Skocz do zawartości

[endomondo-problem]Przerywanie treningu w przypadkowych momentach


Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie mam pytanie. Jak przedkłada się Sports Tracker w porównaniu z Endomondo jeśli chodzi o zużycie energii? Wiem, że Sports Tracker dużo gada. "endek" odzywa się co kilometr (co mi najzupełniej wystarcza).

 

Pozdrawiam, M.

 

BTW: problemy z wieszaniem się aplikacji też miałem (jakiś czas temu telefon sam się restartował, chociaż myślałem, że to wina telefonu). Początkowo przełożenie do tylniej kieszeni spodni (tudzież do plecaka) pomogło. Niemniej jednak "wektory" to u mnie tez norma

 

--

 

Dopisane przed chwileczką:

 

Właśnie zainstalowałem Sports Trackera. Po kilku próbach uruchomienia dwa razy wyskoczył mi komunikat "Program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty". Biorąc pod uwagę fakt, iż ST nie zapisuje w takiej sytuacji danych trasy źle to dla niego rokuje, ale zobaczymy. Potestujemy go w terenie. Przy okazji: z endomondo było różnie. Czasem się telefon zrestartował (zdarzyło się to raptem kilka razy) i "wektory" na trasie to też codzienność, ale jedno muszę przyznać. TEN program nigdy nie wywalił mi komunikatu "Program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty", a wierzcie mi. trochę z "endkiem" pojeździłem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Wczoraj testowałem wersję darmową programu SportsTracker. Nie można jej (free) przenosić do netu. Kupuję ją jednak z paru powodów:

Kolega ma i chwali, a przerzucił już parę różnych. Teraz rozumiem dlaczego

- fix łapany znacznie szybciej niż w Endo!

- siła sygnału na trasie dotąd pokonywanej - znakomita (bez wspomagania on-line, tylko GPS)

- jest bardziej rozbudowany, można predefiniować ustawienia itp.

- Mapy google w nim zawarte (trasa) wczytują się duuużo szybciej i śmiem twierdzić że zapis jest znaaaacznie dokładniejszy. Włącznie z graficznym przedstawieniem kierunku jazdy.

- nie wiesza się w żaden sposób, Endo potrafiło mi się otwierać dłuższy czas,

- otwarcie programu nie uruchamia automatycznie GPS (pokazanie trasy innej osobie etc), co mnie w Endo mocno irytowało.

- definiowanie treningu - można jechać na czas, na odległość itp.

- gadżetowe, ale fajne wykresy kalorii, wzniesień, prędkości etc.

- jeden minus - dodatkowy Płatny program do informacji głosowych w języku polskim.

 

Ogólnie, wydaje mi się że to będzie złoty program. Oczywiście poinformuję o wynikach moich obserwacji ;)

 

Co do Endomondo, to ja na moim HTC Wilfire nie mam w zasadzie żadnych problemów jeśli chodzi o wersję 7.0.2. Najnowsza wersja (8.x) ma problem z łapaniem fixa oraz gubieniem sygnału, co zgłaszaja użytkownicy na forum Endomondo. Druga sprawa, to fakt, że nowy interface jakos mi nie przypadł do gustu, ten z wersji 7.x jest czytelny i intuicyjny.

Co do dokładności pomiarów, to radzę sprawdzic, czy tryb oszczędzania energii w aplikacji nie jest włączony (dotyczy wersji PRO).

SportTracker jest jakis taki zbyć "napaćkany". Dla mnie aplikacja tego typu musi być czytelna, a Endo taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemu to chyba występują gdy telefon ma słaby GPS

Niniejszym obalam ten mit. Ten sam telefon, ten sam gps, takie same ustawienia, tylko inny program (SportsTrackerLive). Suport do którego napisałem pogrzebał mi w profilu i wsio hula jak ta lala!

 

Dzisiejsza trasa zaimportowana z nowego programu do Endomondo - 40,79 km... Wskazanie licznika - 41,1 km. 300 metrów różnicy z czego dojście do domu ok 100m. Wcześniej wyłączyłem program. Innymi słowy 200 metrów nie 4 km!!!!!!!!!!!Tyle bowiem różnicy pokazywało mi Endo. Pokrycie z google maps jak w mordę strzelił - 100%. Zero ścinek po budynkach etc.

Zdecydowanie polecam!!!!

Reszta opinii - jak czas działania, bateriżerność (wg. mnie trochę mniejsza) podam po sobotnim, dłuższym kursiku.

