Skocz do zawartości

[okulary] sportowe z wkładką korekcyjną


elcidx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję okularów z wkładką korekcyjną na rower, sprawa była by prosta gdybym miał małą głowę :) Ale w moim przypadku popularne okulary takie jak Arctica S-70 są za małe. Rozstaw do zawiasu do zawiasu musi być w granicach 14 cm, spory, tak jak obwód mojej głowy - 61 cm.

Cena za same oprawki najlepiej do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję okularów z wkładką korekcyjną na rower, sprawa była by prosta gdybym miał małą głowę :) Ale w moim przypadku popularne okulary takie jak Arctica S-70 są za małe. Rozstaw do zawiasu do zawiasu musi być w granicach 14 cm, spory, tak jak obwód mojej głowy - 61 cm.

Cena za same oprawki najlepiej do 200 zł.

 

 

Hmmm... A może Bertoni? Okulary sportowe z wkładkami korekcyjnymi

 

Małej głowy nie mam. Posiadam model Drive D310B, Rozstaw między zawiasami - 14 cm (zewnętrzny wymiar :D), 13 cm (wewnętrzny wymiar ;)). Cenowo jak widzisz. Tu Okulary Bertoni korekcyjne można dostać 10 PLN taniej (ja tam kupowałem), sprzedający ten sam. Różnica w cenie była też na wkładce korekcyjnej.

Do wyznaczonego pułapu cenowego bliżej będzie modelowi AntiFog.

 

 

Kiedyś widziałem w Centrumrowerowym Shimanowskie okulary, a w zasadzie wkładkę na szkła korekcyjne do okularów Shimano. Nie zainteresowałem się nią bliżej, ale wyglądała na drucianą (albo to tylko moje zwidy) :icon_cool: . Bo te plastikowe, co tu dużo gadać, potrafią się łamać :whistling: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja - soczewka kontaktowa.

 

Minus tego taki, że na dłuższą metę jest to pewnie i droższe rozwiązanie. Z całą pewnością zdejmowanie i zakładanie soczewek jest bardziej upierdliwe.

 

Plus; masz nieporównywalnie większą gamę okularów do wyboru. Nie musisz ograniczać się tylko do tych, do których można "wczepić" wkładkę na szkła korekcyjne. Możesz zdejmować okulary i dalej będziesz widział "normalnie". Jak jak zdejmę swoje okulary (z wkładką), to jestem ślepy :P.

 

No i najważniejsze, trzeba umieć się przełamać by wsadzić sobie "coś" na oko. I później to zdjąć!

Ja się tego nie podejmuję :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość włożenia przyciemnianych szkieł korekcyjnych do okularów przeciwsłonecznych - musisz tylko znaleźć okulary ,które są rozkręcane. I dowiedz się dokładnie ile to kosztuje - z tego co wiem najtańsze takie szkła to kilkadziesiąt złotych.

 

Niedawno to przerabiałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw 14 cm ma być zewnętrzny, czy wewnętrzny? Zmierzyłem swoje Rudy Project Ekynox i rozstaw na zewnątrz mają ok 14,2 cm. Swoją drogą, jesli nie masz przeciwskazań to polecam soczewki. Mam te okulary już ze dwa lata i założyłem je ledwie kilka razy, tzn kilka razy z wkładką korekcyjną, bo często zakładam je z soczewkami. Takie podwójne szkła to straszna lipa w porównaniu do soczewek. Po pierwsze: tego typu okulary mocno ograniczają pole widzenia, po drugie: są mało komfortowe, bo jeśli chce sie widzieć prawidłowo trzeba je miec cały czas założone, nawet wtedy gdy wchodzisz do sklepu, odwiedzisz kogoś w domu, czy choćby gdy wjedziesz do ciemnego lasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się chyba na http://allegro.pl/okulary-sportowe-bliz-pursuit-xt-korekcja-i2559550154.html

Rudy z tego co widzę strasznie drogie okulary.

