Skocz do zawartości

[rama] budżetowe przerabianie


MDz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup pierwszej zwartej i pod siebie (60-62) ramy szosowej, mam już na oku parę tanich i teraz jest problem. Wszystkie tak wysokie ramy szosowe mają gigantyczną główkę, co nie dość że wygląda dla mnie przepaskudnie to jeszcze po prostu wolę mieć niżej kierownicę. Na dodatek bardzo podobają mi się ramy lo pro, więc pytanie - idzie w miarę tanio i bezproblemowo przerobić taką szosówkę tak aby skrócić główkę i zarazem zrobić sloping? Rama stalowa na mufkach. Chciałbym, żeby to było najtaniej, bo sama rama będzie (jeżeli już) kupiona za małe pieniądze i obdrapana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota nie warta zachodu. taka przeróbka może kosztować więcej niż sama rama. lepiej poszukaj jakiejś kozy (chociaż raczej trudno będzie znaleźć tanio).

 

duże ramy mają dużą główkę i tego nie przeskoczysz. możesz najwyżej poszukać "za małej" ramy (58) i pokombinować z dłuższą sztycą i mostkiem, aczkolwiek tutaj też trzeba uważać, bo może wyjść karykatura...

 

warto dodać, że jak masz "za małą ramę", to pozycja jaką przyjmujesz na rowerze jest zbliżona do tej na lo-pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota nie warta zachodu. taka przeróbka może kosztować więcej niż sama rama. lepiej poszukaj jakiejś kozy (chociaż raczej trudno będzie znaleźć tanio).

 

duże ramy mają dużą główkę i tego nie przeskoczysz. możesz najwyżej poszukać "za małej" ramy (58) i pokombinować z dłuższą sztycą i mostkiem, aczkolwiek tutaj też trzeba uważać, bo może wyjść karykatura...

 

warto dodać, że jak masz "za małą ramę", to pozycja jaką przyjmujesz na rowerze jest zbliżona do tej na lo-pro.

 

No to nic, dzięki za odpowiedź, odpuszczę sobie w takim razie. Póki co jeżdżę właśnie na zdecydowanie za małej ramie, mam długi mostek i pozycja mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...