Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2024 o 09:13, chudzinki napisał:

Tylne światło odblaskowe połączone z migającą (AWARYJNIE na wypadek opóźnionego powrotu) diodą, zasilane bateryjnie to? Im taniej tym lepiej 🙂.

Ja wożę ze sobą awaryjne światełko Sigma Micro Duo. Jako awaryjne światło daje radę.

Niestety nie ma odblasku.

Ja zamiast typowego odblasku mam wokół sztycy naklejoną taśmę odblaskową czerwoną tego typu:

https://allegro.pl/oferta/tasma-odblaskowa-samoprzylepna-folia-czerwona-10cm-8929794537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na Ali za 67 zł jest do kupienia lampka Blackbird L3 z dwoma diodami (krótkie/długie), 1200 lm, 67 zł.

Obudowa identyczna, jak RockBros RHL 1000.

black.thumb.png.c683d6f30ed350e23d39d2a99b58fa67.png

 

Kupione dla znajomych do sporadycznej jazdy w ruchu miejskim, ale też czasem po ścieżkach, więc dwie diody wydawały się być idealne.

Cóż, w tzw. krótkich z odcięciem świeci to jednak tak wąsko, że moim zdaniem się do jazdy nie nadaje. Fotki poniżej - Black i RHL.blacbird_l3.thumb.jpg.77b0af3adcd3e0f882b9ec241d06a1c0.jpgrhl1200.thumb.jpg.302e42d5627821b2325c35ba725d26a2.jpg

Na szczęście darmowy zwrot DPD. Lepiej dopłacić do RHL, a na ścieżki brać czołówkę lub coś podobnego. 

Edytowane przez xnx3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2024 o 00:48, narren napisał:

Cześć wszystkim,

szukam lekkiej, minimalistycznej lampki na przód, najlepiej ładowanej przez kabel, tak do 50zł.

Czy coś możecie polecić?

 

Może Prox Aero F III. https://allegro.pl/oferta/lampa-rowerowa-przednia-prox-aero-f-iii-1-led-400-lm-15142071916?navCategoryId=323762

Świeci całkiem ok tylko mocowanie bez rewelacji.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sigmy zobacz, całkiem fajne lampki robią. Ja mam np. taką:

Lampa przednia Sigma Buster 100 USB (szumgum.com)

Co prawda poza budżetem ale całkiem solidna, często biorę ją jako lampkę dzienną na gravela, taką do mrugania, chociaż jakby mi zeszło gdzieś w trasie i przyszło wracać do domu później niż zaplanowałem to też da radę.

Jak potrzebuję więcej światła, to biorę większą siostrę, Buster 300 - jeden uchwyt i tylko lampki przekładam. Nie pamiętam czy jest w zestawie ale chyba tak, taki adapter, który pozwala mocować lmapkę do uchwytu GoPro.

A jak jeżdżę po zmroku po lesie na MTB to 300 mam na kierownicy, a 100 na kasku, można oddzielnie dokupić uchwyt na kask.

 

Mam wrażenie, że to są mocno niedoceniane lampki chociaż sam za wiele lampek nie przerobiłem ;) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 23:40, Nemrod82 napisał:

Akurat do montażu nie mam żadnych zastrzeżeń.

 Używasz nadal tego CBL1600/EVO1700? Straszą w necie, że uchwyt tak delikatny, że przy pierwszej jeździe można zgubić. Prawda to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wczoraj zgubiłem lampkę Prox Hamal, którą użytkowałem jakieś 2-3 miesiące, chcę się podzielić moją opinią na jej temat.

Jakość i moc światła 5/5. Świeciła mocno, tryby działały znakomicie.

Mocowanie - 1/5. Problemy z zakładaniem, ślizgająca się i rozciągająca guma na kierownicy. Opadanie do przodu „na łeb”. Finalnie - za sprawą kiepskiego mocowania zgubiona.

Bateria 1/5. Bateria działa, ale na pewno nie spełnia deklarowanych parametrów i wymaga co chwilę ładowania po zdecydowanie krótszych czasach włączania

Kupiona za około 140 zł w sklepie stacjonarnym, deklarowana moc 600 lm. 

Finalnie - nie szukam drugiej takiej samej, czyli sam sobie ani innym nie polecam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po ładowaniu spuchła mi lampka (akumulator) Xanes SFL-01.  Używałem sporadycznie, bo jako rezerwę, gdy główne źródło światła padnie.

Na Ali nie wyrzuca wyników. Our Friendy mają coś podobnego - mała, lekka, tania z odcięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Poszukuje lampki a najlepiej zestawu przód i tył. Zakres to powiedzmy 100-150zl

Co jest warte uwagi w taki zakresie ? 
 

w promocji na Ali widziałem 

66,59zł  51% zniżki | OFFBONDAGE Lampka rowerowa 1000 lumenów Reflektor rowerowy Power Bank Latarka USB Ładowanie MTB Podświetlacz drogowy
https://a.aliexpress.com/_EQkBXWZ

czy lepiej dołożyć i kupić coś innego ?

co na tył z dobra widocznością ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Offbandage ma bdb stosunek ceny do jakości. Bierz. Na tył polecam WT06R (np. tu po 25 zł: https://pl.aliexpress.com/item/1005006541535031.html?spm=a2g0o.imagesearchproductlist.main.13.14a5rk8frk8fQi&pdp_npi=4%40dis!PLN!26.48!26.48!!!47.45!47.45!%40211b654b17239742677596510e306e!12000037595711270!sea!PL!1647307410!X&curPageLogUid=ZMnvnl564spp&utparam-url=scene%3Aimage_search|query_from%3Apc_web_image_search)

Co Xanes SFL-01 znalazłem w zaporowej cenie 60zł, ale jest Machfally EOS350 wciąż do kupienia za niecałe 25 zł z wysyłką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje oświetlenia do roweru crossowego, a że wracam na rower po latach to dochodzę do wniosku, że nie do końca wiem co potrzebuje. Planuje jeździć trochę po ulicach, ścieżkach rowerowych, parkach, odrobinę w lesie, a zbliża się jesień, więc i ciemniej.