Jakoś nie miał bym chęci codziennie grzebać sobie w oku, okulary noszę już od kilku lat i wcale mi nie przeszkadzają.

A jak się wchodzi do czyjegoś domu to można zdjąć przeciwsłoneczne i mieć samą korekcję, pięknie to nie będzie wyglądać ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wchodzi do czyjegoś domu to można zdjąć przeciwsłoneczne i mieć samą korekcję, pięknie to nie będzie wyglądać ale zawsze.

 

W moich wspomnianych wyżej okularach taki manewr wyglądałby tak:

1 - zdejmuję wkładkę,

2 - zdejmuję szkła przeciwsłoneczne,

3 - zakładam wkładkę.

 

Po skończonej wizycie:

1 - zdejmuję wkładkę,

2 - zakładam szkła przeciwsłoneczne,

3 - zakładam wkładkę.

 

Jak pisałem wcześniej, te wkładki "lubią" się łamać. Przez takie częste zdejmowanie i zakładanie wkładki wyrobiły mi się zatrzaski mocujące wkładkę w oprawce. Dodam, że jest to moja druga wkładka, ponieważ w pierwszej ułamałem zatrzask podczas zakładania wkładki. Musiałem kupić drugą, a w zasadzie dwie (jedną na zapas). Ważne jest to, by można było dokupić samą wkładkę tak jak w podanej przez Ciebie aukcji.

Dodatkowo, soczewki okularów utrzymują oprawkę "rozciągniętą". Przynajmniej jest tak w moich okularach. Bez soczewek, oprawka jest ściśnięta.

Lepiej chyba wozić ze sobą normalne okulary w załączonym etui.

 

Kolejnymi minusami tego rozwiązania, są problemy z czyszczeniem. Zdarza mi się bardzo często, że kropla potu z czoła wlatuje między szkło okularów a wkładkę korekcyjną, zostając najczęściej na wkładce. Widok takiej kropli, czy jakiegoś paprocha jest denerwujący. By to usunąć trzeba wszystko rozmontować. Nie można od razu sobie chuchnąć i przetrzeć. A trzeba zdjąć wkładkę, i ochuchać jedno i drugie. I na nowo zmontować (tu znowu występuje ryzyko uszkodzenia wkładki).

Parowanie też jest upierdliwe. Może nie tyle samo parowanie, co to jak wolno odparowują okulary w miejscu gdzie jest wkładka. Najczęściej to właśnie wkładka jest zaparowana (od strony okularów).

 

Tyle mogę od siebie napisać po rocznym okresie używania okularów z wkładką na szkła korekcyjne. Ponieważ nie widzę siebie grzebiącego sobie przy oku, pomimo tych mankamentów, dalej będą używać okularów z wkładką na szkła korekcyjne. I dalej będę przeżywał prawdziwy stres, za każdym razem zakładając wkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jak szukałem okularów dla siebie (na rower i nie tylko) to wybrałem inną opcję. Ponieważ zakup miał priorytet cenowy to zdecydowałem się na zakup w Chinach. A konkretnie tutaj - http://zennioptical.com (model 702412)

 

I muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - wysłka FEDEX'em, zamówione w piątek wieczorem, we wtorek były dostarczone.

Kompletne okulary (z wkładką korekcyjną pod moją wadę wzroku) + jakieś dodatki + FEDEX wyszły ~36 USD.

 

Jasne że nie są to jakieś cuda, niemniej jednak jakość wykonania jest w 100% satysfakcjonująca. Bez problemu wytrzymały ponad rok użytkowania (czy to rower, czy squash) i przecierania (co najmnije kilka razy przy każdym użytkowaniu).

 

PS

Jak ktoś chce mogę wrzucić jutro wieczorem zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, 36$ to jest faktycznie oferta bezkonkurencyjna, gratuluję.

Dodam, że Shimono sprzedaje oprawki do szkieł korekcyjnych RX Clip (60 zł) które można zamontować do różnych modeli okularów tej firmy. Okularów mozna mieć kilka par a wystarczy jedna ramka korekcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...