Skocz do zawartości
  • 0

Zniszczona manetka przednia


Gość Paweł

Pytanie

Witam. Niezauważona dziura w jezdni i niefortunny updek. Nic się nie stało poza zniszczoną manetką przerzutki przedniej. Rozpadła się dosłownie w pył. Linka spadła i przerzutka jest na najmniejszym kole. Jest to przerzutka Shimano połączona z hamulcem. Nie chcę wymieniać jej całej, poniewaz po pierwsze nie mam wiedzy by to rozmontować i zamontować, a po drugie nie jest to dobry czas na dodatkowe koszty. Zalezy mi na naciągnięciu linki tak, by przeskoczyła na najwyższe koło, mogłoby to nawet pozostac tak na stałe. Czy może warto kupić najtańsza przerzutkę i dołączyć tak "na dziko" tylko po to by naciągnąc linkę? Póki co myślę o małej zabawie w MacGywera, naciagnięciu i umocowaniu jakoś do pozostałych resztek manetki.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ją ustawić na najwyższej koronce, za pomocą śrubki regulujacej na przerzutce. Jeżeli się nie uda, tak żeby nie schodziła w dół, to spróbuj wymienic śrubę ograniczająca ruch w dół, na dłuższą (tak żeby zablokowała prowadnik w porządanej pozycji). Wtedy powinno się z obejść bez kombinacji z linką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...