Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana tylnej przerzutki - czy krótki wózek wystarczy?


Gość Adam

Pytanie

Gość Adam

Dzień dobry!

 

Na początek proszę o wyrozumiałość - domyślam się, że na temat wymiany tylnej przerzutki napisano na tym forum całkiem sporo, ale podejrzewam, że zajmie Wam mniej czasu udzielenie szybkiej i konkretnej odpowiedzi na moje pytanie niż mnie - znalezienie i zrozumienie odpowiednich postów...

 

Tak więc - chciałbym zmienić tylną przerzutkę w swoim rowerze Wheeler Cross 6.3.

Z przodu mam standardową korbę 28-38-48, natomiast z tyłu kasetę 8-rzędową 13-26, jak się zużyje planuję wymienić ją na 12-23.

 

Pytanie więc brzmi: czy mogę założyć przerzutkę Shimano Sora SS - z krótkim wózkiem, czy jednak należałoby myśleć o GS?

Z opisu tutaj http://allegro.pl/przerzutka-tylna-shimano-sora-rd-3400-ss-244g-i2330218889.html wynika, że powinna być w stanie obsłużyć mój napęd, ale chciałbym się upewnić...

 

Dane przerzutki:

- Maksymalna koronka: 27T (u mnie 26T, w przyszłości 23T)

- Minimalna koronka: 11T (u mnie 13T, w przyszłości 12T)

- Dyferencja: 22T (rozumiem że chodzi o korbę - u mnie więc 20T)

- Całkowita pojemność: 37T (o ile dobrze liczę - u mnie wychodzi 33T, w przyszłości nawet mniej)

 

Dodatkowe wątpliwości:

Czy warto dopłacić i zamiast Sory (ok. 80zł) kupić Tiagrę (ok. 150zł) lub 105 (ok. 190zł)?

Czy też w ogóle nie bawić się w przerzutki szosowe i kupić Alivio lub Deore?

Czy szosowa przerzutka na pewno będzie współpracować z manetkami Alivio?

 

Jeszcze co do sposobu używania roweru i stylu jazdy - jeżdżę głównie po mieście, czasem jakaś wycieczka poza miasto ale w teren raczej łatwy - utwardzone drogi czy ścieżki leśne. Nie przekaszam łańcucha - przy największej tarczy z przodu nie używam 3-4 największych koronek z tyłu, i odwrotnie - przy najmniejszej tarczy z przodu nie używam 3-4 najmniejszych koronek kasety.

 

Uff, rozpisałem się, ale mam nadzieję, że pozwoli Wam to udzielić precyzyjnych odpowiedzi :)

Z góry dziękuję!

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...