Skocz do zawartości

[Przepisy] Zmiany dotyczące oświetlenia i odblasków


Mavel

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem dzisiejszym wszedł nakaz posiadania oświetlenia w rowerze. Za brak będzie grozić mandat w wysokości 100zł.

LINK DO ARTYKUŁU

 

W artykule jest link do nowelizacji, polecam go przeczytać bo jest tam parę szczegółów, które ułatwią poruszanie się po ulicach bez kontaktu ze Strażnikami Teksasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chrzań. Wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Wymagane przepisami obowiązkowe oświetlenie pozycyjne może być zdemontowane w czasie, gdy nie ma obowiązku jego używania. (...) Przepis ten jednak nie dotyczy tylnego, czerwonego oświetlenia odblaskowego, które musi być zamontowane na stałe.

 

Zmieniło się to, że lampki pozycyjne można w dzień mieć przy sobie, np w plecaku, nie muszą być zamontowane. Odblask trzeba mieć z tyłu nie wiem od kiedy, od dawna, nowelizacja nic tu nie zmienia. Podobnie było z oświetleniem, które trzeba było mieć zamontowane na stałe!

Mandat za brak oświetlenia można było dostać i wczoraj i rok temu, 50 lub 100zł, tego nie jestem pewien.

 

Myślę, że powyższy mylący post można zmienić lub temat usunąć, gdyż wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak czytam wypociny dziennikarskie to zastanawiam się skąd tacy "literaci" się biorą.

Często nawet poprawnie podanej informacji od specjalisty w danej dziedzinie nie umieją dobrze "przepisać" w newsie.

Właśnie tu mamy taki przykład - że co? Do tej pory to oświetlenie nie było wymagane taak?

 

Lepiej przeczytaj pełny artykuł wraz z komentarzami jednego z współtwórców tych zmian na lepsze - Marcina Hyły - http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=8&art=95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...