Skocz do zawartości

[Inicjatywa] NaprawmyTo.pl - zgłaszaj problemy rowerowe w Twojej okolicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jako zapalony rowerzysta i jeden z autorów serwisu NaprawmyTo.pl chciałbym Wam go przedstawić jako świetne narzędzie do zgłaszania problemów związanych z infrastrukturą rowerową i nie tylko.

 

NaprawmyTo.pl

 

Osoby które chcą mieć wspólnego z urzędami możliwie jak najmniej mogą zgłaszać np roślinność zasłaniającą przejazd, dziury w drogach i inne problemy bezpośrednio poprzez serwis. Obsługa NaprawmyTo nawiązuje kontakt z odpowiednią instytucją, przekazuje dany problem i proponuję dalsze samodzielne korzystanie z narzędzia.

 

 

Zacytuję jeden z Opolskich serwisów internetowych wypowiadających się o NaprawmyTo:

"Portal Naprawmyto.pl umożliwia mieszkańcom Opola proste przekazywanie informacji do urzędu o dostrzeżonych lokalnych problemach, dzięki czemu urząd może je szybciej i skuteczniej usuwać i naprawiać"

 

Niestety serwis nie działa jeszcze w całej Polsce gdyż staramy się go wdrażać stopniowo ale już jest nieźle. Oficjalnie na dzień dzisiejszy działa w 24 gminach, kilkanaście gmin go jeszcze testuje.

 

Co o nim sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli administracja forum uzna post za reklamę to proszę go usunąć :( a jeżeli za coś wartościowego to może nawet przykleić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednych gminach portal działa lepiej w innych gorzej. My chcemy informować o problemach o których często urzędnik nie ma pojęcia.

 

Portal działa od lutego/marca jednak w maju wprowadziliśmy jego nowszą wersję, w której lepiej widać "że coś zalega". Niestety jeszcze nie przenieśliśmy wszystkich danych ze starej wersji do nowej i to pewnie o tym alercie (zgłoszona sprawa) mówisz

 

Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy informować o problemach o których często urzędnik nie ma pojęcia.

W wielu wypadkach ma pojęcie, ale udaje że nie ma ;) taka prawda....

Co nie zmienia postaci rzeczy że naprawdę dobry pomysł... mam nadzieję że w punkcie realizacja się nie rozjedzie - czego życzę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krakowskie absurdy.

Kraków, ul. Bora Komorowskiego w stronę Wiślickiej.

Czteropasmówka, ograniczenie do 70 kmph, a obok taka oto dróżka dla rowerów i pieszych (znak C-16, niżej tabliczka, że rowerów nie dotyczy):

dscn3614o.jpg

 

No w zasadzie mało pieszych tam spaceruje, asfalt niczego sobie, ale kawałek dalej:

dscn3616m.jpg

 

Jak widać, brzydki chodnik o tej samej szerokości, a obok "błyszczy" coś takiego:

dscn3619o.jpg

 

Piękna, gładka jezdnia. Ja osobiście bym tam widziała dodatkowy czerwony pas dla rowerów, miejsca starczyłoby spokojnie.

Ktoś mógłby powiedzieć 'a co to za problem jechać ulicą' otóż wolę jechać tym brzydkim chodnikiem, aniżeli z sercem na ramieniu, gdzie samochody często powyżej tych 70 km/h wyprzedzają mnie w maleńkich odległościach.

 

Ach no i na koniec perełka, Aleja Jana Pawła II:

dscn3623.jpg

 

Na stronkę dodam jutro, dziś już śpiąca jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za aplikację! Idealna sprawa, dokładnie czegoś takiego potrzebowałem :)

Czy bierzecie udział w projekcie http://naprawiamy.pruszkow.pl/ ? Brakuje tam mobilnej aplikacji do dodawania zgłoszeń.

Na stronie http://naprawmyto.pl/ moim zdaniem warto umieścić link do aplikacji mobilnej https://play.google.com/store/apps/details?id=org.stocznia.FixMeProject&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5zdG9jem5pYS5GaXhNZVByb2plY3QiXQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linku do aplikacji nie ma bo nie działa ona jeszcze z wersja 2.0, ale już pracujemy nad wersją na Androida i iOS

 

Dzięki za link do serwisu w Pruszkowie, zaraz zobaczę. Nie wiedziałem o nim

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

Czy bierzecie udział w projekcie http://naprawiamy.pruszkow.pl/ ? Brakuje tam mobilnej aplikacji do dodawania zgłoszeń.

