Skocz do zawartości

[ budowanie fixa ] Potrzebne pare porad, pare wskazówek, troche pomocy.


jspecu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać. Od października zaczynam studia we wrocławiu i szukałem jakiegoś roweru aby się poruszac po mieście. Na początku miała być zwykła kolarzówka, poźniej single speed, ale zastanawiam się nad tym od dawna i chyba jednak zdecyduje się na ostre koło.

Kupiłem rame z widelcem, sterami i suportem, ale niestety rama ma pionowe haki, ale mam nadzieje, ze coś wymyśle. Do tego mam prosta kiere ( 46cm ) i mostek.

Brakuje mi sztycy, średnica otworu w rurce podsiodłowej ma 26mm i w tym jest problem bo od mtb sztyca jest za gruba a od jakiejś kozy jaką miałem w garażu za wąska. Siodło mam ale nie wiem co z tą sztycą, obecnie szukam na allegro.

Do tego potrzeba mi korbę, suport mam na kwadrat z gwintem w środku, korbę jakby ktoś miał na sprzedaż do chętnie przyjmę. Do tego mam zębatke przod 43T, mam nadzieje, ze będzie dobra.

Najgorzej z kołami bo nie mam pojęcia żadnego, opony mam dwie nowe kupione 28x1,75. Ale nie wiem jakie wybrać obręcze, piasty, z tyłu haki w ramie mają 13cm szerokości i jaką bym piaste próbował dopasować to jest za wąska.

No i jeszcze nie wiem co z łańcuchem, czy do pionowych haków jakieś półogniwa czy w jaki sposob to dobrze naciągnąć żeby się nie zabic.

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc i za jakiekolwiek wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowe haki, 130mm, opony 1,75. Generalnie to powodzenia. Zacznij moze od szosowych pozadniejszych opon i zmiany ramy. Nie napniesz kola, pologniwa nic nie dadza, nadal ma ono ok 1,2cm czyli 6mm w poziomie na kole. Podsumowujac - nie masz nic jak powinno byc, mowisz, ze jezdzisz, a pojecie o rowerze masz mniejsze niz zerowe. PS. Piasty torowe maja 120mm rozstaw. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piasty torowe mają rozstaw 12cm a moja rama ma 13 to haki się zcisną po przykręceniu czy co zrobic? Jaką piaste możecie mi polecic? No i jakie koła, bo skoro te opony są złe to musze kupić opony, obrecze, piasty, no i szprychy. Btw. Ale jak przystawiałem opony np do widelca to się mieściły bez problemu wiec myśle, że jeśli koło nie będzie miało centry to powinno się zmiescic. Ale chyba jednak jak na razie skusze się na single speeda a jak juz bede ogarniał lepiej temat to sie zdecyduje na ostre. Tylko Prosze o pomoc, jakie koła możecie polecić do singla? BO tak jak pisałem wcześniej potrzebne mi są całe koła zarówno na przód i na tył. No i co z korbą? To jest jakiś typowy suport na kwadratową oś i z gwintem w środku? To jakiś specjalny typ? Jak znaleźć odpowiednią korbę do tego suportu i ramy. PS: Jakie polecacie przełożenie do singla do jazdy po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz to wszystko skręcisz, ale ja tam bym nie chciał jeździć na pękniętej ramie.

 

Żeby zmienić opony trzeba zmieniać obręcze, szprychy, piasty? To Ci powiem ciekawostka. Opony dobiera się tylko pod względem "bo mieści się w ramie" ?

 

Poza tym nie napniesz łańcucha, więc po co to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie bo byc może, że mam mylne pojęcie, jest możliwe wrzucenie tylniej piasty takiej aby przy naciśnieciu korby "w tył" hamować?

 

jakiej pękniętej ramie? Nie rozumiemale ja w ogole nie mam kół do tego roweru to mi potrzeba wszystko a nie koła dlatego, że mam złe opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady zrobić z tego coś innego niż nawet fixa? Nawet taki zwykły rower do jezdzenia po mieście z piasta jak w holenderkach, jedna zebatka z przodu, jedna z tylu i hamowanie "do tyłu" bo szkoda mi rame wyrzucać bo w sumie ją ogarnąłem, pomalowałem i chciałem z niej coś zrobić. Haki ma takie http://www.machinehead-software.co.uk/bike/chain_length/vertdropout.jpg a naprawde nie potrzeba mi ostrego jesli nie da sie z tego zrobic, chcialbym po prostu na tym jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, masz dwie opcje do wyboru, klasyczną kolarzówkę albo singla i napinacz ew.pół ogniwa.

Poczytaj ten temat:http://www.forumrowe...-rady-i-porady/ bo czeka Cię lincz:)

 

a co zrobić jeśli chce mieć tylko dwie zębatki, przod i tył bez żadnych przerzutek itp, ale też nie za bardzo chce montować hamulec w postaci klamki na kierownicy? Da rade coś wymyślić? Ogarniać coś z torpedo? Czy kombinować coś z hakami do ostrego? co byście z tą ramą na moim miejscu zrobili, oprócz wymiany. BTW. jak z tymi oponami co podałem wyżej? w kosz czy da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje:

 

-Wymiana haków u osoby, która się na tym zna. Nie orientuję się w cenach ale musisz przygotować minimum 200zł, także pomysł średnio sensowny dopóki to nie jest fajna rama. Ale wtedy możesz złożyć ostre lub SS z kontrą. Pamiętaj tylko, że do kontry i tak trzeba zamontować hebel z przodu jeżeli myśli się o jeżdżeniu powyżej 30km/h

 

-Wrzucasz piastę z wolnobiegiem, montujesz napinacz łańcucha i 2 hamulce szczękowe oraz 2 klamki na kierownicy. Moim zdaniem klamki na kierownicy wyglądają lepiej niż rozpłatana czaszka pod kołem ciężarówki

 

-Sprzedajesz/wymieniasz/wyrzucasz tą ramę i kupujesz odpowiednią, robisz solidną lekturę forum lub innych źródeł informacji i dalej już będziesz wiedział - najlepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje:

 

-Wymiana haków u osoby, która się na tym zna. Nie orientuję się w cenach ale musisz przygotować minimum 200zł, także pomysł średnio sensowny dopóki to nie jest fajna rama. Ale wtedy możesz złożyć ostre lub SS z kontrą. Pamiętaj tylko, że do kontry i tak trzeba zamontować hebel z przodu jeżeli myśli się o jeżdżeniu powyżej 30km/h

 

-Wrzucasz piastę z wolnobiegiem, montujesz napinacz łańcucha i 2 hamulce szczękowe oraz 2 klamki na kierownicy. Moim zdaniem klamki na kierownicy wyglądają lepiej niż rozpłatana czaszka pod kołem ciężarówki

 

-Sprzedajesz/wymieniasz/wyrzucasz tą ramę i kupujesz odpowiednią, robisz solidną lekturę forum lub innych źródeł informacji i dalej już będziesz wiedział - najlepsza opcja

 

$(KGrHqN,!nsFBYtDhFK)BQZZdJVz1!~~48_20.JPG$(KGrHqN,!lcFBLIF1W(rBQYg+hmPkQ~~48_20.JPGzdecydowałem się na zakup nowej ramy, czy któraś z tych będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...