Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Radony bezpośrednio z Niemiec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymieżam do kupna MTB firmy RADON. Zainteresowani wiedzą dobrze że sprzęt warty grzechu w swojej cenie. Po przeczytaniu setek wątków na forach zauważyłem że zainteresowanie bajkami tej firmy jest, tylko wielu wciąż ( niewiadomo czemu) na siłę szuka sprzętu w Polsce, gdzie w jedynym sklepie gdzie można znaleźć Radony ceny są naprawdę kosmiczne.

Ja będę kupował bezpośrednio w Niemiec ( od producenta). Model wybierasz na ich stronie www.radon-bikes.de, na tej samej stronie w dolnym prawym rogu jest link do bike discount, gdzie automatycznie przerzuca nas do sklepu internetowego. Tam już jest wszystko jasne i przejrzyste. Nawet mają fajną opcję gdzie przelicza od razu koszt z ojro na PLN. Koszt przesyłki do Polski to niecałe 40 EUR ( a na pewno da się wytargować darmową przesyłkę).

I teraz pomysł, może uzbiera się grupa chętnych na zakup Radonów, ja chętnie podejmę się organizacją zamówień ( z racji biegłego niemieckiego). Już dzwoniłem i dowiedziałem się na razie tyle że prezentacja nowych modeli 2013 będzie gdzieś w połowie lub pod koniec września i wtedy to pojawią się w sklepie internetowym.

Chodzi mi głownie o to że może dzięki zbiorowemu zamówieniu uda się wynegocjować kilka ojro ( i zawsze zostanie na lżejsze siodło czy manetki ;) ) a może nawet okaże się że warto będzie zorganizować busa i pojechać po bajki zamiast bulić koszty wysyłki.

Oczywiście pomysł do dopracowania.

Pozdrawiam i ewentualnych chętnych zapraszam do kontaktu na priv lub jakieś ciekawe pomysły na forum.

Łukasz

 

 

//Regulamin 2c - poprawiono. Fenthin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

Hej,

zimą tzn. kiedy? Ja wstępnie bardziej myślałem o tej jesieni żeby mieć wybór w ramach, kolorach i modelach ( wciąż się zastanawiam pomiędzy ZR Race 5 lub 6 29er a Zr Race 6 albo 7 : D )

Najbardziej przeraża mnie długie oczekiwanie na bajki ( w tym roku wysyłki zaczynały się w połowie marca :/ )

Jeśli będzie zainteresowanie tematem na pewno wspólnie ustalimy coś konkretnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

 

wstępnie jestem również zainteresowany motam się jeszcze troche z doborem rozmiaru ze względu na dość długi rower na którym obecnie śmiagam ma 625 efektywnej dł. rury górnej ale wolałbym cos w granicach 600. Planowałem sprzęt zmienić w przyszłym sezonie, ale gdybyście coś finalizowali do dajcie znać.

Interesuje mnie ZR RACE 7.0 18' najlepiej z małą przeróbka - reba z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

2i regulaminu

 

również zbieram się do zakupu, prawdopodobnie jeszcze we wrześniu (zależy jak się kurs ojro ułoży)

ale mam pytanie o mozliwość zmiany specyfikacji, wyposażenia... pytałem ich o to mailowo ale niestety odp była negatywna. macie jakieś dwoświadczenie w tym temacie? udało się komuś wybegocjowac jakieś zmiany osprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że również będę chętny na zakup Radona, jednak w moim przypadku sprawa jest na razie otwarta.

Jeśli już to byłbym chętny na ZR Race 29" wersja 6.0 bądź 7.0

 

Od siebie dodam, że znajomość niemieckiego nie jest w zasadzie konieczna, ponieważ w bike-discount.de pracuje dwóch polaków.

Bike-discount >> Contact >> Complains

Ralf Nowicki i Waldemar Krzywoń. Wystarczy zadzwonić i poprosić ich do telefonu... ;) Moim zdaniem to mocno upraszcza sprawę. Obawiam się tylko faktu braku możliwości wcześniejszej przymiarki.

Generalnie miałem kupować już w zeszłym roku, ale jakoś nie wyszło, a w tym roku osprzęt jest już słabszy. W 7.0 Sid > Reba i hamulce XT > RX Tune, natomiast plusami są sztywne osie P/T i główka ramy - tapered.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny Race 5 lub limonkowy Race 6 na SRAMie.

Byłbym chętny na zakup gdzieś styczeń/luty przyszłego roku. Czekam na oficjalną prezentację i ceny nowej Gangsty 7.29 (na pewno będzie słabsza niż R6 ale GW w Polsce jest). Boje się tylko zakupu na odległość bez przymiarki (noga 80cm, wzrost 185cm, Gangsta 7.29 czy Instinct 29 są dla mnie idealne w rozmiarze 19").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak dla informacji własnej, nadal jesteś zainteresowany Radonem z Niemiec. Pozbierało się już kilka osób więc odświeżam te które jako pierwsze się pisały

Na razie czekam na info z centrali Radona kiedy nowe modele będą dostępne w Bike-Discount w Bonn.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem oferte z ciekawości i wydaje się bardzo dobra. Zainteresował mnie Radon ZR Team 7.0 w cenie 899 euro czyli z tego co pokazuje przelicznik 3715zł. Rozumiem, że jeśli udałoby sie utargować darmową dostawę to jest to ostateczna cena i nie ma już żadnych opłat? Ewentualnie kilkanaście/kilkadziesiąt zł za przelew zagraniczny. Szczerze powiedziawszy od pewnego czasu przeglądam oferty w PL, ale w takiej cenie roweru na takim osprzęcie: (amortyzatora SID, korby XT, przerzutki XT, manetki SLX, piasty XT) to nie widziałem.

 

@outta82

 

W jaki sposób miałoby się odbyć takie grupowe zamówienie? Ja to widzę tak, że zbiera się pewna grupa ludzi i jako że zadeklarowałeś się przy rozmowie ze sklepem targujesz dla nas np. darmową przesyłkę, następnie każdy sobie zamawia przez sklep, robi przelew i dostaje rowerek do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...