 

Przejrzałem stronę do której podałeś link i jestem w szoku, nie sądziłem że nawet w tak szlachetnej sprawie mogą znaleźć się plagiaty :w00t: z ich aktualności wnioskuję, że wystartowali 11 czerwca 2012

 

Dziwi mnie właśnie podejście, że zamiast zrobić coś wspólnie dla całego kraju to każde miasto próbuje robić coś samemu wydając przy tym przy okazji bardzo duże pieniądze. Można zrobić coś wspólnie i wtedy efekt jest lepszy, a mniej pracy dla jednostki. Szkoda, że się nikt nie odezwał do nas z Pruszkowa :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dymcio111

 

Proszę bardzo Olsztyn w NaprawmyTo.pl :teehee:

 

ALE w Olsztynie dopiero testują narzędzie i jeszcze nie wiadomo na 100% czy zostanie uruchomione

 

Przejrzałem stronę do której podałeś link i jestem w szoku, nie sądziłem że nawet w tak szlachetnej sprawie mogą znaleźć się plagiaty :w00t: z ich aktualności wnioskuję, że wystartowali 11 czerwca 2012

 

Jeszcze dodam sprostowanie do swojej wypowiedzi bo może zostać błędnie zrozumiana. Mówiąc o plagiacie miałem na myśli samą nazwę i podobny logotyp, nie natomiast samą ideę którą i my bezczelnie przenieśliśmy z zachodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za chęci, oby portal coś pomógł. Niestety widzę dziury zgłoszone w lutym, które wczoraj nadal były...

A co to są 4 miesiące? W gdańsku czekaliśmy 2,5 roku na wymianę łat z kostki na asfalt. Niedługo miną 2 lata od zgłoszenia zapadającej się drogi rowerowej, która powinna być naprawiona w ramach gwarancji.

 

Ciekawa strona, jak będzie dostępna aplikacja na talefony, która automatycznie pobierze pozycję (o ile tel. ma gps) to jeszcze lepiej. Jak będzie potrafiła też dołączyć zdjęcie (w sensie opcja programu uruchomi aparat) to w ogóle wypas.

W Gdańsku miasto udostępniło podobną sprawę, czyli mapę porządku. Narzędzie o tyle dobre, że zainteresowane służby (zależy od typu zgłoszenia gdzie zostanie wysłane) otrzymują nr działki i łatwiej im zlokalizować miejsce i właściciela. Dodatkowo można podać szerszy opis i dołączyć zdjęcia.

Niestety brak dostępu (albo nie znam) do informacji co się dzieje ze zgłoszeniem. Sprawy typu niedziałająca sygnalizacja lub popsute znaki są dosyć szybko naprawiane, dziury nie koniecznie.

 

A swoja drogą warto zainteresować się kto w naszej miejscowości zajmuje się takimi sprawami. Przeważnie są udostępnione telefony do dyżurnego inżyniera miasta (lub inaczej nazwane ale podobne stanowisko), gdzie można zgłaszać problemy. Tylko wypada zapoznać się z kompetencjami takiej osoby, żeby nie zawracać głowy sprawami, którymi się nie zajmuje.

 

Trzymam kciuki, bo pomijając ociężałość urzędniczej machiny jak nie zgłosimy, to na pewno się nie ruszy. Dzięki takim inicjatywom łatwiej zachęcić do dbania o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny portal. Nawet jak oficjalnie zostanie uruchomiony tylko w niewielu miejscach, to może w nieoficjalny sposób zmusi kogoś do myślenia, lub ułatwi kontakt z oficjelami... Ważne, żeby odpowiednie osoby wiedziały, że taki portal istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak to działa, że jeżeli w 1 miejscowości działa to sami mieszkańcy zaczynają się pytać urzędników czy u nas też będzie działać

 

Takie głosy mieszkańca myślę że są dużo więcej warte niż gdybyśmy to my wszystkim proponowali.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie pracujemy nad dopracowaniem aplikacji mobilnych, nowe wersje powinny pojawić się na dniach.

 

Wtedy zgłaszanie alertów będzie jeszcze łatwiejsze

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...