Do takich potrzeb wystarczy Knog Blinder Road 600? 

Na tył Knog plus?

Czy mocowania ich nie będą nawalać?

Czy lepiej iść w stronę np. Lezyne z stvzo?

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/lezyne-hecto-drive-pro-400----strip-drive--stvzo-zestaw-oświetleniowy/140312872/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=141112939&country=pl&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoJa2BhBPEiwA0l0ImIqMPJmtQ25boq33NszQJx3pftDMIOikK841U39BDS2ZWhmHB0aSJRoCLvkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Dzięki za porady. Naczytałem się, naoglądałem, ale mam wrażenie, że jestem głupi jak byłem.

Czy do tych tylnych świateł konieczny jest jeszcze odblask ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję oświetlenia na tył, jazda tylko po mieście, przez cały rok. Ważne aby trzymał baterię przez minimum 6h zimą.
Budżet w okolicach 70zł, moje typy:
- Prox Minor,
- Walle, (baterie)
- Cateye omni 3/5, (baterie)
- Knog Plus, (na plus dioda sygnalizująca poziom naładowania akumulatora)
- Enfitnix Cubelite III

Opłaca się jeszcze kupować urządzenia na baterie czy to już przeżytek i lepiej mimo wszystko wbudowany akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Cateye Omni (ja mam 5) jeśli zależy ci na baterii, w trybie migającym ona mi działa chyba ze 100h jak nie lepiej na 2 aku LADDA z Ikei.. świeci wystarczająco mocno (także na boki) a przy tym nie oślepia po zmroku - ekstra miejska lampka. Poza tym solidne mocowanie z regulacją pochylenia. Ja już raczej nie wrócę do wbudowanych aku, traci to z czasem pojemność świeci coraz krócej i nadaje się do kosza, a tu wymieniamy bateryjki i lecimy. No i w razie jak się wyczerpie w drodze można się zatrzymać i podmienić baterie, 2 paluszki ważą i zajmują tyle miejsca co nic. ;)

Wall-e natomiast osobiście bym odradzał jeśli jeździsz w nocy, zdecydowanie za mocno świeci i oślepia ostatnio miałem nieprzyjemność jechać za kimś z tą lampką.

Wcześniej miałem Prox Minor i właśnie po niecałych 2 latach świeciła już wyczuwalnie krócej.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower w głównej mierze używam jako środek transportu do pracy, więc zimą powroty po godzinie 16 bywają już ciemne, rano przed 8 również jest jeszcze ciemno. Chciałbym coś zrównoważonego żeby nie oślepiać innych, ale samemu być widocznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki z wbudowanym aku trzeba często ładować, pojemność się z czasem zmniejsza i świecą coraz krócej. Do mieszczucha czy commutera wolę coś na baterie AAA bo się nie muszę martwić czy naładowana, czy jak wczoraj jeździłem to jeszcze dzisiaj wytrzyma (i przez to wożę jako zapasową taką małą na baterię cr2033) a w commuterze gdzie mam lampkę na 2 baterie AAA nawet nie pamiętam kiedy ostatnio je wymieniałem. Miałem tego Cateye ale się zepsuł a teraz mam jakąś podobną za 20 zł ze sklepu typu Castorama czy innym Brico Marche. Jedynym kryterium było, żeby była też od razu odblaskowa jakby co. Ta ma wbudowany odblask:

https://allegro.pl/oferta/kellys-lampka-tylna-diodowa-rippy-z-uchwytem-9976836787

i ta też:

https://allegro.pl/oferta/lampka-rowerowa-tylna-cateye-reflex-czujnik-ruchu-12962168923

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydajne oświetlenie do jazdy po ciemku to tylko z górnym odcięciem światła (nie oślepia) np. już rekomendowana wcześniej:

OFFBONDAGE Lampka rowerowa 1000 lumenów Reflektor rowerowy Power Bank Latarka USB Ładowanie

Tutaj w wersji podwieszanej:

Screenshot_2024-08-26-15-58-19-710_com.android.chrome.thumb.jpg.ace86cfa3845930a4138f2d6b991ec10.jpg

Mam, używam. Dodam tylko, że akumulator to duży standardowy paluszek 4500-6000mAh i jest wymienny gdy się zestarzeje, a więc na lata, kłopot taki że trzeba przylutować kable. Tylko błagam, nie włączaj migotania stroboskopowego, to jednak zawsze jak spawarką w oczy! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a jakąś fajną, małą sygnalizacyjną/pozycyjną na przód polecicie? Jedyne co znalazłem i w miarę wygląda to EYEN Cubiq Dual. Nie potrzebuję jednak tej opcji dual, zbędne też są dla mnie wszelkie tryby dyskotykowe. Ma świecić, nie musi za mocno, najlepiej na akumulator lub CR (wielkość) i nie być za drogie ;) Prox Alpha wogóle mi się nie podoba. Najlepiej do 50zł, może być aliexpress.

Edytowane przez boogeyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...