", jednocześnie zaprzeczają temu pisząc, że lewy odkręca się w prawo. Sprawdziłem w starym rowerze i rzeczywiście lewy odkręcił się w prawo, ale to nie jest zgodne z tym powyższym cytatem. Sprawdziłem też w nowym, ale w prawo też nie idzie ni chuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kręć zawsze w kierunku tyłu roweru". Na przykładzie prawego pedała - podczas jazdy pedał kręci sie w prawo względem korby czyli sie dokręca. Lewy natomiast odwrotnie - w lewo względem korby i tez sie dokręca. Nim napisałem poprzedniego posta chwycilem klucz w łape i sprobowałem odkrecic swoje pedały :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkreca sie zawsze odwrotnie do ruchu wskazowek!! a zakreca zgodnie z ruchem. jak nie mozesz odkrecic to spruboj potraktowac gwint wd-40 albo podobnym specyfikiem powinno pomoc ( w moim przypadku wd-40 zadzialal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam użyć opcji "Szukaj" gdyż z tego co pamiętam był już taki temat.

 

A na szybkiego:

- psiknąć sporo WD40

- odczekać kilka godzin

- skombinować długi klucz

- włożyć sporo siły i próbować odkręcić

 

I na koniec jedna uwaga! Na gwinty nowych pedałów dobrze dać trochę smaru stałego - w przyszłości nie będzie takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...