Skocz do zawartości

[Zabezpieczenia] Jak NIE zapinać roweru!


Rekomendowane odpowiedzi

Za pierwszym razem jak safian odpowiedział na pytanie dot. skrzyneczki wyobrażenie sobie sposobu mocowania fotelika za pomocą takiego pudelka było dla mnie tak abstrakcyjne, ze pomyslalem, ze mnie wkręca. Dopiero po poscie tannata sprawdzilem to i rzeczywiscie :laugh: Obu panom dziekuje. Od dawna sie zastanawialem o co chodzi z tymi skrzyneczkami mijajac rowerzystow, ale nie mialem okazji sie zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest też samo zapięcie. Miałem okazję znać kilku złodziei rowerów (i nie tylko) i widziałem co potrafi dobry przecinak. Bez problemu tnie drut o przekroju 8 mm - 10 mm. Nie mówię, że na co dzień ludzie biegają po mieście z takimi cudami ale jak ktoś ma dobrą maszynkę to może paść ofiarą przygotowanego wcześniej "skoku". A przecięcie takiego standardowego zapięcia to naprawę kwestia sekund. Więc wszyscy którzy kochacie swoje bajki - zaopatrzcie się w dobre zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkozamykacza to bodajże Zefal robi takie antykradzieżowe, da się je odpiąc dopiero jak rower jest do góry kołami. Mało który złodziej na to wpadnie a nawet jeśli, to przypięty za ramę ciężko odwrócić ;) Nie mówię już o sztycy i siodle (potrafią kosztować kilka setek) które też na szybkozamykacze się mocuje a przypiąć tego już nie idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio stojąc przed lidlem widziałem panią która przyjechała doń na rowerze, z nudów "podziwiam" rower aż doszedłem do kwestii zabezpieczenia. Nie mogłem uwierzyć pani przypięła za ramę czyli całkiem rozsądnie ale druga strona zabezpieczenia była owinięta wkoło łańcuszka łączącego wózki sklepowe czyli "de fakto" do przywłaszczenia tego roweru wystarczyła 1 zł którą i tak za chwile można by spokojnie odzyskać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkozamykacza to bodajże Zefal robi takie antykradzieżowe, da się je odpiąc dopiero jak rower jest do góry kołami. Mało który złodziej na to wpadnie a nawet jeśli, to przypięty za ramę ciężko odwrócić ;) Nie mówię już o sztycy i siodle (potrafią kosztować kilka setek) które też na szybkozamykacze się mocuje a przypiąć tego już nie idzie ;)

Jak to nikt nie przypina siodła? Prawie zawsze to robie, nie mówiąc już o kołach. Zestaw zefala na koła i sztyce to 120zl. Są też inne rozwiązania, niestety mało skuteczne albo niedostępne w Polsce, czy też potwornie drogie. Wolę nosić tanią linkę za kilka zł na same siodło.

 

Nie polecam tez zostawiac roweru ze sztyca, czy siodlem za kilka setek gdziekolwiek pod sklepem :laugh: . Na dojazdy do sklepow/szkoly wystarczy w miare sprawny ktory da sie kupic niedrogo(albo po prostu odgrzebac z piwnicy) i nie bac sie ciagle o kradziez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja widziałem kiedyś w jednej z bocznych od rynku uliczek (właściwie już w podwórzu okołorynkowym) pięknego miejskiego Gianta, przypiętego fachowo, za ramę, porządną grubą żyłą (porządną jak na żyłkę ;) ), do.... półtorametrowego słupka z tabliczką o króćcu gazowym :D jeśli ktoś nie do końca kojarzy OCB, to te tabliczki są rozmiaru kalendarzyka kieszonkowego :D Rower dało się cały spokojnie zdjąć górą :D

Po godzinie wyszła odpinać rower babeczka i było dość jasne, że oceniła sytuacje wedle swoich możliwości. bo miała może ze 50parę latek i była niższa od słupka, ale ehhh... wyobraźni zabrakło... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde zabezpieczenie na lince da się przeciąć. Jak już, to tylko U-Lock.

 

 

zobaczcie to . haha :) A tak w ogóle kto by taki pręt woził ze sobą na rowerze i niby gdzie miałbym go przy rowerze przywisić ?

Druga zprawa to z czego jest zrobiony ten zaokrąglony pręt, bo jak ze zwykłej stali to spokojnie można go jednym machnieciem przeciąć odpowiednim przecinakiem.

 

Jednak zwykła linka jest bardziej praktyczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare. Takich już nie produkują (przynajmniej Kryptonite od tych zamków odszedł), przypuszczam, że Masterlock też.

 

Co do zabezpieczenia Zefal Lock'N'Roll to używam i jestem zadowolony. Nie wiem jak będzie z trwałością bo mam je dopiero miesiąc, ale daje mi pewność że nikt w ciągu paru sekund nie zwinie kół albo sztycy z siodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...