Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż mi jeden przykład ukarania mandatem rowerzysty, za korzystanie z latarki. 

 

Ja osobiście jedyne gdy ręką przysłaniam/obniżam latarke, to gdy widzę innego rowerzyste/motocykliste oraz gdy zdarzy się cud i kierowca samochodu wyłączy długie, ale to naprawdę musi stać sie cud, bo przecież święta krowa nie wyłączy długich i nie zwolni widząc rowerzystę.

 

O dziwo w dzień nie mam nic za bardzo do kierowców, ale w nocy to porażka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sporo poza terenem zbudowanym z convoyem S2+ + kolimator 20x60. Świeci najczęściej na 50% mocy (więcej nie potrzebuję na drodze). O ile nie ustawi się latarki prawie poziomo to taki zestaw nie oślepia nikogo. Kierowcy jadący z naprzeciwka bardzo grzecznie i szybko zmieniają długie światła ;). Zapominalskim wystarczy ustawić na chwilę lampkę w poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pokaż mi jeden przykład ukarania mandatem rowerzysty, za korzystanie z latarki.

A to aż muszą sypać się mandaty, żeby przestać innym walić po oczach?

Tak samo pokaż przykład ukarania kierowcy za złe ustawienie świateł (jakieś ~70% ma nieprawidłowo).

 

Zasłanianie ręką, zmiana trybów, przekręcanie... Nie wydaje wam się to uciążliwe?

Wczoraj wracając z zawodów na orientację, chyba wyczerpałem półroczny limit przełączania latarki. W drugim rowerze lampę na dynamo włączyłbym raz i tak dojechał do domu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można dostać mandat za oślepianie, i nie ma znaczenia czy jedziesz na rowerze czy idziesz pieszo... takie mamy przepisy w polandowie. Nie pytajcie się mnie o podstawe prawną, poszukajcie sami. I na tym forum też to już było.

 

Edytowane przez GREEQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymaga tylko przesunięcia palca a nie całej ręki a to już bardziej przyjazne pod kilkoma względami. :-)

 

Potwierdzam z praktyki, że jest wygodniejsze (nie, nie w Magicshine). Tyle, że to tylko jeden aspekt zabawy w nieoślepianie latarką, bo jak na razie nikt nie zrobił zasłaniania ręką lub przesuwania na guzik.

Sam wolałbym mieć w tej lampce przełączanie krótkie długie, niż +20Lux, które przeważnie nic nie daje, ale nikt na razie nie zrobił takiej.

 

@chudeusz09

Ironia ci nie wyszła.

 

Przede wszystkim przełączanie świateł w samochodzie jest tak projektowane, żeby było pod ręką i dało się szybko i wygodnie zmieniać. Latarki z założenia nie są oświetleniem drogowym i nie mają takich ułatwień.

Nie zabronię ci gmerać co i rusz przy latarce, bo to twoja wygoda, ale nie wmawiaj innym, że taka prowizorka jest ok.

Ja wolę mieć większy komfort, cieszyć się jazdą lub móc skupić na istotniejszych rzeczach na drodze niż gmeranie przy latarce.

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Led Lenser, jednorazowy wydatek na oświetlenie ładowane z USB, duża moc świecenia i szeroki kąt, 4 tryby, mocny poza miasto (około 7h), średni przy kiepskim oświeteleniu (około 10h) i słabo, chociaż moim zdaniem wystarczający, oświetla drogę na odległość 5m czas pracy do 15h. ładowanie lampki w miarę szybkie- 2h. Jedyny minus to brak sygnalizowania że akumulator latarki jest słaby, w sekundzie się wyłącza, co w niektórych przypadkach jest problematyczne (Cena, około 150zł sztuka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda to podróbka. Poza tym widziałem to zdjęcie i moim zdaniem nie jest zrobione z tą latarką. Porównywałem ją z conoyem - ta latarka z ogłoszenia świeci inaczej, bardziej wąsko, ma wyraźną "kule" skupienia, wąską wiązke światła...

 

Ta latarka nadaje się jako EDC ale na pewno nie na rower... ma zbyt głęboki ref.

 

Aktualnie opłaca się pobawić na stronie banggood w ichniejszą grę http://www.banggood.com/2015xmas.html w kilka dni można zdobyć kupon na 8% zniżki lub na 5 dolców przy zakupach powyżej 10$. I z takim kuponem zamówić sobie convoya + jakąś ładowarkę i do tego ogniwa z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMO nie.

Tylko dwa tryby ciągłe, czyli pewnie jeden na maksa, drugi byle było widać.

Zbędne 4 tryby migające - wystarczyłyby góra 2.

Mikroskopijny akumulator, do tego gdzieś się mijają z prawdą, bo 3W to okolice 1A. Przy akumulatorze 0,6Ah nie uzyska się 1h świecenia. Czyli czas będzie krótszy na maksymalnej mocy lub lampka nie ma 3W lub z upływem czasu świeci słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostanę latarkę która spełni moje następująco oczekiwania? 

 

- do 70 zł

- zdejmowana w szybki sposób

- używana będzie tylko na rowerze

- od czasu do czasu do jazdy po całkowicie nieoświetlonych drogach szutrowych i ścieżkach w lesie 

- głównie nieoświetlone drogi asfaltowe lub ścieżki 

- szerokie pole świecenia

- możliwość ładowania lub brak konieczności wymiany baterii co kilka jazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 zł to cena za kompletną latarkę wraz z uchwytami, kablem, ładowarką, akumulatorami etc. ;) Interesuje mnie typowa lampka rowerowa. Mam aktualnie Futabe Head 5 za 30 zł i mocowo wystarczałaby, gdyby nie to, że byłem zaledwie kilka razy na wieczornych wypadach i już trzeba wymieniać baterię, a idą tam 3 AAA (tanie nie są). No i mogłaby świecić szerzej, oświetla niestety wąskie pole przed kołem, po bokach prawie nic nie widać. Kolega natomiast ma jakiegoś no-name za 10 zł, podobna do lampki o którą zaraz zapytam, i też musi wymieniać często baterię, ale świeci już naprawdę wystarczająco do mojej jazdy. I po prostu pomyślałem, że zakupię coś podobnego ładowanego USB, żebym nie musiał co chwilę dokupować baterii. Z tanich lampek na USB to może taka Meridowska? http://allegro.pl/wyprzedaz-lampka-przednia-merida-ladowana-na-usb-i5289910788.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...