Skocz do zawartości

[Serwis] Rower kupiony przez neta -Poznań


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

nie wiem jak wygląda sprawa gwarancji w rowerach :) ale ostatnio zepsuła mi się opaska od pulsometru garmina

jedyne co musiałem wykonać to telefon do serwisu podanie nr seryjnego i tyle.

Za kilka dni miałem nową opaskę w domu. Bez odsyłania starej bez żadnych formalności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda sprawa gwarancji w rowerach :) ale ostatnio zepsuła mi się opaska od pulsometru garmina

jedyne co musiałem wykonać to telefon do serwisu podanie nr seryjnego i tyle.

Za kilka dni miałem nową opaskę w domu. Bez odsyłania starej bez żadnych formalności. :)

A wyglada róznie, jak to w życiu.

Jedni dają i wymieniają bez szemrania, np. ramę po 3 latach, inni nawet przed upływem gwarancji robią problemy - np. Kross.

Znam 4 przypadki pękniętych ram u znajomych i jednemu nie uznali.

Dlatego zawsze lepiej się zabezpieczyć i oprócz renomy firmy ble ble ble, ustawowego zabezpieczenia w postaci umowy konsumenckiej , warto pilnować zapisów gwarancji i trzymać ja oraz dowód zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stanąłem przed podobnym dylematem, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę gwarancją i liczyć tylko na kodeks cywilny.

 

Robię intensywne poszukiwania przed zakupem:

1. znalazłem ciekawy rower, ale na drugim końcu Polski, gwarancja wymaga wykonania przeglądu po 3 miesiącach, licząc koszty przesyłki to pewnie będzie ok. 10-20% roweru

2. Unibike'i sprzedawane przez Internet domyślnie nie są objęte gwarancją, konieczne jest wykonanie przeglądu zerowego w autoryzowanym sklepie, za 10% ceny sprzedaży roweru

 

Chyba odpuszczę, bo nie kupuję roweru do sportów ekstremalnych i moja masa mieści się w rozsądnych granicach. Tak się pocieszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapierre- 2, 5 lat lub "life limited" (oni swoja droga maja super reputacje jesli chodzi o dbanie o klienta wiec zawsze warto prubowac). itd.

 

Aktualnie moja strzelająca rama przebywa u nich w serwisie. Odmówili reklamacji, ponieważ kupiłem nowy, nieużywany rower z drugiej ręki (wraz z fakturą, kartą gwarancyjną etc), więc jestem jego drugim właścicielem, a tego już gwarancja nie obejmuje. Warunków gwarancji Lapierre do tej pory nie ma w sieci, więc niestety nie było opcji aby dowiedzieć się o tym wcześniej. Tak więc polecam przed kupnem dokładnie studiować tego typu pisma jeśli tylko są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...