Co do dokładności pomiarów, to radzę sprawdzic, czy tryb oszczędzania energii w aplikacji nie jest włączony (dotyczy wersji PRO).

Miałem wersję free.

Podsumowując - Endo leci do kosza ;)

wyskoczył mi komunikat "Program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty".

Na ich stronie jest info w tej kwestii:

SportsTracker Pro won't install

 

Try going to your phone settings > applications > manage applications > find and tap on Android market > tap "force close" and on "clear data". Relaunch the Android Market, press menu > my apps > install SportsTracker Pro from the list.

Szczegóły i opinia bardziej wnikliwa dot. SportsTrackera w weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie z tymi dokładnościami i zrywaniem sygnału, kilka słów wyjaśnień.

Nigdy nie będzie tak że dystans z endomondo wyjdzie wam taki sam jak z licznika. Dokładność wyznaczenia pozycji przy pomocy telefonu z GPS-em to rząd kilku metrów. Ktoś pisał o trzech metrach. Myślę że 2-3 metry to max jaki możemy uzyskać, więc nie ma w tym nic dziwnego że na 40km odległość różni się o 500m. Przesunięcie powoduje, mniejsze (większe) łuki na zakrętach itp, stad te różnice.

Zrywanie sygnału może być spowodowane brakiem widoczności satelit, w terenie zabudowanym czy gestym lesie. Trzeba pamiętać że aby wyznaczyc pozycje przy pomocy gps odbiornik musi widzieć minimum 4 satelity. Przy otwartym horyzoncie jest ich zazwyczaj 8-9 (chyba że odbiorniki w telefonie korzystają równiez z Galileo i Glonassa, choć nie sądzę). Odbiornik może miec cały czas fixa i widzieć satelity ale ich ilość może nie być wystarczająca do wyznaczenia pozycji.

Jeszcze inną sprawą jest fakt że na ten i przyszły rok przypada maksymalna aktywność słońca, która ma duży wpływ na jonosfere, a ta na system GPS - przynajmniej w pomiarach RTK, ale podejrzewam że w nawigacji również - powodując problemy z inicjalizacją.

To tylko takie moje wywody, na codzień zajmuję się pomiarami gdzie dokładność wyznaczenia pozycji sięga 2-5cm, ale to już całkiem inna bajka, choć problemy te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko - przetestowałem Sports Trackera na dłuższym locie - 110 km. dla mnie - RE WE LA CJA!!!!!

Zapis trasy jak online. Wreszcie łuk zgodny z trasą,a nie linia prosta. Koniec latania po budynkach, wodzie etc.

Dokładność wg mnie obłęna - tam gdzie zmyliliśmy drogę zaznaczone rundki w koło hehe. Różnica między mapą a licznikiem rzędu 0,5 - 1%!!!!! Liczona w metrach nie kilometrach !!!!

No i to co mnie powaliło. Poprzednim razem na tym dystansie (ta sama trasa, ten sam telefon etc.) bateria pokazywała 31 % pojemności, dzisiaj 64%!!!!!!!!! SZOK!!!!!

Innymi słowy jestem zachwycony po prostu!

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli tego czarno-czerwonego ;)

A swoją drogą po dwóch dniach jazdy po górach ze Sports Trackerem obraziłem się na niego - może i jest dokładnoejszy i bardziej energooszczędny od Endomondo, ale co pewien czas lubi się zawiesić i cała trasa przepada :( Dzisiaj po ponad 20 kilometrowej trasie wjechałem na Śnieżkę, wyjąłem telefon, a tu "Program Sports Tracker przestał działać i zostanie zamknięty". Wczoraj było podobnie, ale wtedy telefon mi się zresetował. Normalnie krew mnie zalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Endomondo przez kilka miesięcy. Biegałem po wodzie (głębokiej), domach itp. Czasami ponad godzinę treningu musiałem wpisywać "z palca", bo się nie odnalazł. Wgrałem Sports Trackera. Nie jest idealnie, ale dużo lepiej, chociaż muszę przyznać, że moja trasa biegowa ma długość pomiędzy 12,80 km, a 13,40 km.

Telefon (Nokia E72) potrzebuje sporo czasu, aby się połączyć z GPS, dlatego przed treningiem wieszam go za oknem. Dzięki temu po wyjściu z mieszkania szybko się odnajduje.

