Skocz do zawartości

[rower] Możliwa do uzyskania masa roweru kolarskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozmawiąjąc z ziomkiem, takim typowym znawcą "wszystkiego", stwierdził on, że za 7.000 zł można kupić kolarkę, która cała waży ok. 3 kg. Ja wyśmiałem go mówiąc, że nawet rowery po 25.000 zł+ nie schodzą poniżej 5-5,5 kg.

Czy Wy - Szanowna społeczności forum rowerowego moglibyście orzec kto był bliższy prawdy? Nie znam niestety rynku rowerowego w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej strony ...

UCI przepisami narzuciła waga roweru startowego nie może być niższa niż 6,8 kg. Więc po co robić rowery lżejsze :).

 

Oczywiście jest możliwe zrobienie roweru poniżej tej wagi ... ale myślę że na komponentach dostępnych w handlu nie jest możliwe zrobienie kompletnego roweru szosowego/torowego w wadze 3 kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o tych rowerach i wgłębiając się w temat doszedłem do wniosków ...

Że rowery te nie zostały zrobione w 100% z części swobodnie dostępnych w handlu część była wykonywana w jednostkowych elementach na zamówienie ...

Wspomniany rower z wagą 2999g natomiast ma ograniczenie wagi bikera do 65 kg wiec nie jest w pełni wartościowym rowerem dla każdego kto tylko ma chęć za niego zapłacić :).

 

Najlżejszy seryjnie produkowany rower 5,17 kg

http://www.bikerumor.com/2009/04/22/everti-ti-worlds-lightest-production-road-bike/

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...