Skocz do zawartości

Romet jaguar stery


IGORD

Rekomendowane odpowiedzi

Eloo

 

Złożyłem swoje pierwsze ostre na ramie od jaguara ,ale pojawil sie drobny problem ze sterami.

Ramę kupiłem z podobno oryginalnymi sterami ,ale jak sie okazało dolna miska nie była od kompletu co powodowało luzy.

Zmieniłem ją na miskę od huragana ,troche rzeźbiłem puszką po browarze i jest o niebo lepiej ,ale i tak drobne luzy są.

Dziwne jest to że luzy są na górnej misce:) jak zmieniałem dolna to wymieniłem łożyska w dolnej i górnej bo w górnej kulki latały sobie luzem co mnie trochę zdziwiło ,ale ostatnio spotkalem sie z opiniami że tak powinno być;) na razie smigam tak jak jest ale meczy mnie to i zastanawiam się co z tym zrobić bo z tego co się orientuje to jaguar ma jakieś nie wymiarowe te stery i że nie da się dokupić nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak jak i inne stare romety, to są chyba stery 1 1/4. Nie wiem, czy Chris King takich nie robi, ale do jaguara chyba to się mija z celem ;) a może, oprócz tego, że te kulki są bez wianka, to jest ich tam za mało? Zobacz też, czy bieżnia siedzi odpowiednio ciasno na sterówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak jak i inne stare romety, to są chyba stery 1 1/4. Nie wiem, czy Chris King takich nie robi, ale do jaguara chyba to się mija z celem ;) a może, oprócz tego, że te kulki są bez wianka, to jest ich tam za mało? Zobacz też, czy bieżnia siedzi odpowiednio ciasno na sterówce.

 

kulki co tam były wy######alem i są nowe w koronce ,byłem dzisiaj w jednym ze sklepów i powiedzieli mi ze to może być spowodowane wlasnie tym ,bo podobno orryginalnie nie ma koronki:) wymierzę kulki które znalazlem w górnej misce i poszukam takich samych i zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a wiadomo komuś coś na temat średnicy osadzenia bieżni widelca w Wichrach itp. ? Mam wichrowski widelec, z którym jest ten problem, że ma średnicę korony 27.4 mm więc nie pasuje żaden standard. Chyba, że jest narąbane aż 1 mm lakieru proszkowego (jeszcze muszę spróbować usunąć ten lakier i się przekonać ale póki co fizycznie nie mam dostępu do widła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w pewnym widelcu, (RMD V4, niezbyt ostrokołowy, ale jednak) musiałem kompletnie przeszlifować bardzo duży kawałek rury sterowej, ponieważ o ile bieżnię udało mi się nabić, to pogrubiony odcinek był bardzo długi i się nie mieściła rura w dolną miskę. Robiłem to pilnikiem do metalu, ale wyszło bardzo równo i nic nie pękało, pomimo, że w streetówce chyba trochę większe siły tam działają niż w ostrym.

To tak, jakbyś nie znalazł innej opcji niż szlif ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...