Skocz do zawartości

[kradzież] ostre z Poznania


krnc

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie to forum, ale ostre to dosyć mały światek i może dotarcie do niego bardziej pomoże ;)

 

niestety dzisiaj w nocy skradziono mi mój skarb, niemalże dziecko - rower.

 

Jak zwykle wychodziłem o 6 z domu, kiedy zastała mnie przykra niespodzianka. W moim auce, gdzie był przez noc rower (dojeżdżam z przedmieść Poznania na parking bliżej centrum i stamtąd jadę juz rowerem - omijam, a w sumie omijałem korki), zastałem wybitą szybę. Nie zastałem za to roweru. Samochód stał pod domem, na posesji. Niestety żaden z sąsiadów ani członków mojej rodziny nic niepokojącego nie słyszał. Oczywiście kradzież i włamanie zgłosiłem na policję, jednak bardzo uprzejma Pani Oficer sama przyznała, że raczej nie mam się spodziewać spektakularnych wyników śledztwa. Pozostało mi przeszukiwanie allegro, ebaya (co oczywiście uskuteczniam), odwiedziny w komisach i na bazarach, no i internet. Może pomożecie? :)

 

Rower prezentował się tak:

 

 

http://farm8.staticflickr.com/7050/7108843455_cb5e58e999_b.jpg

 

Tylnie koło na niebieskiej obręczy H+SON Formation Face, przód na Velocity Deep-V. Piasty BLB. Korba Csepel, sioedłko BLB. Niestety nie znam marki ramy ani jej numeru - kupiłem ją już polakierowaną, a numeru mimo intensywnych poszukiwań jeszcze przed kradzieżą nie znalazłem.

 

Cała moja nadzieja, że jest dosyć wyróżniający się - składałem go samodzielnie. Na dodatek tego typu części też nie są w naszym kraju zbytnio popularne. A kto wie, może któryś w forumowiczów zauważy go kiedyś na ulicach albo na allegro - fajnie by było gdyby się wtedy ze mną skontaktował.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

 

krnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie to forum, ale ostre to dosyć mały światek i może dotarcie do niego bardziej pomoże ;)

 

niestety dzisiaj w nocy skradziono mi mój skarb, niemalże dziecko - rower.

 

Jak zwykle wychodziłem o 6 z domu, kiedy zastała mnie przykra niespodzianka. W moim auce, gdzie był przez noc rower (dojeżdżam z przedmieść Poznania na parking bliżej centrum i stamtąd jadę juz rowerem - omijam, a w sumie omijałem korki), zastałem wybitą szybę. Nie zastałem za to roweru. Samochód stał pod domem, na posesji. Niestety żaden z sąsiadów ani członków mojej rodziny nic niepokojącego nie słyszał. Oczywiście kradzież i włamanie zgłosiłem na policję, jednak bardzo uprzejma Pani Oficer sama przyznała, że raczej nie mam się spodziewać spektakularnych wyników śledztwa. Pozostało mi przeszukiwanie allegro, ebaya (co oczywiście uskuteczniam), odwiedziny w komisach i na bazarach, no i internet. Może pomożecie? :)

 

Rower prezentował się tak:

 

 

http://farm8.staticf...b5e58e999_b.jpg

 

Tylnie koło na niebieskiej obręczy H+SON Formation Face, przód na Velocity Deep-V. Piasty BLB. