Skocz do zawartości

[Rower] Jednoślad znaleziony w garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Podczas naprawy mojego roweru wyciągnąłem z kąta garażu stary rower trekkingowy. Wyczyściłem go z kurzu i przyjrzałem się nieco dokładniej. Znalazłem na jego ramie napis "HANDBUILT BY SMITH&CO". Pomyślałem, że warto poszperać w sieci w poszukiwaniu tej ramy. Niestety nic nie znalazłem. Następnym ciekawym elementem jest siodełko marki San Marco Rolls (znalazłem podobne na stronie internetowej: http://www.sellesanmarco.it/it/Vintage/Selle/106/Rolls.html -niestety moje wygląda trochę gorzej). Inne części w tym rowerze również nie są jakimiś no name. Kilka z nich odnalazłem w sieci, innych nie: Korba SHIMANO FC-MT60, zębatka SHIMANO FH-51, mostek KALLOY, piasty SHIMANO DEORE DX HB-M650, przerzutki SHIMANO ST-M075. Innych nazw części nie potrafiłem odszukać. Czy ktoś może ocenić ile wart jest ten rower i czy opłaca się go sprzedawać? Poniżej kilka zdjęć.

http://imageshack.us/g/100/dsc1311.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie dwie wiadomosci, dobra i zla. Dobra wiadomoscia jest to ze ten rower jest warty ponad 3 tysiace zlotych. Zla wiadomoscia jest to, ze nikt go od ciebie nie kupi za taka cene.

Na zdjeciach widze ze ten rower jest prawie nie uzywany. Podzespoly w nim uzyte to druga najlepsza grupa w hierarchii Shimano (cos jak obecnie Deore XT). Nie podales zadnych informacji o ramie, ale zadna rozsadna firma nie buduje roweru na wysokiej grupie i ramie z rurek kanalizacyjnych. Jezeli bedziesz dbal o ten rower, to moze on sluzyc nawet i 100 lat. Gdybys chcial kupic teraz nowy rower podobnej klasy, to bys musial wydac ponad 3 tysiace zlotych. Jezeli jest to twoj rozmiar, to ja bym go wyremontowali i uzywal, bylby z niego swietny rower turystyczny na dalekie wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o ramie, bo zupełnie się na tym nie znam. Nie wiem czy potrafię go odpowiednio wyremontować, ale postaram się. Oczywiście gdyby ktoś zaoferował mi nawet połowę tej ceny, którą wymieniłeś, nie zawahałbym się i go sprzedał. Preferuję rowery górskie. Wielkie dzięki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to twoj rozmiar, to ja bym go wyremontowali i uzywal, bylby z niego swietny rower turystyczny na dalekie wyprawy.

 

Przychylam się do tej wypowiedzi. Nie sprzedawaj, bez różnicy jakie rowery preferujesz. Za parę lat Ci się odwidzi i będziesz miał pięknego klasyka jakich już się nie robi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z remontu to linki i pancerze do wymiany. Ewentualnie oddalbym piasty do przesmarowania i regulacji. Na pewno do wymiany sa detki i opony, 20 letnia guma nie jest za bezpieczna do jazdy. Jak chcesz miec gorala, to kup do tego najszersze opony cyclocrossowe jakie zmieszcza sie w tej ramie, zdejmij blotniki i bedziesz mial rower nadajacy sie do jazdy w lekkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...