Skocz do zawartości

[mostek wymiana] luzy po wymianie mostka ?


Malcik_Ente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, wymienilem sobie mostek (zgodnie z waszymi radami na race face ktore znalazlem na allegro po 54 zl :) i w miejscach zaznaczonych na zdjeciu strzalkami mam takie drobne luzy teraz :/

 

IMG_0939.jpg

 

Amor to rst capa t5 po 1 sezonie uzywania niezbyt ostrego.

Nie wiem czy mialem te luzy wczesniej bo nie sprawdzalem tego nigdy. Mostek dokrecilem bardzo mocno. I proboalem kilka razy go zalozyc tak zeby luzow nie bylo ale mimo to one są:/ Czy te luzy to efekt tego ze cos zle zrobilem zakladajac mostek? i czy da sie jakos je zniwelować? Bardzo prosze o odpowiedz bo troche mi te luzy zepsuly radoche z jazdy z nowym mostkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez pomyslalem o rurze, SCIAC JA ODRAZU

Czasami zostawia się tak, żeby nie ścinać za krótko rury sterowej, jeśli ktoś planuje np wymianę ramy

osobiscie wolalbym ta duza podkladke pod spodem

A czy "osobiście" pomyślałeś o tym, że włożenie tej podkładki pod mostek zmieni całkowicie pozycje na rowerze i geometrię roweru... ? Po coś ma ją włożoną nad mostek... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem i wolalbym pod niz nad, ale i tak najpierw to bym rure przycial jesli nie mam w planach jej zmiany.. zreszta to i tak nieistotne :) troche tak zbaczajac z tematu to kolega jak zakupil suntoura xc pro ns to mial za bardzo przycieta rure, mostek mu nachodzi na jakies 40 %, ale wszystko sie trzyma, duzo szaleje na rowerze, ale ster sie mocno trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad mozesz wiedziec jak by ci sie w takiej pozycji jezdzilo na jego rowerze?!

Ostatnio tez mialem taki uklad bo testuje rozne pozycje na rowerze a teraz mam wszystkie podkladki na gorze. Jak juz wybiore ostateczna pozyje to przytne sterowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nie wiedzialem ze taka burza sie rozpeta :) heh ok ok zaraz poprobuje z tym mocniejszym dokreceniem (tylko umyje lustra jeszcze w domu :P ) dzieki za porade :P co do wystajacej rury to... owszem chce ją przyciąć tylko mostek wymienilem dopiero wczoraj i nie mialem czasu jeszcze :/

 

a co do wypowiedzi Neo6 to wiesz wszystko zalezy jak ktos jezdzi z tego co widzialem Twoj rowerek to preferujesz dodatni wznios mostka a ja ujemny dodatkowo ja mam mostek pod podkladkami bo nie przycialem jeszcze rury sterowej no i cos na nią chcialem wlozyc zeby tak brzydko nie wystawala :) a co do ujemnego wzniosu (czyli odwroconego mostka) to mam tak go ustawionego bo mi wtedy duzo wygodniej jezdzi, poprostu taka pozycja na rowerku mi bardziej odpowiada, lepiej go czuje, wygodniej mi sie podjezdza i pewniej sie czuje na zjazdach. Wczesniej mialem mostek bontragera standardowo zamontowany i wygladalo to tak jak tutaj

 

http://www.cyclery.com.au/images/fisher/classic/advance.jpg

 

zdecydowanie pewniej i lepiej jezdzi mi sie jak jest tak jak teraz ale oczywiscie kazdy ustawia sobie bika tak jak lubi :)

 

Ha wszytsko juz działa :) dzieki za rady :) luzy zlikwidowane mostek dokrecony :) aaaa jeszcze zeby tak nie zakladac nowego tpica to zapytam, czy jak przytne ta rure to nie zepsuje sobie tego gwintu ktory jest w niej w srodku ?? tego w ktory wkręca sie ta srube od sterow ? on jest przez cala dlugosc rury ?? jak to z tym jest ??

Dzieki z gory za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...