Skocz do zawartości

[Scrapper AR 2]-Przerzutka tył,hak,zacisk do piasty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dwa dni temu wymieniałem oponę i dętkę na nowe w serwisie i z tego co pamiętam zacisk do piasty miałem z prawej strony przy przerzutkach tylnich-po wymianie opony i dętki "serwisant/mechanik"(nie wiem jak go nazwać) zacisk zamontował mi z lewej strony niby nic ale jednak jak był z prawej to wszystko trzymało.

 

Zdarzenie miało miejsce na płaskiej powierzchni w mieście.( Głownie jeżdżę po lesie.)

 

Mój rower i jego specyfikacja:

Katalog Rowerowy 2008 - APG Meteor 107 W

Przerzutka tył:Shimano Deore M531

 

Teraz pytanie:

 

Czy to jest jakaś różnica z której strony jest zacisk?(Na oryginalnym zdjęciu na stornie ma zacisk właśnie z prawej.)

Czy to tak z przypadku mogło się wyłamać?

Czy szybka zmiana przerzutki na ciężka z lekkiej mogła się do tego przyczynić?

Jaki hak będzie pasował do tych przerzutek?

Mniej więcej jakich kosztów się spodziewać?

 

 

 

 

Jeżeli mój temat zamieściłem w złej sekcji to przepraszam troszkę to forum ma pomieszane kategorie.

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz .

 

Zdjęcia:

 

p7070084.th.jpg

p7070082.th.jpg

p7070079.th.jpg

p7070078.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie.

2. Tak.

3. Przerzutki nie. Przełożenia tak, lecz jedynie przy sporym obciążeniu, na przykład podczas jazdy pod górę.

4. Idź ze szczątkami tego do rowerowego, coś powinni dobrać. Nie wygląda na nietypowy.

5. Haki kosztują od 20 do 100zł, przy czym w Twoim przypadku to te niższe kwoty. Pewnie z 30zł na niego wydasz. Jeśli przerzutka jest prosta, to całe wydatki. Jeśli jednak jest krzywa, Acera RD-M390 kosztuje około 80zł, Alivio RD-M430 to koszt około 100zł, a Deore RD-M591 już 150zł. I tak dalej. I sprawdź zacisk, jeśli jest krzywy, też trzeba go wymienić. Swoją drogą, strasznie mocno wkręcony w nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie.

2. Tak.

3. Przerzutki nie. Przełożenia tak, lecz jedynie przy sporym obciążeniu, na przykład podczas jazdy pod górę.

4. Idź ze szczątkami tego do rowerowego, coś powinni dobrać. Nie wygląda na nietypowy.

5. Haki kosztują od 20 do 100zł, przy czym w Twoim przypadku to te niższe kwoty. Pewnie z 30zł na niego wydasz. Jeśli przerzutka jest prosta, to całe wydatki. Jeśli jednak jest krzywa, Acera RD-M390 kosztuje około 80zł, Alivio RD-M430 to koszt około 100zł, a Deore RD-M591 już 150zł. I tak dalej. I sprawdź zacisk, jeśli jest krzywy, też trzeba go wymienić. Swoją drogą, strasznie mocno wkręcony w nakrętkę.

 

 

Ja ograniczam się do zalatania dętki jak mi gdzieś rypnie w lesie niestety w tajniki tego typu się nie zagłębiałem. Ja jej nie dokręcałem tylko zawsze sprawdzam czy niema nigdzie luźnej śruby :P

 

Ech.. no to kolejny wydatek a tak się cieszyłem z nowej opony haha :P

 

Jeszcze jedno pytanie do ile kg jest ten rower? (Chodzi o ciezar ludzia)

 

 

 

Dziękuje za szyba odpowiedz!

Pozdrawiam

HenasQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...