Treningi można eksportować z Sports Trackera do Endzi. Zakładka "MY WORKOUTS", w prawym górnym rogu jest "przycisk" EXPORT. Po zapisaniu na dysku kompa wchodzi się w Endo: TRENINGI; IMPORTUJ TRENING, IMPORTUJ Z PLIKU; WYBIERZ PLIK. Wskazuje się plik zaimporowany z ST i zapisuje w Endzi.

Warto na koniec wejść w edycję i zmienić godzinę rozpoczęcia, bo Endo zawsze zmienia. U mnie jazdę na rowerze zapisuje jako bieganie, więc też muszę zmieniać.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treningi można eksportować z Sports Trackera do Endzi. Zakładka "MY WORKOUTS", w prawym górnym rogu jest "przycisk" EXPORT. Po zapisaniu na dysku kompa wchodzi się w Endo: TRENINGI; IMPORTUJ TRENING, IMPORTUJ Z PLIKU; WYBIERZ PLIK. Wskazuje się plik zaimporowany z ST i zapisuje w Endzi.

 

Dzięki, chociaż sam już do tego doszedłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się znaleźć coś w stylu auto pauzy w tej aplikacji? Bo wg. niej wyszło mi 73.20km (licznik 76.18km) w 6h:38min przy realnym 3h56min....

 

Ustawienia -> Zaawansowane -> Pokazuj tylko informację o ruchu to jest właśnie auto pauza, jeżeli jest zaznaczone to auto pauza jest włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mimo prób SportTracerLive dalej mierzył czas (a raczej telefon pokazywał ruch rzędu 0.1-1.0km) więc dalej Endomondo pracuje. Dzisiaj pourywał kawałki na 'czystym' terenie (bez lasu/budynków). Tuż po treningu telefon wypluł info o aktualizacji Endo, lista zmian wygląda ciekawie, jutro się przekonam co faktycznie uległo poprawieniu,

 

zmiany:

"8.2.0:

- Improvements to GPS accuracy

o More precise distance measuring

o Reduction of odd track patterns not likely to be correct

o Better coverage in urban areas

o Enhanced precision of the GPS status indicator

- Audio notification when GPS signal is lost or restored

- Better accuracy of the auto pause function

- Smoother drawing of the track on the map"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa wersja Endomondo (8.2), która u mnie naprawiła problem przerywania zapisu trasy i dziwnych wskazań.

 

- Większa dokładność GPS

o Bardziej precyzyjny pomiar dystansu

o Redukcja trudnych do poprawienia błędów w pomiarze

o Lepszy zasięg w zabudowie miejskiej

o Poprawiona precyzja wskaźnika statusu

- Powiadomienie głosowe w przypadku utraty lub odzyskania sygnału GPS

- Większa dokładność funkcji auto pauzy

- Bardziej precyzyjny rysunek trasy na mapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na Andku te aplikacje nie zapisuja na bierzaco trasy?

 

Uzywałem SportyPal'a, teraz uzywam Sport Trackera pod WM6.5.

 

Oba programy nawet w przypadku gdzie padała mi bateria i tel sie wyłączał, zachowywały trasę, do momentu kiedy był prąd... przy zwieszeniu aplikacji (np na przerwie sobie otworzyłem przeglądarke, wiadomości, coś tam jeszcze, i zwiecha, to po ponownym włączeniu Apki, było wszystko do momentu wysypania... ot wyższość nad Andkiem i jego aplikacjami w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na Andku te aplikacje nie zapisuja na bierzaco trasy?

Zapisuje i wysyła na serwer na bieżąco przy włączonym necie. Bardziej chodziło mi o problemy z zapisem położenia gps (mimo złapania fixa, przez jakiś czas wyglądało to tak jakby gps był wyłączony i łączył linią prostą dwa punkty dość znacznie oddalone od siebie, przez co przekłamywało wskazania), oraz przeskoki na pozycje oddalone np o 300km. Takie jaja zaczęły mi się dziać po aktualizacji do 8. Wcześnie wszystko było w porządku na tych samych trasach.

 

i zwiecha, to po ponownym włączeniu Apki, było wszystko do momentu wysypania... ot wyższość nad Andkiem i jego aplikacjami w takim razie...

Zdecydowanie taka opcja przydałaby się w Endomondo. Tutaj po zamknięciu aplikacji czy też padzie baterii kończy się po prostu trening i nie można go wznowić po włożeniu nowej baterii np co mnie czasami wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...