Skocz do zawartości
  • 0

Zakup roweru MTB do 2500zł


Gość Dawid

Pytanie

Witam forumowiczów, zapewne takich tematów są tysiące, lecz czasy się zmieniają, rowery coraz to nowsze... Na dzień dzisiejszy zaczynam wstępnie polować na rower górski w cenie do 2500zł. Czytałem różne opinie o różnorakich rowerach. Mi wpadł w oko rower Unibike Evolution : http://www.unibike.pl/evolution.html

Mam 178cm wzrostu, 95kg wagi. Rower będzie używany głównie do jazdy po lesie oraz po mieście. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą koła 26".

Pytanie teraz czy warto inwestować w ten rower? Czy w tej cenie można dostać coślepszego lub tą samą jakość w niższej cenie zakupując rower innej firmy? Zależy mi na hamulcach hydraulicznych. Z tego co zrozumiałem są dużo wydajniejsze. Osobiście jeździłem jakiś czas rowerem Kross Panic. Tarczówki mechaniczne a hamowanie totalna porażka, oczekiwałem bardziej że przeskoczę kierownicę a tu lipa... V-brake w starym romecie były lepsze.

Kolejna sprawa to sprawa licznika. Coś niedrogiege, opcje mało ważne. Głównie zależy mi na tym, aby pamiętał stan licznika po wymianie baterii. Miło by było też mieć podświetlenie.

Uchwyt do lampki przedniej. Na alledrogo można dostać takowe do 10zł z przesyłką. Mam latarkę Cree za 100zł i pytanie czy mam się bać montować tą latarkę w ten uchwyt? Dziura i boom po latarce?

Jesze jedna sprawa, chodzi o osprzęt. W modelu, który wymieniłęm występuje osprzęt Shimano. Lepiej doinwestować w inne firmy czy to sprzęt godny swojej ceny, tj bezawaryjny? Mam cichą nadzieję, że nie będę musiał inwestować w taki rower przez najbliższe 10 lat...

Proszę fachowców o opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...