Skocz do zawartości

[makrokesz] do DH/FR


Gość Michi23

Rekomendowane odpowiedzi

Eh mój Yukon nawet się do tego GTIX nie umywa. Zawsze sobie poprawiam humor czytając opisy podobnych aukcji i dziwi mnie że setki takich rowerów z hipermarketów wyjeżdżają a potem dziwić się że się ludzie do rowerów zrażą bo i jechać ciężko na takim wynalazku i sypie się co chwilę, że już nie wspomnę o naprawie, jak ktoś ze znajomych podrzuci mi taki rower to najchętniej bym po prostu powiedział "Kup sobie najpierw uczciwy rower a potem możemy naprawiać".

Kurcze nie mogę znaleźć w zakończonych jakiegoś wynalazku "do DH" wychwalanego pod niebiosa w długim opisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michi23

Przeczytałem opisy obu aukcji i... sorry ale gdzie tam niby piszą że to rower do DH?

 

Kolego, zero wyobraźni ;-)! Wyjaśnię OCB: najpierw cofnij się do tego momentu, gdy w Polsce zaczęły być modne rowery typu "góral". One służyły do wszystkiego - od jeżdżenia po bułki do solidnych dropów (tak tak ramy metalowe niejedno wytrzymywały). Teraz wszyscy sprzedawcy rowerów tkwiących technologicznie w tamtej epoce (a najczęściej ZNACZNIE GORSZYCH, chińskich szmelców) piszą o "mocnych", "solidnych", "markowych" półproduktach roweropodobnych potocznie zwanych "makrokeszami". Ty myślisz, że szczymp, który naogląda się filmików rowerowych fr/dh (w wieku od pierwszej komunii do późnego "gimnazjalstwa") zacznie składać rower z prawdziwego zdarzenia (na taki trzeba zazwyczaj samemu zarobić, albo mieć sponsora/wujka w USA/6-tke w lotto/bogatych rodziców/itp.)? Nie sądzę. Zazwyczaj skończy się na zakupie takiego oto full'a niezależnie od tego czy szczymp będzie mieć zajawkę na dh/fr/street/inne. Ważne, że jest tanio, "siemano", kilka epitetów odnośnie wytrzymałości, amorek+damper, rogi i GRUUUBA rama ;-) Dowód? Zobacz na Alledrogo jakie rowerki się najlepiej sprzedają (przefiltruj nowe w opcji "Kup Teraz!"). Jest popyt - jest podaż. Zgroza! Ale pośmiać się można z takich ofert i ich opisów niejednokrotnie sugerujących, że za cenę dobrej pary piast można mieć rower do ostrzejszej jazdy.

 

 

Ach, ta sztyca. W sumie nic dziwnego, że opuszczona - damper i tak nie ugnie się pod kimś z wagą poniżej 120kg :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz od niego. Pełny osprzęt Shimano :D Ogólnie jak jeszcze nie zarabiałem pieniędzy, miałem "makrokesza". Mama kupiła sobie, a ja go pożyczałem. Wytrzymał rok i na śmietnik .Ogólnie to miałem parę rowerów . Pierwszy z komunii, pamiętam miał ramę chyba z 20 a ja 1,60 . Ale jeździłem :) Co prawda często jajami po ramie :D Generalnie też nie długo wytrzymał, potem zepsułem rower siostry .. Ech, wspomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą jak świeże bułeczki te rowerki.. Ech ludzie nie wiedzą co robią kupując takie rowery.. szkodaa. Wolałbym już nie jeździć, niż jeździć na czymś takim . Bo żadnej przyjemności z tego nie będzie .. Wiem z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Zupełnie nie wiem co wy chcecie od tych maszyn. Kumple z sąsiedztwa (19, 20) kupili taie maszyny i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem co wy chcecie od tych maszyn. Kumple z sąsiedztwa (19, 20) kupili taie maszyny i są zadowoleni.

To mają bardzo małe wymagania . Jakby się przejechali rowerem co waży 8kg to by poczuli przyjemność z jazdy i amortyzacja FOXa ( bajeczna ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem co wy chcecie od tych maszyn. Kumple z sąsiedztwa (19, 20) kupili taie maszyny i są zadowoleni.

 

Zobaczysz, czy będą zadowoleni za 1 rok.. Jak będą nadal to zmienię zdanie co do super tanich rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Oj tam oj tam. Widzę że żaden z wasz nie wyczuł ironii.

 

Kupili takie rowery z chęci posiadania takiej rzeczy (tj roweru w sensie rzeczy a nie pojazdu). Ale z drugiej strony jak widzę gości co na skuterkach robią sobie enduro wyrypy to się im nie dziwie. Mniejsza z tym że to rowerky ( stoją w szpoie) robia mniej kilomentrów w roku niż ja jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michi23

Spoko spoko, będą "rodzynki" ;-) Właśnie znalazłem trzy :-]

 

1. "mocny i wytrzymały"

OKAZJA!! SUPER MAXIM 24" TRENDY 626 DISC (2300472755) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

2. "solidny"

SOLIDNY MAXIM 26" HIGHLANDER 211 disc (2305665807) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

...a ten mnie dobił całkowicie...

3. "wyczynowy"

ALUMINIOWY ROWER GÓRSKI FOLTA ITHAVO ACERA 26'' (2323110912) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Na koniec zagadka dot. makrokesza nr 3:

pytanie: co jest najbardziej wyczynowe w tej konfiguracji? (* podpowiedź niżej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* podkładki dystansowe na rurze sterowej... OMFG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Akurat ten Maxim Trendy DISC to jeden z wytrzymalszych makrokeszów. Moja chrześnica ma go już 2 lata. Nie jest już tak ładny i błyszczący ale to makrokesz więc się nawet nie dziwię. Powala za to ogromniasta korba.

 

Folta to za to "płodząca się" polska marka i nie śmiejmy się z niej bo za 2 lata będziemy sami jeździć na rowerach tej marki :icon_lol:

 

PS. Te podkładki pod kierą są za######iste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec
Większość ceny to te podkładki :D

Zawiodłem się. Myślałem że zrezygnowanie z przycięcia rury sterower oszczędzi pieniedzy. Widocznei zakładacz podkładek był po dokoracie to więcej zarządał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...