Skocz do zawartości

[Budowa OK] Od początku do końca dla noobów


KickFlip

Rekomendowane odpowiedzi

Pasiasty

Dzięki!

 

TaZ

Dzięki za pierwszą konkretną odpowiedź na forum w temacie.

Już wiem, że nie ma co szukać nowej ramy. Jest to jakaś wiedza z którą można już coś zrobić!

 

Będzie więc przeróbka szosy. Jak coś znajdę to na na pewno zapytam o waszą opinię.

 

Co do geometrii ramy. Tematów i stron na temat jest masa, którąś polecacie najbardziej?

 

btw kaemes

Daj sobie spokój.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że nie ma co szukać nowej ramy. Jest to jakaś wiedza z którą można już coś zrobić!

 

na allegro wyprzydają teraz całe framesety Csepela - za te pieniądze jest to świetny wybór. Miałem, jeździłem, do zwykłego użytkowania polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dao dobrze mówi. Zapomniałem o firmie csepel, która robi przyzwoity sprzęt do OK w rozsądnej cenie. W prawdzie nie mają one wiele wspólnego z torem (jakby stare szosy miały ;) ), nie są kultowe i nie dadzą takiej frajdy ze składania roweru na starych częściach, ale to szybka i tania (w porównaniu do nowych torowych części) opcja. Jak masz kasę i nic Ci nie mówią nazwy 3T, Miche, Campagnolo, Colnago, Columbus, Reynolds etc, to jest to całkiem niezły wybór.

Łap linka z framesetami i gotowymi ramami: http://allegro.pl/listing.php/search?string=csepel+rama&category=0&description=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za linki!

 

Niestety mam mały problem z rozmiarem ramy.

Przy wzroście ok. 188 i nodze ok. 92 rama 21 cali wydaje mi się trochę za mała?

 

W między czasie moglibyście jeszcze podpowiedzieć jakie narzędzia mi się przydadzą?

W pierwszym poście jest lista, powinienem ją jeszcze uzupełnić o klucz łańcuchowy chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisałeś że już masz to jeszcze potrzebujesz:

-klucza do suportu

-nie ma takiego czegoś jak klucz do korby. Korbę najłatwiej i najszybciej zamontować śrubami na imbus 8. Ściągacz do korb będzie Ci potrzebny kiedyś, jak będziesz chciał ją zdjąć.

-klucze do sterów, chyba że będziesz miał widelec z rurą sterową bez gwintu, do mostka ahead nie potrzeba specjalnych kluczy, tylko imbusy.

-może Ci być potrzebna piłka do metalu, jeżeli będziesz musiał przyciąć rurę sterową

-przydałby się też klucz do kontr. Dokręcić można śrubokrętem i młotkiem, czego nie polecam. Do odkręcania kontry specjalny klucz jest raczej niezbędny.

 

Może być potrzebnych jeszcze wiele rzeczy, wszystko będziesz wiedział na bierząco. Jakieś pilniki, zwykłe klucze płaskie w różnych rozmiarach, potrzebujesz na pewno smar, który nigdzie nie zaszkodzi, a właściwie wszystkie gwinty warto smarować żeby się nie zapiekły, to samo tyczy się sztycy i rury podsiodłowej. Warto smarować, niż potem bić się z elementem przez kilka tygodni żeby coś zdjąć. wiem coś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozkuwacz do łańcucha jest uniwersalny do wąskich i szerokich łańcuchów ? Bo zamierzam kupić jakiś do 20zł z allegro.

Te "klucze" do suportów są z systemami ISIS itp. o co tu chodzi?

 

Mam w MTB shimanowski a w OK będę mieć Sunrace, czy są jakieś klucze uniwersalne do tych firm czy klucz jest jednakowy ?

Bo nie chcę wydawać na 2 osobne. Na allegro są takie klucze do których potrzebny jest płaski klucz 32 i właśnie taki klucz do suportu chcę zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są ze stali... Mój kosztował mnie 10zł i umiejętnie używany przetrwał ten sezon więc wydaje mi się iż po prostu nic na siłę i tyle. Ściągacz do korb kosztował mnie 15zł, również działa dobrze i nie zrywa gwintów. Końcówki do suportu nie posiadam, a klucz do kontr rometa mimo swojej nieporęczności owinięty resztką owijki również sprawuje się całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam żadnej możliwości skorzystania z narzędzi u kogoś/w serwisie.

Dlatego muszę kupić sam rozkuwacz i ten klucz do suportu.

 

Czy taki klucz, nada się do Shimano i Sunrace ?

http://allegro.pl/klucz-do-suportu-cyclus-tools-od-cdk-i2812605977.html

 

Ew. proszę o jakieś propozycje, ale w miarę taniego klucza do 30-40zł. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...