Skocz do zawartości

[Rozmiar] 178cm wzrostu, rama 21


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

zakupiłem Kellys Coach Black 21', jak z linku: http://kellysbike.co...8&subcat_id=323

 

Gdy go przymierzałem przed zakupem wydawało mi się, że jest ok, jednak teraz po paru przymierzeniach w domu wydaje mi się, że rower jest trochę za duży, bo kroczem dotykam delikatnie do ramy (mając stopy położone płasko do podłoża)... Mam 178cm wzrostu a długość nogi od kroku to 76-78cm... Eh, sam nie wiem, doradźcie coś ;) Może do odmienić (o ile będzie taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to rower crossowy, więc nie powinno być aż tak źle z tym rozmiarem jakby to było przy zakupie górala (w crossie kupuję się ramę trochę większą)

Chociaż jakby nie było to 19-stka byłaby lepsza..

 

Też mi się tak po fakcie wydaje. Na możliwość zwrotu raczej wątpię, aby właściciel się zgodził, może pójdzie na zamianę z dopłatą, bo niestety, ale nie mieli z tego modelu 19. Ale czuję się zrobiony w bambuko trochę przez sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182cm wzrostu.

Miałem Radona QLT T.O. Spezial edition (full) na ramie 20". Na początku też wydawała mi się OK. Po dłuższym śmiganiu miałem dość. Rower mało zwrotny, ja mam za nisko siodełko w stosunku do korbowodu (jak ustawiłem sobie dobrze do korbowodu, to do ziemi mi spooro brakowało, a w terenie to nie jest mile widziane :P )

Sprzedałem cały rower i złożyłem sobie na Auhtor Vision 17". Jest zdecydowanie lepiej. Sporo zależy tu od geometrii ramy.

Teraz mam zdecydowanie lżejszy rower i bardziej zwrotny :) Nie dokucza mi na dłuższych trasach, że jest mniejszy. Długością i kątem mostka, oraz sztycą i siodłem można sobie spokojnie wszystko wyrównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182cm wzrostu.

Miałem Radona QLT T.O. Spezial edition (full) na ramie 20". Na początku też wydawała mi się OK. Po dłuższym śmiganiu miałem dość. Rower mało zwrotny, ja mam za nisko siodełko w stosunku do korbowodu (jak ustawiłem sobie dobrze do korbowodu, to do ziemi mi spooro brakowało, a w terenie to nie jest mile widziane :P )

Sprzedałem cały rower i złożyłem sobie na Auhtor Vision 17". Jest zdecydowanie lepiej. Sporo zależy tu od geometrii ramy.

Teraz mam zdecydowanie lżejszy rower i bardziej zwrotny :) Nie dokucza mi na dłuższych trasach, że jest mniejszy. Długością i kątem mostka, oraz sztycą i siodłem można sobie spokojnie wszystko wyrównać :)

 

No tak, ale ten Radon to chyba MTB prawda? :) A tam już chyba na pewno trzeba mieć mniejszą ramę :)

 

Byłem w sklepie, w którym kupiłem rower. Sprzedawca odmienił mi Coacha na Saphixa za 1700zł, a więc dopłata z mojej strony 200zł ;)

Ma ramę 19 i wydaje mi się, że jak na crossówkę jest ok, bo 17 byłaby za malutka.

 

Link: http://kellysbike.co...8&subcat_id=323

 

Różnica na ramie to 1cm, ale na rurze podsiodełkowej to 5cm ;) no i osprzęt ciut lepszy.

 

Przeprasza, że tak post pod postem, ale nie mogę edytować jeszcze komentarzy, za świeży jestem :)

 

Teraz mam krok 2cm nad ramą, więc nie dotykam klejnotami ramy :D przednie koło mogę unieś do góry na 10-15cm naciskając delikatnie na klejnoty, tak bez dyskomfortu. W necie jest dużo info o tym, aby rama była 10cm od krocza wtedy jest ok, jednak ja nawet na 17 calowej ramie miałbym różnicę 7cm, więc jak to jest?

 

 

No tak, ale ten Radon to chyba MTB prawda? :) A tam już chyba na pewno trzeba mieć mniejszą ramę :)

 

Byłem w sklepie, w którym kupiłem rower. Sprzedawca odmienił mi Coacha na Saphixa za 1700zł, a więc dopłata z mojej strony 200zł ;)

Ma ramę 19 i wydaje mi się, że jak na crossówkę jest ok, bo 17 byłaby za malutka.

 

Link: http://kellysbike.co...8&subcat_id=323

 

Różnica na ramie to 1cm, ale na rurze podsiodełkowej to 5cm ;) no i osprzęt ciut lepszy.

 

Teraz mam krok 2cm nad ramą, więc nie dotykam klejnotami ramy :D przednie koło mogę unieś do góry na 10-15cm naciskając delikatnie na klejnoty, tak bez dyskomfortu. W necie jest dużo info o tym, aby rama była 10cm od krocza wtedy jest ok, jednak ja nawet na 17 calowej ramie miałbym różnicę 7cm, więc jak to jest? Bo według tabelki znalezionej też w necie Kellys na mój wzrost (jednak 177cm) proponuje 19cali, lub 21 ze wskazaniem na tę drugą wielkość :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...