Skocz do zawartości

[ebay] zakup z USA


premier2

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak:

 

1) Zakładasz konto i dostajesz "swój" adres do wysyłki w USA.

2) Wysyłasz paczkę na podany adres.

3) Otrzymujesz maila, że dostałeś nową paczkę - wysyłają Ci wymiary, wagę oraz nadawcę paczki - za dopłaceniem chyba 1$ robią też zdjęcie zawartości paczki.

4) Zlecasz wysyłkę oraz masz możliwość wpisania wartości paczki (napisz mniej niż 30$ i będzie ok)

5) Dostajesz tracking number do śledzenia paczki :)

 

Mi wszystkie paczki przeszły bez vatu i cła, a było ich trochę :P

Możesz też napisać maila, żeby zapakowali Ci paczkę w papier prezentowy (wtedy celnik może nie będzie chciał psuć prezentu i nie będzie otwierał paczki w celu sprawdzenia zawartości)

 

Oczywiście, może się zdarzyć że celnikowi nie spodoba się wartość paczki i ją otworzy i sprawdzi zawartość - wtedy wyceni paczkę według cennika urzędu celnego.

Aczkolwiek, firmę PlusExpress polecam. Gdyby były problemy polecam także DomaShipping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że zapytam o opłatę za tę usługę bo jakoś o niej nie wspomniałeś.

 

Polecam:

 

PLUS Express - Przesylki z USA do Polski - Twoja skrzynka adresowa w USA

 

 

Wysłałem z tamtąd już +20 paczek i wszystko bez problemu. Cło i Vat także bez problemu, 0zł :)

 

 

O jakich przesyłkach mówisz, lotniczych czy morskich 6-cio - 8-miotygodniowych?

 

hej,

 

potrzebuję kupić jedną rzecz z ebay'a, niestety sprzedawca wysyła tylko na teren USA. Może ktoś ma kogoś znajomego w Stanach, który mógłby podjąć się wysyłki do PL?

 

Napisz o jaką rzecz chodzi to postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamawiałem coś z USA i celnicy doliczyli mi cło i VAT więc chętnie skorzystałbym z usług tej firmy. Natomiast zastanawia mnie koszt przesyłki: w kalkulator

wpisałem przesyłkę lotniczą o wymiarach 50 x 50 x 50 cm oraz wadze 5 kg i wadze 4 kg i pojawiło się 140,70 dolarów. Nie mam punktu odniesienia, ale czy to jest

"tanio", jak się reklamują?

I powtórzę pytanie, które padło, a nie uzyskało odpowiedzi: ile firma liczy za usługę?

Tu coś jest:

http://www.plusexpress.pl/rules.php

wspomniane, że "PlusExpress ma prawo do zmiany cennika, aktualny cennik zamieszczony jest zawsze na stronie www.plusexpress.pl",

ale cennika jako takiego nie widzę. Chyba, że cennikiem jest koszt wysyłki, w któryrym znajduje się ich prowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...