Skocz do zawartości

[ból] prawej stopy w SPD


Batman

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszem w jeżdżeniu w SPD. Poczytałem trochę, poustawiałem i wyjechałem. Z lewą stopą jest wszystko ok ale z prawą już nie. Po około dwóch km (za każdym razem jak wyjadę) zaczynam odczuwać ból w tym miejscu:

 

 

 

 

 

20090620074935.png

 

 

rodzaj bólu bym opisał jako zmęczeniowy, żaden ostry, kłujący, nagły. Dodam jeszcze, że mam wrażenie, że ta prawa stopa jak jest wpięta to mam wrażenie jakby się za bardzo wyginała ku temu miejscu. Czyli patrząc na stopę od tylu jakby za bardzo wyginała się w osi pionowej za bardzo na zewnątrz (w prawo).

Moje pytanie brzmi:

- czy można to zniwelować

- w jaki sposób mogę próbować ustawić but

 

 

Na koniec dodam, że jak wypnę but to ból mija, tak samo jak przestanę pedałować prawą nogą mimo tego, że but jest wpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok możesz ustawić w dość szerokim zakresie- możesz przesunąć do przodu lub do tyłu, w lewo lub w prawo, bądź obrócić o pewien kąt. U Ciebie ból jest spowodowany prawdopodobnie przez złe ustawienie prawo-lewo i w tym zakresie najpierw spróbuj poeksperymentować z tym blokiem. Michuuu ma rację, stopy (zresztą nie tylko) nie są symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o wkładkach do butów spd które dopasowują się do stopy. Może czegoś takiego poszukaj bo wkładki w spd są dość twarde i jak masz jakąś np wystającą kość stopy to regulacja bloku może nie pomóc. Mnie też czasem bolą stopy w spd ale nie wcześniej niż po 30-40 km tak więc idzie z tym żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...