Skocz do zawartości

[sztyca] Trzeszcząca sztyca... Co jest powodem?


YgreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio moja sztyca zaczęła przy każdej nierówności trzeszczeć... Co prawda nie bardzo mi to przeszkadza, ale chciałbym spróbować usunąć ten nieprzyjemny dźwięk.

Co jest jego powodem? I jak się go pozbyć?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U siebie takie trzeszczenie zawsze usuwałem poprzez wyciągnięcie sztycy, następnie jej wyczyszczenie i psiknąłem na nią trochę Brunoxa - trzeszczenie zawsze ustawało.

Warto przy okazji wyczyścić zacisk sztycy i rurę podsiodłową, a także jarzmo sztycy, które czasem lubi trzeszczeć.

Na koniec wszystko skręcasz i smarujesz śrubki odrobiną smaru stałego, aby trzeszczenia i cykania nie powodowały śruby pracujące w gwintach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na pewno sztyca. Jak rower stoi nieruchomo to przy naciśnięciu na sztyce jakby w stronę kierunku jazdy trzeszczy. Spróbuję przeczyścić zobaczymy jak to wyjdzie.

Siodlo to też nie jest, bo gdy je próbuję poruszyć nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z trzeszczeniem sztycy parę miesięcy. Wyjmowanie, czyszczenie i smarowanie pomagało na chwilę. Złotym środkiem okazało się psiknięcie w środek ramy farbą w sprayu. Po wyschnięciu założyłem sztycę i od tamtej pory mam spokój. Podejrzewam że farba wytworzyła coś w stylu warstwy izolacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...