Skocz do zawartości

[rower] Kellys, Kross czy Merida?


henio19

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, jestem nowym forumowiczem, jednak na rowerze jeżdżę od długiego czasu. Moja stara merida już nie nadaje się do jazdy. Proszę o pomoc w doborze roweru do 1800zł. Który według Was zasługuje na uwagę?

 

Jak do tej pory zainteresowały mnie te modele:

 

Merida Matts 20md - http://www.rowerymerida.pl/produkt361/matts-20-md- rower-merida.html

 

Kellys Viper 6.0 - http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product& product_id=28048&countries_id=170&countrie s_name=pl&cat_id=318&subcat_id=320

 

Kross Level A2 - http://www.kross.pl/pl/2012/mtb-xc/level-a2 - jednak nie jestem do niego przekonany.

 

a może jakiś inny?

Napisano

Merida - tarcza (wątpliwej jakości = zatęsknisz za 'bezobsługowością' i skutecznością hamowania v'ek) i napęd acera... Bombowo :P.

Kellys - wygląda znacznie lepiej, ale miałem w swoim rowerze te tarcze i częściej się męczyłem z nią niż smarowałem łańcuch.

Kross - znany rower, choć kurcze kiedyś był zdaje się lepiej wyposażony (dart2) i w niższej o ponad 400zł cenie...

Jak się ma RST gila do XCMa?

 

Jak cie używane nie bolą to tu jest fajniutki sprzęt IMO : http://allegro.pl/haro-v5-deore-xt-alivio-manitou-axel-disc-sram-bdb-i2344211300.html

Napisano

 

Jak cie używane nie bolą to tu jest fajniutki sprzęt IMO : Allegro

 

hmm....IMO sprzęt składany przez gościa nie po to ,żeby na niego patrzyć ,lecz żeby go intensywnie ujeżdżać ....z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić ,że był mocno używany ;)

Napisano

Jeśli chodzi o Meridę to mam do niej sentyment. Bodajże w 2005 kupiłem kalahari 550 i do ubiegłej jesieni na niej ujeżdżałem, dlatego też za Meridami poszukiwałem. Początkowo sklepie kellysa rozglądałem się za rowerumi do 1600zł i zainteresowałem się viperem 5.0. Jednak pan w sklepie powiedział, iż dopłata niecałych 200zł jest warta kupna modelu 6.0, który w stosunku do 5.0 ma blokadę amortyzatorów i lepszą przerzutkę.

Do krossa nie byłem nigdy przekonany, chociaż gdy zobaczyłem Levela a2 u kolegi zmieniłem zdanie. Jeździ się na nim bardzo przyjemnie, chociaż nie wiem, czy nielepiej byłoby dopłacić troszkę do a3.

 

Iven - używane nie. Niedaleko od mojej miejscowości gościu sprowadza używane rowery z Holandii, więc w każdej chwili mógłbym tam pojechać. Dlatego na forum prosiłbym tylko o nowe.

 

a np Kross Level A8 2011 ?

http://www.kross.pl/pl/2011/mtb/hexagon-v8

Napisano

 

 

 

Iven - używane nie. Niedaleko od mojej miejscowości gościu sprowadza używane rowery z Holandii, więc w każdej chwili mógłbym tam pojechać. Dlatego na forum prosiłbym tylko o nowe.

 

 

 

Link , który podałem wcześniej był do strony przedstawiciela firmy Author , gdzie sprzedają nowe rowery z ubiegłych sezonóww dobrych cenach ...może tam coś sobie wybierzesz

http://velo.pl/rowery/wyprzedaz/?id=534

Napisano

Ja osobiście polecma kellys viper 6.0 ponieważ sam się na niego zdecydowałem, wiadomo że wszystko w tej cenie super nie bedzie mi jedynie przeszkadzaja troche te tektro novela, jak juz zreszta o nich kilka tematow napisalem. Na razie bez zadnych usterek a zrobiłem nim koło 700km.

Napisano

Napęd jest 'zbudowany' z wytrzymałych części i został zmieniony rok temu - o ile gościu nie zrobił w rok 20kkm to jeszcze spokojnie ten napęd jakiś czas potrzyma.

Co do zużycia reszty - jak zobaczysz jakie ma założone opony to raczej wyeliminujesz ekstremalne użycie roweru - no ale ok, nowy to nowy ;).

Merida w/g mnie jest marnym pomysłem - prezentuje niższą półkę osprzętu niż pozostałe rowery.

Ja bym chyba łykał A2, to co podrzuciłeś to nie jest A8 (lol) tylko Hexagon V8, inna seria. Ciekawy jest też ten Author Basic, tylko nie mam pojęcia, czy RST Gila amortyzuje (mam Capę 75 i właściwie to tylko podobnie wygląda do amortyzatora)

Napisano

Przepraszam Panów za pomyłki.

przeglądałem akurat A8 z tego względu walnąłem gafę.

A z tymi używanymi rowerami było do x153.

 

Także dziękuję za rady. Jeszcze się zastaniowię między Viperem 6.0 a Levelem A2

 

może A2 z zeszłego roku. Z tego co tu się czyta to bardzo często jest polecany

Kross 2011 Level A2 Disc - Rowery Kross - Sklep rowerowy Mudserwis

 

Rzeczywiście! Jest ładny, na tarczówkach, alivio są. W rozsądnej cenie. Dzięki Ci bardzo! :thanks:

Napisano

Przepraszam Panów za pomyłki.

przeglądałem akurat A8 z tego względu walnąłem gafę.

A z tymi używanymi rowerami było do x153.

 

Także dziękuję za rady. Jeszcze się zastaniowię między Viperem 6.0 a Levelem A2

 

 

 

Rzeczywiście! Jest ładny, na tarczówkach, alivio są. W rozsądnej cenie. Dzięki Ci bardzo! :thanks:

A kellys jest na deorach :P mi sie na nim dobrze jezdzi , kuzyn ma hexagona v8 z 2011 na hydraulikach i mowi ze spoko tylko słabe ma przednie przezutki i bedzie zmienial, a znowu kolega ma vipera 4.0 (kupil go 1 dzien po mnie) i jemu sie tez ok jezdzi , wiec wybor to juz raczej tylko kwestia wygladu roweru :)

Napisano

Zdecydowałem się. Wybieram Kellysa. W sprzedaży mają być na początku czerwca.

Nie wiem czemu, ale firma Kross do mnie nie przemawia.

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Zdecydowałem się. Wybieram Kellysa. W sprzedaży mają być na początku czerwca.

Nie wiem czemu, ale firma Kross do mnie nie przemawia.

 

Kupiles tego Kellysa?

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...