Skocz do zawartości

[Rower] Co kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mieszkam w okolicach Kołobrzegu i wzdłuż pasa nadmorskiego znajduje sie bardzo fajna leśna ścieżka rowerowa w której jest dużo wzniesień do wyskoków czasem do 1 m i pełno wystających korzeni. Jest dosyć wymagająca ze względu na częste zmieny biegów itp. Moje pytanie jest takie, jaki rower kupić który znosił by na spokojnie takie warunki- mam tu na myśli m.in własnie delikatne wyskoki i zjazdy po zboczach pełnych korzeni. Nie jestem jeszcze na razie w temacie ale na widze jaka posiadam i fifanse( max 2000 zł) odrazu wykluczam jakiegokolwiek Downhilla .

Obecnie posiadam wheelera 800, który wytrzymał ok. 3 lat czestej jazdy lecz juz powoli przestaje funkcjonować prawidłowo mimo czestych serwisów ,ponieważ jak sam serwisant powiedział nie jest do tego stworzony. Z góry dzięki za pomoc : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za ta kwotę nawet sensownej używki nie kupisz, chyba że jakaś wielka okazja Ci się trafi. Można by Ci zaproponować fulla, ale Ty chcesz skakać, więc bardziej dh. Raczej ciężko Ci będzie znaleźć rower, który spełni Twoje wymagania. Ale na pocieszenie dodam, że nie ma roweru, który by się nadawał do wszystkiego na raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens kupować Dh za 2 tyś ? Bo orientowałem się i chodzą w rożnych cenach tylko kwestia jakości.

 

Mógłbyś przedstawić jakiś model full'a ? Bo szukam ale pierwszy raz słysze o tej marce i wyskakują mi rowery o 300 zł : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

skoro masz Wheelera to moze kupić w tej cenie ramę z amorem a reszte przełozyć ? W takim wypadku coś by poskładał, jednak problemem beda hamulce bo na 100% bedziesz zmuszony na założenie tarczówek. Ale idzie sie wyrobić z takim załozeniem.

 

DH ci nie jest potrzebne ale taki enduro by juz było ok. skok tak 130/130 albo 150/150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz Wheelera to moze kupić w tej cenie ramę z amorem a reszte przełozyć ? W takim wypadku coś by poskładał, jednak problemem beda hamulce bo na 100% bedziesz zmuszony na założenie tarczówek. Ale idzie sie wyrobić z takim załozeniem.

 

DH ci nie jest potrzebne ale taki enduro by juz było ok. skok tak 130/130 albo 150/150

 

Myślałem o skałdaniu ale jestem w tym gorzej niz zielony ... A jakiego typu ramę masz na myśli ?

 

Prosiłbym jeżeli by była taka mozliwo0śc o dokłądne podawanie nazw modeli bo dopiero staram się wejść w te tematy, więc Jak bys mógł Puklus'ie podac przykład takiego enduro to by było fajnie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale to nie jest fizyka jądrowa ... :P zakładajać ze masz nową rame już w rece odkręcasz poszczególne elementy ze starej i przykręcasz w nowej :D i tyle.

 

Prosty jedno zawias, dorzucić do tłumika wtawić przyzwoity amor i dobry rower na start http://allegro.pl/rama-kross-sign-fr2-i2416511464.html

Też prosta konstrukcyjnie rama http://allegro.pl/rama-aluminum-merida-one-five-am-400-d-nowka-19-i2407423931.html

 

Ważne zeby główka ramy była podobna aby przełożyć stery i minimalizować koszta, cieżka sprawa z amorem bo nowe nie należą do najtańszych. Liczyć sie trzeba tez ze wyskoczą niepożądane wydatki. Jak jestes lekki mam wideł do opchnięcia maniotu splice 130mm tanio jak chcesz napisz na PW

 

Problem jest tego typu ze ostatnio wszystko drożeje na łeb na pysk :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja może z innej beczki, kolego w którym dokładnie miejscu jest ta ścieżka?

Ścieżka znajduje sie w pasie nadmroskim miedzy grzybowem a drziwirzynem, praktycznie przy samej plazy.

 

Dzieki Buklus'ie i Gregorku za zaangażowanie i pomoc. Teraz biore się za nauke skladania takie roweru by móc cokolwiek napisac wiecej, bo jak wcześniej napisałem jestem w tym kompletnie zielony. Powiem szczerze, że nie do końca wszystko rozumiem ale dajcie mi pare dni i powinnienem odświeżyć temat. Jeszcze raz wielkie dzięki. : )

 

A mógłbym jeszcze rposić o przykład jakiegos roweru typu Enduro ? bo staram się brać wszystko pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

http://sklep.rower.com/products/big/151.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-8dzqbNX9M7g/TsS8rbfr2QI/AAAAAAAAAcc/fhbgteizBm4/s1600/219531_1727690326240_1657906361_31820885_5966462_o.jpg

http://www.rowmix.pl/1862-large/enduro-evo.jpg

 

Enduro Charakteryzują sie głównie wiekszym skokiem. Ramy do XC mają góra 120mm są raczej twardo zestrojone, by szybko pokonywać maratony. Enduro ma wiekszy skok ogolnie mocnieja rama i widelec, troszke inna geometria ramy, rower raczej nastawiony na szybki zjazd niż szybkie trasy po płaskim. Nie bojący sie hopek czy dropów.

 

Tak samo jak w ramie do XC, enduro FR czy DH za zawieszenie najbardziej jest odpowiedzialny damper i jego kultura pracy, jego tłumiki i ewentualne platwofmy zastosowane w nich. Lepiej kupić gorsza rame i dołozoć do porządnego dampera niż odwrotnie. Jeżeli mam y taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...