Skocz do zawartości

[Kross] Powody aż takiej popularności.


Rekomendowane odpowiedzi

Rower jak rower. Jeśli ogarniasz jazde na mtb to dasz sobie radę i na takim sprzecie. Chyba, że stajesz w szranki z Majką, to pomyśl o czymś lepszym, i to koniecznie bez lakieru bo za duzo waży ;). Nawet do ostrej rekreacji po lasach i pagrkach taki rowwr starczy, nie dajmy sie zwariować. Co innego komunijne makrokesze, na których strach ze schodów zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie składak ze względu na miszmasz osprzętu. Zwykle producenci stosują przednią przerzucę 1-2 grupy niżej, a tutaj jest Alivio. Dobry (pojęcie względne) amortyzator i kiepska korba (bez HG). Rama zapewne jest refublished albo sprzed 2011 roku, bo od 2011 roku stosują matowy lakier. Pochodzi zapewne z jakieś Levela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie składak ze względu na miszmasz osprzętu. Zwykle producenci stosują przednią przerzucę 1-2 grupy niżej, a tutaj jest Alivio. Dobry (pojęcie względne) amortyzator i kiepska korba (bez HG). Rama zapewne jest refublished albo sprzed 2011 roku, bo od 2011 roku stosują matowy lakier. Pochodzi zapewne z jakieś Levela...

 

 

Ze sprzętem refabrykowanym może nie przesadzajmy - w branży rowerowej to raczej rzadko spotykana opcja. Obstawiam tak jak kolega stronę wcześniej - Kross wyprzedaje zapasy magazynowe, ludzie masowo kupują, składają rowery z jakichś starszych części, których rynek dzisiejszych cen już nie przyjmie, a potem sprzedają całkiem fajne rowerki po interesującej cenie. Rama to raczej level (patrz: główka).

 

Ode mnie - opłaca się, jeśli szukasz roweru w tym przedziale cenowym to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jakiś składak z nieco starszych części.

 

Nie są aż takie stare. To Alivio do 8-rzędowego napędu. Sam ostatnio nabyłem korbę za 100 PLN. Alivio do 9-rzędowego jest mniej więcej 20-30 PLN droższe.

 

Ze sprzętem refabrykowanym może nie przesadzajmy - w branży rowerowej to raczej rzadko spotykana opcja.

 

Refabrykacja miałem na myśli przemalowana... Były czasy kiedy Kross produkował rowery w takich magicznych kolorach, ale to były pierwsze lata XXI wieku... Pomijając już wszystko inne cena niezła. Jednak po zakupie wymieniłbym korbę na Acera lub Alivio. W jeździe terenowej HG jednak pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy pod słowem "stare", alivio 8 rzędowe też przez ostatnie 2 lata zupełnie się zmieniło, więc jeśli chodzi np o tylną przerzutkę to pewnie okolice 2009, co nie zmienia faktu że alivio to alivio, i który by to nie był rok, poza wyglądem wiele się nie różni ten osprzęt w kwestii działania, więc rowerek nawet warty uwagi jeśli chodzi o coś budżetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja trochę nie rozumiem narzekania, wszak nie posiadam Krossa ( jako całości), tylko ramę A8 na której buduję swoj rower, ale większość wypowiadających się to posaidacze np. A2, gdzie niestety z góry wiadomo że osprzęt nie będzie zbyt imponujący. Modele fabryczne od A8 w górę już dają radę, a co do cen to nie jest tragicznie. Szukając na początku gotowego roweru ( tak do 5k) zdążyłem zauważyć tendencję wzrostu cen rowerów w odbiciu do sprżętu na jakim są złożone ( czytaj, im starszy rocznikowo rower tym lepszy osprzęt, i odwrotnie). Głównie interesowały mnie Radony, i nawet tu można zauważyć że Radon 2012 to nie to co Radon 2013. Wbrew pozorom cena tych rowrów poszła nieznacznie w dół, ale to bardziej chwyt marketingowy żeby odwrócić uwagę od gorszego sprzętu.

Poza tym już zdążyłem się na tyle zapoznać z marką Kross, że co jak co, ale ramy i ich geo mają naprawdę fajne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za spostrzezenia. tak naprawde to szukam w miare budzetowego, nierzucajacego sie w oczy roweru na miasto. rama od levela, na alivio, i xcr ale bez logo krossa wpisuje sie w moje potrzeby. tak, wiem, rower crossowy na miasto jest lepszy ale ja wole mtb. ps. z 2 strony irytuje mnie brak odpowiedzi od sprzedawcy. pisalem do niego kilka dni temu i nadal zero odzewu. na allegro widac, ze w miedzyczasie logowal sie na swoja strone, wiec ma dostep do netu. irytujaca sytuacja, a ponoc jest juz po sezonie i kryzys puka do drzwi a tu taka olewka potencjalnego klienta...

 

 

pozdrawiam.

 

rama rzeczywiscie wyglada na A2 z 2010 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamiast tego na ramie A2 wybrac kandsa energy 1300 ? pisalem do producenta i dostalem info, za za kilka tygodni nowa linie wypuszczaja. cos takiego : http://transrower.pl/images/stories/energy1300czerwony.jpg. na full alivio, xcr, cena okolo 1000 pln...

 

 

pozdrawiam.

 

http://transrower.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103&Itemid=95. kands energy 1300 czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja nie jest jednoznaczna piszą xcm/xcr na zdjęciu rożnych kolorów jest xcm lub xcr wiec cena będzie się różniła ... i to nie jest full Alivio ... korba to jakieś FC-M191 przerzutka przednia też nie należy do grupy Alivio

 

Inna sprawa ze to temat o popularności marki Kross a nie o wyborze budżetowego roweru.

Proponuje moderatorom wydzielić te kilka postów do innego tematu a innym zakończyć OT :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...