Skocz do zawartości

[stery] Luz na sterach


ErIxOn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam stery Aheadset AC-N.9 m/CUP Accent i amortyzator RST gila T5 120mm. Zamontowałem wszystko i jest ciągle piekelny luz normalnie szału dostaje jak go tylko usłusze. Oddałem rower do serwisu koles popatrzyl powiedzial zeby kupic podkladke kontrującą 10 mm i bedzie grało. No to kupiłem zamontowałem i lipa dalej trzesie sie jak osika. W koncu doszedłem do wniosku, że amor ma luzy ale po grutnownym sprawdzeniu okazał się w porządku. Próbowałem wszystkiego, szukałem na forach, na necie po instrukcjach. Miałem nawet śrube od zestawu amoeby... miałem, bo z nerwów na trasie dokrecilem ją tak mocno że poszła. Czy trzeba inwestować w nowe stery? Bo wydam każdą kasę żeby się tego pozbyć grrr... A może wystarczy tylko specjalistyczna regulacja? PS. Stery mam od października, parktycznie przejechane mają około 140 km,licząc wiosenne eskapady ;] Obciążone były tylko jazdą, bo nie wiem czy z tym można normalnie "szaleć .

 

Pozdrawiam

ErIxOn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ErIxOn z kąd ja to zanam....

tylko że ja zapomniałem go przebić bo nowy amor doszedł do mnie 0,5 przed wyjazdem i montowałem go na szybko bo kumple już na mnie pod blokiem czekali autem :D .... i musiałem kupić jakieś najtańsze stery w żywcu i założyć z nich dolną miske + stożek :D

 

Soki za OT ,

jo_jacek masz nowe stery czy amor ?? Bo może rzeczywiście zapomniałeś stożka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy amor i stery i rame przy okazji też. Stożek założyłem. Chyba jednak trza bedzie go zaserwisować

no ale dobre A i miałem dwie gwiazdki założone i śrube amoeby i na wszystkim był luz.

Dzięx za pomoc

Pozdrawiam

ErIxOn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Mam stery accenta i tam też jest taka szczelina, która jest zasłaniania przez gumowy oring.

 

A nieusuwalny luz na sterach może być spowodowany brakiem takiej plastikowej podkładki stożkowej, którą jako pierwszą zakłaga się na rurę(oczywiście już po włożeniu amośka w główkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ErIxOn sąsiad z miasta i takie same problemy ma jak ja :angry2:. Ja ukrecilem srube od gwiazdki NECO. Bez sruby chocbym nie wiem jak sie staral to po 15km luzy znowu sie pokazaly. Teraz kupilem jakas zwykla srube z sklepie metalowym i jak skrecilem tak juz dluzszy czas zero luzów.

 

Kto byl taki mądry z ta podkladka, Gordon czy Bodzio:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...