Skocz do zawartości

[koła 28"]Do ramy 26"


kamilmat90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Jestem nowy i dopiero niedawno zacząłem poważnie myśleć o uprawianiu sportu rowerowego.

Mam następujące pytanie

Czy zamontowanie kół od kolarzówki do mojego rowery mtb znacząco poprawi moje osiągi?

Na standardowych kołach 26 i grubych górskich oponach mam następujące wyniki

Na 65km średnia prędkość 24km/h Mój rowerek to tani sprzęt kands energy 500 21 przerzutek i rama 19. Proszę o opinie bardziej wprawionych . A i nie potrzeba mi komentarzy typu kup kolarkę za 1500zł . Sam na to wpadłem że można by była ale nie mam na razie kasy .

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zamontujesz kółek od kolarzówki bo po prostu są za duże.Zakładam że masz V-brake'i - nie będą"łapać" powierzchni roboczej na obręczy.Możesz natomiast pomyśleć o przesiadce na slicki MTB - kiedyś miałem Maxxis Xenith 26 x 1.5, ale na wielką poprawę na asfalcie nie licz. Średnia na dłuższych przelotach wzrośnie max o 2-3 km/h, a jakikolwiek teren trudniejszy od lekkiego szutru stanie się o wiele mniej dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety kiepskie doświadczenia jeśli chodzi o slicki na MTB 26 cali. Zakupiłem Maxxis Detonatory 26x1,25 i po Polskich asfaltach nie idzie tym jeździć. Jeśli asfalt jest idealnie równy to osiągi minimalnie lepsze jak przy Racing Ralphach 26x2,1. Natomiast jeśli asfalt jest chropowaty, albo nie daj boże popękany i nierówny to osiągi takie same lub gorsze niż na racing ralphach. Poza tym na tych opanach obwód koła jest po prostu malutki(około 198cm), przy racing ralphach to jakieś 210 lub trochę więcej. Komfort jazdy na tych slickach - zero. Wniosek jak dla mnie z tego jest prosty - jesli chcesz śmigać na asfalcie to zostaw tak jak jest lub kup kolarzówke. Z moich doświadczeń wynika że robienie hybryd nie działa. Nie mam zbytniego porównania ale slicki na większych kółkach prawdopodobnie zachowują się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...