Skocz do zawartości

[napęd] prośba o sprawdzenie kompatybilności


mikolajpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam wielką prośbę. Jako, że uszkodziłem korbę (zerwałem podczas jazdy gwint od pedała - nie da się naprawić) postanowiłem wymienić napęd. Żeby nie kupować dwa razy chcę od razu przejść na dyna-sys. Co powiecie na takie zestawienie? Będzie dobrze działać? Wszelkie porady mile widziane :laugh:

korba shimano SLX FC-M660 175mm 42-34-24

kaseta shimano XT CS-M771 11-34

przerzutka tył shimano SLX RD-M675 GS Shadow 2013 z shadow plus

przerzutka przód shimano SLX FD-M660 Top Swing

łańcuch shimano SLX CN-HG74

manetki shimano XT SL-M770

 

Czy warto dopłacać do łańcucha XT? Przedłuży on działanie napędu? Za miesiąc dokupię jeszcze 1-2 takie same

przerzutka tył będzie pasować? Czy lepiej z długim wózkiem?

Do tej pory miałem Top Swing. Zostawić czy wziąć Down Swing?

 

Mam nadzieję, że nie przegapiłem odpowiedzi na moje pytania w przypiętych tematach. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, chcę jak najszybciej wrócić do treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak uszkodziłeś gwint w korbie a korba jest wartościowa mozna to naprawić za ok 30zł. SLX z tyłu bym ci odradzał, albo deore albo XT. Poza tym wszystko powinno pasować, jednak do 11-34 powinien być SGS ale na GS tez spokojnie mozna jeździć ale nie wrzucisz 3x3 w górę przy dobrze dobranym łańcuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba i przerzutka przednia jest pod 9rz. więc obsługują inną szerokość łańcucha nie ten który wybrałeś (10rz.) mantetki też 9 biegowe jeżeli już budujesz pod 10rz, to całość musi być dyna sys widziałem patent na forum że ktoś kątówką szlifował korbę aby łańcuch się zmieścił ale jak już kupować to chyba tak żeby wszystko pasowało.

Jak dla mnie 30 biegów to za dużo polecałbym korbę z dwoma blatami i możesz zostać przy średnim wózku ;)

Korba np.taka jak na 3 biegi

http://ctbike.pl/shimano-fc-m660-10rz-170mm-korba-slx-mechanizm-korbowy.html

lub taka na dwa

http://xtrabike.pl/367/6399,0,,,,,,,,,,,,,,,,,id,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na stronie z której chcę kupić mają złe oznaczenia :) Tam wszystkie te części są dyna-sys. Lepiej na tył XT 2012 czy 2013 z shadow plus? Ze zmianą korby nie będzie problemu jeśli są w zestawie łożyska? Teraz mam Truvativ Isoflow 3.0 chyba na kwadrat (taki piszą w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...