Skocz do zawartości

[Rower] Favorit na ostre koło.


Kszksz

Rekomendowane odpowiedzi

Korby na klin? bardzo bezawaryjne rozwiazanie hahaha

Wy macie w tych ramkach juz choc gwint na mufie?

 

Odpowiadam obrazkiem - tak mufa jest nagwintowana:

 

IMG_5605.JPG

 

 

 

Kszksz korby warto odkręcić aby sprawdzić czy przypadkiem się nie zapiekła w mufie (istnieje wysokie ryzyko na tak jeśli rower jest tak leciwy) i co za tym idzie czy można ją wymienić. Patrząc na luz z filmiku warto pomysleć o zmianie korb na coś sztywniejszego. Ale podstawą jest odkręcenie obecnej i spr czy można założyć ośkę jak u mnie na "kwadrat".

 

Ja po 3 miesiącach jeżdżenia na korbie na klin nie mogłem znieść dłużej luzu jaki łapała, dlatego wymieniłem ja na korby Campy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja zdolalem swoja nawet ukrecic przy skidzie... Korba przeszkadzala, a sztyca nie? Planujesz ja zmienic?

 

PS, swoja na klin tez wymienilem na mirage! tylko, ze czarna z 2007r, jak na kwadrat to super korba.

 

 

Z korby jestem w 100% zadowolony.

A sztycę zostawiam, tak samo jak nie inwestowałem w renowacje ramy. Moim priorytetem była funkcjonalność i niska stresogenność. Na chwilę obecną rower jest kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że za 1000 zł mógłbyś mieć rower 3 klasy lepszy?

 

Czyli:

 

Zakup szosy:

 

-Rama na Columbusie/Reynoldsie i ze zwartą geometrią

-Grupa Shimano 600

 

spokojnie ok. 600 zł

 

do tego

 

-Tylna piasta Novatec 125 zł

-Zaplot tylnego koła + szprychy (np. na Mavicu z poprzedniego koła) 66 zł

-Całkiem przyzwoite ogumienie 99 zł komplet

 

Jesteśmy przy 890 i w zasadzie mamy ostre, można doliczyć też łańcuch (15 zł KMC) i nowe śruby i kominki do zamocowania tylko 1 blatu (15 zł). Ja poszedłem dalej i wymieniłem mostek, siodło, gripy, klamkę i klocki na po prostu fajniejsze/bardziej mi odpowiadające i zamknąłem się w 1068 zł.

 

Nie rozumiem jak za parcha wartego 150 zł można dać 500 i władować tam kolejne 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi z allegro szosę na columbusie/renoldsie na grupie shimano 600 (pełnej skoro już mówimy o grupie) za 600zł.

 

Ja kupiłem za tyle. Ogłoszenie równolegle na Tablica i Gumtree, ale na allegro też za pośrednictwem Tablica się ukazywało. Z resztą często przeglądałem allegro i widziałem wiele rowerów na tym osprzęcie za taką kasę (i na dobrej ramie).Mój tylko jedną rzecz miał nie shimano 600 - przednia piasta to 105tka. Ale za to pedały szosowe z noskami i paskami w idealnym stanie Ultegra. Klamki szosowe też Ultegra. Kokpit triathlonowy Syntace, który sam jest rzadki i wart dosyć sporo. Zapomniałem dodać do poprzedniego postu, że został mi osprzęt dość łatwy do upłynnienia, 250 zł spokojnie z niego wyciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że za 1000 zł mógłbyś mieć rower 3 klasy lepszy?

 

(...)

 

Nie rozumiem jak za parcha wartego 150 zł można dać 500 i władować tam kolejne 500.

 

Ekspercie piszesz jak Hejter z onetu - no mniejsza.

 

Odpowiadam:

Bo mi odpowiadał rozmiar ramy i po półrocznym przeglądaniu allegro, tablicy i gumtree nie znalazłem takich okazji jak Twoja.

 

A co do kwestii finansowej:

Było mnie stać to wydałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czekając na koło mógłbym zrobić go tak, żeby po wymianie kół wsiąść i jechać. Co do odkręcenia korb to będzie ciężko, bo próbowałem odkręcać to ząbkowane kółko (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ca046d85adb5a7cd.html) żabką oraz uderzać śrubokrętem i młotkiem, ale nawet nie drgnęła, chyba że jakoś, inaczej się odkręca korby w starszych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odkręcaniem warto pogrzać gwint i okolice,nie raz dzięki temu nie raz uporałem się z zapieczonym gwintem. Do podgrzania stosowałem od opalarki przez mini kuchenkę turystyczną po zwykłą świeczkę. Oczywiście podgrzewamy wszystko w granicach rozsądku aby farby nie przy topić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już poszło na szczęście mój ojciec wychował się na takich rowerach i nie jeden już rozebrał to pomógł troszkę. Koła tez załatwione stały cały czas 5m ode mnie pod stertą dykt oba 28 cali z czego jedno ma wkręcany gwint pod wolnobieg no cudo :) Czyli w myśl ostrego koła cały rower będzie złożony z części, które mam. Jak skończę ( myślę, że za ok 2/3 dni) to wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie dzięki temu będę miał więcej roboty no, ale cóż coś trzeba robić w zimowe wieczory. Tak więc znalazłem w swojej piwnicy koło z torpedo Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - b6364d3177185.jpg Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - c59a0b1696602.jpg dało by się z niego zrobić ostre koło oraz przenieść ten mechanizm do tej piasty? Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 9119676d7a6cb.jpg Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 60819cbc8e4f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...