Skocz do zawartości

[pedały] spd zakup roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie nietypowe pytanie odnośnie pedałów SPD. Zakupiłem ten rower http://allegro.pl/ro...2729414343.html

Dzisiaj kurier mi go przywiózł, ale w paczce brakowało pedałów SPD które były na zdjęciu, napisałem do sprzedającego i sprzedający twierdzi, że gdyby były to zwykłe pedała pedały to by dołożył je a spd nie trzeba. Przed zakupem nie dostałem informacji, że nie ma ich w cenie, a gdy wcześniej kupowałem rowery i były na foto to zawsze je dostałem dlatego wcale nie pytałem sprzedającego o nie ponieważ wg. mnie jest to części kompatybilna bez której roweru nie da się użytkować.

 

Co wy sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zdjęciu to by się należało bo są widoczne, ale w opisie ich nie ma, tak samo jest z lampkami i resztą "osprzętu" trudno powiedzieć kto ma rację.

Często jest tak że zdjęcie jest tylko poglądowe a opis jest głównym "wyznacznikiem" sprzedawanego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/339368-zdjecie-sprzedawanego-przedmiotu.html

 

Mniej więcej na temat. W zasadzie trudno powiedzieć który z Was ma rację. Najlepiej było by się jakoś dogadać i tyle. Pedałów w specyfikacji nie wymienił. Z drugiej strony nie dodał, że rower sprzedaje bez pedałów. Ja spróbowałbym rozwiązać to ugodowo. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zwyczajowo rowery sprzedaje się bez pedałów ew dodaje się jakieś zwykłe plastiki "aby tylko", nie jestem zdziwiony reakcją sprzedającego.

Jednak jeśli w opisie nie było zaznaczone, że foto jest poglądowe albo, że pedały nie są w zestawie to jednak domagałbym ich otrzymania lub równowartości - tym bardziej, że w aukcji miałeś tak zwane "real foto".

Proponuję nie odpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chwila, chwila... Fotografie poglądowe to chyba sobie sklepy wrzucaja z notką że specyfikacja może ulec zmianie.

A to raczej był prywatny sprzedawca i robił zdjęcia konkretnego roweru, który sprzedał. I nie zrobił notki o wyłączeniach żadnych części...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajowo rowery sprzedaje się bez pedałów...

 

Ooo! blink.gif Gdzie tak sprzedają ???

 

Są na zdjęciu - mają być z rowerem, jeśli w opisie nie zaznaczono inaczej.

 

Rower bez pedałów, to IMHO rower niesprawny, nienadający się do użytkowania gwizdze.gif

 

Szprych też nie ma w opisie, ale mam nadzieję, że otrzymałeś je do kompletu z wymienionymi tam obręczami i piastami wink.gif

 

 

Zgłaszaj do Allegro równolegle i niezależnie od prowadzonych ze sprzedającym negocjacji.

 

POK Allegro również ma terminy których nie można przekroczyć, bo potem d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziobolek jasne że rowery "te bardziej Topowe" są sprzedawane bez pedałów ale z reguły zdjęcia też wtedy są bez pedałów i w opisie jest również bez pedałów (przykład: Giant Trance X 29er 2 - 2013 - Bike-On.pl, rowery i akcesoria rowerowe Ale wtopa sprzedającego jest taka że na focie pedały były więc jest to wprowadzenie w błąd (świadome lub nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w aukcji są na tyle dokładne i jest ich tyle, że nie można powiedzieć, że są poglądowe, tylko stanowią część opisu. Jeżeli sprzedający nie uwzględnił wykluczeń, wprowadził klienta w błąd. Proste. Nie ma co nad tym dywagować i rozważać, czy rowery wyższej klasy są sprzedawane z pedałami czy nie. To tak jakby kupić samochód, a sprzedający stwierdziłby, że jednak koła sobie zostawi - mimo że na zdjęciach samochód stał na kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...