Skocz do zawartości

[Rowerzyści] Bezczelność na drogach


mklos1

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy blokuje przejście, czy rower wiszący na kracie w tym wypadku blokował przejście, lub powodował jakąś inną trudność/ szkodę? Pytam się poważnie, bo nie wiem o co chodziło.

 

 

Niestety nie mogłem stanąć i zrobić fotki.

Nic się kracie zapewne nie stało. Oczywiście to że się mogła obić i zacznie rdzewieć to taki drobiazg....

To że koła dotykały muru pod kratą to że niewielki problem bo przecież się pomaluje...

Jednak przypięcie komuś (POWIESZENIE NA) na witrynie sklepu roweru jest.... Lekko bezczelne....

 

Wyobraź sobie że mieszkasz na parterze masz kraty w oknach. Wyglądasz rano przez okno a tam rower wisi :D

Ty pewnie byś się ucieszył ale większość by "nerwa złapała".

 

Ja widząc taki obrazek zacząłem się zastanawiać jak przy wrodzonym liczeniem się z innymi naszych rodaków będą wyglądać ulice jak wzrośnie liczba rowerów skoro już wiszą na witrynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pomyślałeś, że to może być właściciela lub pracownika? ;)

 

Nie pomyślałem bo WIEM że tak nie było :D 

Ktoś przyjechał a że krata za wysoko żeby przypiąć stojący na ziemi to powiesił ot tyle.

 

A co do zdjęcia....

W Polsce spodziewam się że  prawie wszystkie będą stały w poprzek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto robił te foty ale mało jeszcze widział i chyba trafił na okres gdy akurat wszyscy byli w drodze. ;)

 

Ja robiłem i owszem mało widziałem. To był mój pierwszy wyjazd i co by nie mówić byłem w lekki szoku ile tych rowerów stoi w mieście (jeżdżących nie widziałem aż tak wiele). Raczej w pracy/szkole bo to wtorek około 10.30 (przynajmniej to w linku; są exify to można sprawdzić daty).

 

KrisK ja aż takim pesymistą nie jestem. Tam gdzie są stojaki, większość stawia tak jak trzeba. Problemy i kombinowanie zaczyna się jak brakuje takich miejsc. Ale w sumie jeszcze nie widziałem roweru zastawiającego przejście tak jak samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak będą wyglądać to można popatrzeć u naszych zachodnich sąsiadów. Problem parkowania i porzucenia rowerów istnieje: https://picasaweb.go...876391313157938

hmmm, u nas cos takiego szybko by znikło. Cześć by "zniknęła w tajemniczych okolicznościach" (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie), a na koniec przyszła by straż miejska i wręczała mandaty za"niszczenie terenu zielonego" :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też znikają, czasem całe, czasem tylko koła lub sztyce. Ale to marginalne przypadki. Ostatnio nad Alsterem (jezioro w centrum miasta) do barierek, między dziesiątkami innych, przypięty był tandem full za grubą kasę, wisiał tam calą noc. Często właśnie przypina się rowery do różnych barierek w powietrzu. ;)

 

A tak wygląda wnętrze jednego z P+R na 500 rowerów.

ry5uva3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie szybcy i wściekli (czy jakoś tak) tokio drift widać fajne "klatki" ustawione przed szkołą gdzie japończycy zostawiają swoje rowery... ach gdyby takie coś było w polskich szkołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeden matołek zrobił skok z chodnika przed moja maską i przez pas wyłączony z ruchu na drugą stronę się przeflancował przed tramwajem z wolna :)

A do Wisły miał blisko mógł się z mostu rzucić :(

 

 

A drugi....

 

Więc po kolei.

Z lewej strony na przejście wchodzi człowiek (w tym momencie stanąłem żeby go puścić )  w tym samym monecie z chodnika po lewej tuż przed nieszczęśnikiem rusza  kurier.  Przejechał gość niepewnie robi kolejny krok a jadący rowerzysta ma w dupie że ma człowieka na przejściu i zasuwa mu przed nosem.....

Żeby było śmieszniej jadący za mną tramwaj dzwoni na mnie :D  Czemu? No tak bo po ominięciu stojącego auta nie zdążyłem zjechać na swój pas i stałem na torowisku puszczając pieszego....

Tramgównu nie przeszkadzało w dzwonieniu że jest na środku pasa przeciwległego człowiek który ma bezwzględne pierwszeństwo gdybym tam nie stał przejechał by nie myśląc wiele.... (na następnym przejściu przejechał przed ludźmi będącymi na przejściu :) )

Brakowało chyba tylko kogoś na motorze chcącego przejechać tego chłopaka....

