Skocz do zawartości

[napęd] Dość mam już ciągłego czyszczenia napędu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Serwus

Piasta z wielobiegiem to jedno, a co do brudnego łańcucha-jak już zbudujesz swojego wymarzonego singla czy trój-biega to możesz zaszaleć i założyć coś takiego (dzięki uprzejmości Kolegi z naszego Forum TwojejStarej):

2781602536_61b8aa3ed0.jpg

 

"co i jak" na jego forum: http://rowerowyszperacz.wordpress.com/2012/01/16/visual-tuning-lancuch/

 

Rohloff to drugie - 18 lat jeździłem na finishu l. A od 2 na Rohloffie. Wystarczyło porównanie w ciężkim terenie - tak jak piszesz- FL po 70 km w Górach piszczy jak zwariowany

Rohloff potrafi mnie kilka dni pod rząd utrzymywać w błogiej ciszy -ale trzeba o niego dbać, dobrze wytrzeć z nadmiaru zanim wyjedziesz w teren.

 

I trochę więcej luzu i przymykania oka - sam się leczę z nadwrażliwości na syf -rozumiem problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Accenta lub Tokena ...

 

Ja mam Accenat i sobie chwale ... jak na razie bez problemowy.

Velo | Części i akcesoria | Accent | PEAK 29

 

Mimo że Accent ma odrobinę większą masę (kilkanaście gram) niż Shimano to ma tą podstawową zaletę (token też) że da się do niego kupić znormalizowane łożyska (6805 2RS)

Cały suport to koszt prawie 100 zł a za średniej klasy łożysko dasz około 6 - 8 zł.

Jedne miski suportu powinny spokojnie przetrwać kilka zmian łożysk.

U znajomego w zeszłym tygodniu wciskałem 5`ty komplet łożysk do Accenta, średnio robi na komplecie 5 - 7 tys km.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Accenty wyglądają solidnie. A które EX mam brać ? 1 czy 2 ? Ma to znaczenie ?

 

Już doczytałem: EX1 jest kompatybilny z Shimano a EX2 z Truvativem. Dla mnie Shimano :-)

Który klucz kolegi M_333 polecacie do kompletu ? ;-) Zakładam, że sam dam sobie radę a walory poznawcze - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki potrzebujesz suport zależy od mufy jaką masz ...

 

Z informacji na opisie wynika że:

- dla mufy 68 mm od strony napędowej wymaga podkładki lub przerzutki typu E-type lub napinacza łańcucha zakładanego na mufe supoeru.

- dla mufy 73 mm żadnych podkładek .

- długość osi suportu 113 mm (dobieramy do korby).

 

Ponad to suport do XC/maraton, żadnego DH, FR czy dirtu.

 

Dalsze kryterium wyboru ... kwadrat, isis czy octalink ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastar, zamiast panikować, po prostu przejedź się kilka kilometrów tym rowerem :). Co się zastało to się odstanie ;). Miałem podobną sytuację, rower po myciu karcherem stał trzy tygodnie i korbą ledwo można było zakręcić ręką. Po kilku kilometrach przejażdżki śmiga jak nowa. Zmiana zewnętrznych łożysk na początku zimy spowoduje, że na wiosnę będziesz je zmieniał jeszcze raz. No chyba że w ogóle nie zamierzasz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze autorze tego tematu powinieneś myśleć o sobie i swoich nerwach. Może jakiś nerwosol?

Po drugie, z tego co wyczytałem przesadzasz ze smarowaniem. Jeśli walisz za dużo smaru to brud będzie Ci się kleił jak do miodu. Wtedy to oczywiste że uwalisz nie tylko napęd brudem.

Może spróbuj smarować mniej albo teflonem w sprayu? Teflon smaruje ale nie przyciąga brudu i dłużej utrzymuje w czystości części.

 

Rower choć prosty w budowie wymaga czasem zastanowienia. Oczywiście w ośkę koła jeśli masz na wiankach możesz walić i towot, ale na elementy zewnętrzne wystarczy mała warstwa oleju.

 

Ja na przykład smaruję łańcuch olejem do maszyn do szycia i styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...