Skocz do zawartości

[smar] Czym smarować napęd ?


Gość B166357

Rekomendowane odpowiedzi

Gość B166357

Cześć,

potrzebuję nazwy jakiegoś dobrego specyfiku do smarowania napędu w moim rowerze. Jeżdżę tylko jak pogoda jest bardzo ładna (chociaż czasem nie mam czasu korzystać z pogody:( ) po suchej nawierzchni (asfalt, piach, ubita ziemia, metalowe rampy). Czy wiecie jaki jest dobry smar na takie warunki? Bo do czyszczenia przerzutek nada się chyba nawet WD-40.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia -tak! WD40 nadaje się tylko do czyszczenia!

A tak w ogóle to źle założony temat :|

Jak byś poszukał na forum to znalazł byś wiele tematów o smarach, oliwie i innych środkach smarujących!

 

Poza tym wpisz w google.pl finish line i poszukaj czegoś co będzie ci odpowiedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze źle założony obczaiłem się przed rejestracją, a zmienić posta już nie mogłem :) a tematów apropos smarów i oliw rzeczywiście jest dużo, ale tyczą się XC a nie dirtu i streeta, a wydaje mi się, że przy tych dwóch ostatnich łańcuch, a tym samym inne części napędu, ulegaja dość sporym przeciążeniom i chciałem się dowiedzieć, czy nie ma czegoś specjalnie na takie warunki. Teraz wydaje mi się, że najlepszy byłby jakieś środek na bazie teflonu (żeby nie łapać brudu i kurzu) ale FL Teflon+ ma dużo negatywnych opinii na forum i chyba też do jazdy trekkingowej się go stosuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym smarze można jeździć normalnie jak na FL Cross country albo White lighting epic?

na forum opinie sa bardzo rozne, ale ja uwazam, ze na krotkie trasy/dla malo ambitnych (pedantycznych) bikerow sie nadaje. dowod: fl wypuscil preparat 1step ( http://www.velo.com.pl/finishline/finishline_1.htm ) bedacy mieszanka rozpuszczalnika i srodka smarujacego w aerozolu dokladnie tak, jak wd-40. a chyba nikt mi nie powie, ze fl sie nie nadaje?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wd-40 można psiknąć amorka (sr suntour xcm), bo sie suchy trochę zrobil

WD-40 szybko się wypłukuj oloj wazelinowy

male tlumaczenie, bo uzytkownik Dar28 troche niejasno napisal ;]

WD-40 ma wlasciwosci penetrujace i rozpuszczajace smary. psikniesz raz - nic sie nie stanie, jednak jezeli bedziesz uzywal go systematycznie, to w koncu rospusci smar w amorze i wtedy beda klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...