Skocz do zawartości

[waga]ile ważą wasze ostre koła


lukiopo

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt nie pomyślałem o tym a przecież to takie oczywiste :icon_wink: Pewnie, że tak, masz rację.

Czyli dochodzi do tego pewnie z 400 g. A to już prawie kilogram to i może będzie odczuwalne, chociaż ja w swoim ostrym po zdjęciu hamulców (klamek itp.) jakiejś mega różnicy nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie co do wagi, tylko troszkę bardziej logistyczne, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy na ramie 2,5kg idzie się dorobić przyzwoitego ok/ss nie mając worka wypchanego kasą? Chodzi o wagę oczywiście. Czy przy takiej ramie zejście ponieżej 9kg jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie co do wagi, tylko troszkę bardziej logistyczne, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy na ramie 2,5kg idzie się dorobić przyzwoitego ok/ss nie mając worka wypchanego kasą? Chodzi o wagę oczywiście. Czy przy takiej ramie zejście ponieżej 9kg jest możliwe?

 

Nie wiem jaki worek wystarczy do 9 kilo, ale w zasadzie w całej tej ostrokołowej wadze to różnica w jeździe jest tylko wtedy kiedy zmienia się koła kloce na lekkie koła z torowymi szytkami, w zasadzie na lekkie obręcze, a nie same koła.

 

Na torze czy Trek/Elsworthh na alu czy Cervelo z węgla w zasadzie czuć tylko inne zachowanie roweru ( geometria).

Profi pomiary czasu czy inne statystyki może i dadzą szybszy przejazd na skrzydlaku Cervelo, a sprinter pociśnie lepszy rezultat na sztywnej ramie niż na masłowichrze.... ale do rzeczy..... Moim zdaniem żeby mieć frajdę i coś poczuć wystarczy znaleźć zestaw starych i lekkich kół pod szytkę ( sam mam Wolbery po 350g) i szytkę około 200g.

Jeżeli obręcz, którą mam w rowerze do miasta jest cięższa od zestawu obręcz+szytka w torówce to naprawdę różnica jest kolosalna. Torówka ucieka z pod nogi. Przyspiesza prawie jak BMW :-D

 

A waga całego roweru to ma znaczenie jak ktoś mieszka na 4 piętrze bez windy, sam siebie cytuję ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mo ocenić, te potrzeby szczerze mówiąc. Nosić mogę, nie będzie z tym problemu. Zastanawia mnie tylko możliwość panowania nad rowerem w odniesieniu do wagi własnie... Ale dzięki za odzew, w sumie jak zostało napisałen ostre=/=lekki rower, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...