Skocz do zawartości

[zakupy] Zakupy na ebay.co.uk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

tak jak w temacie jak to jest. Chce kupić sobie coś właśnie na tym ebay'u i dopadają mnie myśli jak jest z zapłatą, a dokładniej : Jak wygram aukcje, to muszę zapłacić w walucie kraju sprzedawcy? A jak licytuuje, to też licytuje w walucie sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Większość płatności na jakimkolwiek ebajcu odbywa się za pomoca systemu PayPal.

A tam już wszystko samo się przelicza z jednych walut na drugie...

 

No chyba że sprzedający dopuszcza płatrność przelewem to wtedy już zależy od Twojego banku jak załatwia sprawy przelewów zagramanicznych.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie.

Płacisz w walucie której wymaga sprzedający. PayPal przelicza sobie kwotę z jednej waluty na drugą, z drugiej na trzecią, itd. aż dojdzie do PLN. Tak wyliczoną kwotą w PLN zostanie obciążona Twoja karta kredytowa lub rachunek bankowy. Ty nie musisz się o nic martwić, PayPal dba, by na przewalutowaniu PayPal nic nie stracił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OK

 

Prosto i łopatologicznie.

 

Na zestawieniu w PayPalu będziesz miał kwote do zapłacenia w GBP.

W momencie wydania dyspozycji zapłaty dajmy na to kwoty 50GBP uruchamiasz całą maszynkę przeliczająco-pobierającą wbudowana w PayPal.

 

Kwota 50GBP która zadeklarowałeś do zapłaty jest przeliczana przez PayPala na złotówki i nastepnie Twoje konto lub karat kredytowa są obciążane w odpowiedni sposób.

 

Poniał?

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nieco zbyt dosłownie wziąłeś moje słowa o maszynce.

System PayPal przelicza poprostu waluty.

Choć w sumie mozna powiedzieć że nie jest to darmowe gdyż, jak już tu napisano, PayPal przelicza po kursie kozystnym dla siebie a nie klientów.

 

No ale c'est la vie...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez, nie strasz chłopaka jakimiś niestworzonymi historiami :whistling:

 

Podam na przykładzie osobistym:

 

Wygrałem aukcję na cośtam. Zapłacić miałem 100USD. Płacę używając PayPala. Wysyłam 100USD do sprzedawcy, PayPal wykonuje konwersję a moje konto jest obciążane 63.08GBP - po przewalutowaniu dolców na funciaki.

 

PayPal domyślnie wysyła do sprzedawców ich walutę, a obciąża w walucie kupujacego.

 

Takze będziesz w systemie PayPal wysyłał funty a zostaniesz obciążony odpowiednią ilością złotówek.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kałniam,

 

Konto PayPal masz?

Połączone jest z Twoim kontem bankowym lub karta kredytową, lub oboma rzeczami?

 

Żeby placić przez PayPal nie trzeba mieć żadnych pieniedzy na koncie PayPal.

Wystarczy zadeklarować płatnośćdajmy na to 50GBP, funty zostaną wysłane do sprzedawcy, a Twoje konto bankowe lub kara kredytowa zostaną obciążone odpowiednią kwota w złotówkach.

 

PayPal to system umożliwiający (między innymi) płatności zgraniczne ludziom niemajacym rachunków walutowych, a nie kolejne konto bankowe lub para-bankowe.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz najpierw przeliczyć sobie, ile musisz wpłacić złotówek, by mieć określoną ilość euro, dolarów czy czegokolwiek tam chcesz - na stronie głównej konta PayPal masz coś takiego jak konwerter walut. Wpłacasz tę kasę, teraz (lub wcześniej) otwierasz sobie "rachunek" powiedzmy EUR, przewalutowujesz złotówki i masz euro, wysyłasz płatność, voila. Możesz też przewalutować podczas zakupów, ale to dodatkowe koszta. W pierwszym wypadku PayPal pobiera prowizję 2,5%, zaś w drugim 4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Czy mi sie zdaje czy to jest jakieś utrudnianie sobie życia? A moze w Polszcze - Kraju Zadziwiających Dziwności - PayPal nie działa tak jak w innych krajach świata?

W życiu nie wpłacałem pieniedzy na PayPala żeby przez niego płacić...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli znowu w Polszcze jest inaczej... Przez jakieś 6 lat miałem PayPala tylko z kontem bankowym, dopiero jakieś 2 lata temu dodałem kartę kredytową do tego i NIGDY nie musiałem robić żadnego dodawania pieniedzy aby zapłacić w jakiejkolwiek walucie innej niż GBP...

 

... a to Polska właśnie :w00t:

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... a tutaj jest Tabela Opłat - ostatni link na liście "Załącznik 1. Tabela opłat "

 

Jeśli są jeszcze jakieś wątpliwości, to proponuję wyjaśniać z konsultantem PayPal wink.gif

 

Ja powiem tylko jedno - zdarzyło mi się kilka "wałków" w zakupach on-line,

kiedy nie dostałem towaru a klient "zniknął", zamilkł lub się "migał".

 

Ale przy transakcjach opłaconych przez PayPal zawsze dostałem 100% zwrotu kasy

tytułem gwarantowanego przez nich bezpieczeństwa zakupów.

 

Te "parę groszy" więcej, które trzeba czase zapłaćić tytułem przeliczania walut,

zapewniają mi spokojny sen, bezstresowe zakupy i gwarancję bezpieczeństwa moich pieniędzy.

 

Dla mnie - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...