 

Ale dzisiaj był chyba jakiś dzień kiepskawy bo to co ludzie wyprawiali na drodze to przekroczyło standardowe nasilenie chamstwa.

 

Wiecie co?

To jest jakaś cholerna zaraza. Cwaniactwo i to we wszystkich grupach.

Korek? Wszyscy stoją? A czemu by ich lewą nie ominąć? Wymuszenie pierwszeństwa? Czemu nie?

Czerwone? I co z tego przecież mnie nie rozjadą.  Stanąć na środku skrzyżowania blokując innych? A czemu by nie.

 

Wszyscy od rowerzystów po pieszych kończąc na kierowcach mają wszystko i wszystkich gdzieś...

Nie będzie lepiej.

 

Trzeba na ulice wypchnąć dużą ilość policjantów z nakazem ładowania wszystkim mandatów wszystkim za wszystko....   I tak przez parę mc

Inaczej się bydło nigdy nie nauczy....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisk gdzie zblokowałeś tramwaj ?:D

 

Co do Twojego pomysłu z wysłaniem policjantów, ale mówiąc szczerze, wystarczy by poprostu byli widoczni. Ludzie w Polsce widząc policjanta na drodze zachowują się aż nadto przepisowo do bólu uprzejmi itp...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowałem to wielkie słowa :)  bo po prostu jechałem chwile jego pasem i w tym czasie postanowiłem ustąpić pierwszeństwa pieszemu będącemu już na pasach... a było to  na Kalwaryjskiej.

 

A co do policji to racja sama ich obecność nad podziw dobrze wpływa na znajomość i stosowanie przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nakręcony w Warszawie. Niestety w pełni potwierdzam wszystko co się na nim znajduje i nie są to rzeczy wyssane z palca czy też jednorazowe przypadki. Gdybym uruchomił swoją kamerę, nakręciłbym podobny i to relatywnie szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore wyprzedzania kierowcow mimo, ze metra nie mialy to nie wiem po co sie tam znalazly.

 

Widać że gość jest na tym punkcie jakby lekko przewrażliwiony ach ogólnie wyważona twórczość  pokazująca "radosną twórczość" na drogach

 

 

Ale w temacie wyprzedzania na żyletki dzisiaj jeden kolarz prof mnie zagiął.... 

 

 Jadę wiejską droga bez pobocza i dochodzę do kolarza na kolarce... pełny prof i "ęą"  jedzie prawą stroną ~1m od krawędzi... lekko odbijając do środka ale że brzegi drogi takie sobie to rozumiem.

 

Ciągnę się za nim przez kolejne trzy zakręty bo nie chce ryzykować wyprzedzania jak nie ma widoczności.

W końcu prosta i można wyprzedzić więc kierunek i  zaczynam manewr.....

 

W tym monecie (już byłem na jego wyskości) delikwent wyraźnie odbija w lewo!!!

Zrobił to na tyle skutecznie że nawet jakbym jechał kołem po dziurawym skraju jezdni to nie było by przepisowego 1m....

Dzięki jego irracjonalnemu zachowaniu wyprzedziłem go na żyletki... 

 

Co śmieszniejsze jak tylko skończyłem manewr delikwent wrócił  do prawej i jechał jak wcześniej....

Nie wiem co gość chciał osiągnąć ale chyba propagandy jazdy środkiem niektórym rzuciła się na mózgi....

No chyba że on lubi być wyprzedzany na żyletki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem wypadek z udziałem zespołu pojazdów.

Kierujący zespołem pojazdów (samochód holujący inny pojazd - w tym przypadku samochód) wymusił mi pierwszeństwo na głównym skrzyżowaniu w mojej gminie. Doszło do tego, że uderzyłem w pojazd holowany. Domiemany (dowiecie się dlaczego) sprawca uciekł z miejsca wypadku i samowolnie oddalił się. Po poinformowaniu organów ścigania biegli zajęli się tą sprawą. Po tygodniu zostałem wezwany na komende. Okazało się, że policjant st. sierż. sztab. M***** ******k bez szukania zbiega orzekł o mojej winie i wręczono mi mandat 250zł i z racji, że odkrył, że mam prawo jazdy dostałem również 6pkt za spowodowanie kolizji. Mandatu nie przyjąłem czekam na rozwój sytuacji w sądzie rejonowym w Cieszynie. Poinformuje was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...