Skocz do zawartości

[Regulacja] przednich amorków


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam nowy rowerek - po raz pierwszy z amorkami! :)

No i mam juz pytanko:

Pierwotnie myslałem ze aby uzyskac to samo ustawienie na obydwóch amorkach pokrętła muszą byc ustawione rownolegle względem siebie. Tak tez ustawione otrzymałem ze sklepu.

Ale chciałem sprawdzic mozliwosci min-max no i ku mojemu zaskoczeniu zarówno na min jak i na max pokretła ustawiają sie (mniej więcej) na kształt litery "V" patrząc wzdłuz ramy.

Czy to oznacza ze takie samo ustawienie obydwóch amortyzatorow powinno byc zawsze widoczne symetrycznym wychyleniem pokręteł względem ramy?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁA nazwa tematu! Zobacz w górnym prawym rogu do "Zasad...".

(brakuje"[]")

 

A jaki masz amorek???

 

WIDELEC PRZEDNI AMORTYZOWANY SR SUNTOUR NEX-4000 / SKOK 63MM

 

PS. Sorry za błąd w temacie - tutejsze zasady nie są zbyt konwencjonalne no i nie czytając ich działałem wedle przyzwyczajeń :) Mea culpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te dwa pokrętła nie służą do wyrównania pracy obu goleni, czyli jakby synchronizacji, tylko odpowiadają za tłumienie wstępne czyli sztywność (?) i odbicie. Nie znam się na tym za bardzo, więc sorki za ewentualne pomyłki :D Sam też teraz eksperymentuje z moim Marzocchim MZ comp :P) parę porad mi się przyda, no, nie tylko mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa pokrętła nie służą do wyrównania pracy obu goleni, czyli jakby synchronizacji, tylko odpowiadają za tłumienie wstępne czyli sztywność (?) i odbicie. Nie znam się na tym za bardzo, więc sorki za ewentualne pomyłki :P Sam też teraz eksperymentuje z moim Marzocchim MZ comp :P) parę porad mi się przyda, no, nie tylko mi :)

 

wydawało mi sie ze lepiej bedzie, jak obydwa amorki bedą pracowały w jednakowym zakresie stąd poruszyłem ten temat.

W miedzyczasie skonsultowałem sie z osobą z Unibike'a: mylące mnie nustawienie wstępne pokręteł w kształcie litery "V" względem ramy okazało sie przypadkowe.

Nalezy usatwic amorki na min lub maks i pozniej liczyc ilosci obrotow na obydwoch pokretłach. Tak ma Unibike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...