Skocz do zawartości

[fotka] Parking rowerowy w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem sobie z ciekawosci relacje z wycieczek rowerowych na niemieckim forum i zauważyłem taką fotkę:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/836/p1050284b.jpg/

 

To parking rowerowy przy dworcu sredniej wielkosci niemieckiego miasta. Warto zauwazyc, ze nie jest to zadne swieto rowerowe, ani masa, tylko zupelnie normalny i codzienny stan tego typu miejsca w tym kraju.

 

Widzieliscie kiedys cos podobnego w Polsce? Bo ja nie bardzo :)

 

Z jednej strony czlowiek widzi ile nam jeszcze zostalo do nadrobienia... a z drugiej widzi jaki to niesie za sobą burdel :) Pomijam już fakt zagrożenie przed kradzieżą, to samo wyciągnięcie naszego roweru ze środka takiej plątaniny (bo z tego co widzę tylko niektóre sa przypiętę do rur, a reszta do nich) musi być jakimś koszmarem. Szczególnie jeśli ktoś kto zostawi rower przypnie się do naszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Pomijam już fakt zagrożenie przed kradzieżą, to samo wyciągnięcie naszego roweru ze środka takiej plątaniny (bo z tego co widzę tylko niektóre sa przypiętę do rur, a reszta do nich) musi być jakimś koszmarem.

Zawsze można rower przypiąć tak ,jak robią to niektórzy Szwedzi ( Malmo, Central Station)

DSCF0219.JPG

 

Podobną ( jeśli nie większą ) ilość rowerów widziałem przy Dworcu Głównym w Norymberdze, tudzież przy wspomnianym Central Station w Malmo i koło Tivoli w Kopenhadze, gdzie można spotkać takie wynalazki

DSCF0324.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo skąd na allegro tyle tanich "używanych" rowerów :)

 

A co do okazji - to specjalnie szukałem info o okolicznościach zrobienia tego zdjęcia, ale najwyraźniej faktycznie żadnych specjalnych nie ma. Przynajmniej ani podpisy pod zdjęciami ani sama relacja nic o tym nie mówi.

 

Zresztą starczy wpisać w google image "Fahrradparkplatz" by zobaczyć dużo zdjęć z podobnych - szczególnie przed uczelniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie widziałem, ale też nie mamy tak dużych parkingów. Być może w Gdańsku przy stadionie z okazji meczu byłby podobnie zapchany.

Gdyby przy niektórych galeriach handlowych dali więcej stojaków, to widok byłby podobny. Czasami ciężko znaleźć wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie robi się ciasno. Kiedyś taki stojaczek na 5 rowerów przy "supermarkecie" to stał niemal pusty, a teraz..... nie ma miejsca, choć ja się czasem zastanawiam co do przypięcia koła do takiego (tego co się tam wstawia tylko kółko" wolał bym coś ala rurki, do których by można wygodnie przyczepiać za ramę ;)

Kilka lat temu jak zacząłem do pracy jeździć rowerem, to przyczepiałem go do rynny, potem społeczny inspektor pracy załatwił taki stojak na rowery z daszkiem, niby przez pierwszych kilka dni byłem samotny...... już rok temu go przedłużano by więcej rowerów weszło ;) a i tak przy ładnej pogodzie to brakuje miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To na pewno nie jest zdjęcie z jakiegoś sporego eventu? Wiem, że w Niemczech sprzedaje się chyba 6x więcej rowerów niż u nas rok rocznie, ale kurde bez przesady :D

 

Aż tak zapchane parkingi rowerowe widywałem przy basenach w upalne lato w Monachium. Parkingi przy kolejce podmiejskiej i metrze robiły też wrażenie, ale na pewno nie były aż tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja występuje w Holandii. Sam Amsterdam jest pełen rowerów, gdzie się nie spojrzysz masz jakiś w zasięgu wzroku. W mniejszych miastach też takie parkingi nie są niczym specjalnym, wszędzie miliony dwukołowców. Ale mimo, że łącznie byłem tam kilka miesięcy nie widziałem ani jednego dobrego roweru z zawieszeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...