Skocz do zawartości

[rower do 500zł] Ostre koło z niskim budżetem


Lvcky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mało obeznany w sprawach rowerowych ale chcę się podjąć złożenia minimalistycznego sprzętu tzn.

Chciałbym złożyć rower szosowy, najprostszy możliwy, najlżejszy możliwy, najtańszy możliwy. :)

Mianowicie potrzebuję ramę szosową. Może być w stanie surowym. Wezmę spray w ręke i pomaluje ostatecznie.

Koła dosyć duże zeby sprzęt się toczył :) + opony, najcieńsze możliwe, mogą być bez dętkowe. Kierownicę, najlżejszą ale wygodna, tania i prosta, jakis naped ( tu sie nie znam czy potrzebuje jakies korby czy łancuchy i tak dalej więc licze na was)

siodło- małe, lekkie. Hamulce (jeśli zmieszczą sie w budzecie to moga byc zwykle v-brake jesli nie to moze byc taki torpedo zeby hamulec byl na "tył pedałów". + same pedały. Chcę się wzorować na tym:http://allegro.pl/kynast-80-rower-miejski-retro-szosowy-torpedo-i2618115867.html

Ma być minimalistycznie, tanio, lekko. :)

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji, jestem ciekaw jak to się rozwinie :)

Mam 188 cm wzrostu (co do ramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ogarnijcie sie;( przeciez na kazde pytanie zadane nad moim postem jest juz odpowiedz na forum... Wystarczy wejsc w ostrokolowe faq i poczytac. Pozatym majac 500 zl nie zlozysz zawodniczej maszyny. Bardziej bedzie sie oplacalo dysponowac kwota okolo 700 zl, kupic jakas fajna szosowke na shimano 600 lub innym i posprzedawac niepotrzebne szpeje (hamulec, klamki, przerzutki ) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie, nóż się w kieszeni otwiera jak patrzy się na takie aukcje. Rama jak od najbardziej rozjechanego waganta i nawet ktoś nie usunął mocowania do dynama. Turystyczny szrot pomalowany na nowo ma się do reszty części jak holender do karbonowego widelca. Jeszcze to torpedo, ktoś się nabiera na coś takiego w ogóle? Ja rozumiem, że moda na OK/SS ma się w najlepsze ale żeby aż tak? Za 150zł bym tego nie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytaj czytaj czytaj, orientuj się, przeglądaj allegro, jak masz dostęp to łaź na przeróżne giełdy. Czy da się za 500 zł coś złożyć, oczywiście, że się da. Za 250 zł kupiłem szosową gazelle na częściach Campagnolo w idealnym stanie+ koła budżetówki za 300 zł i masz za 550 zł kozak rower. Rozglądaj się po aukcjach, ogłoszeniach regionalnych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...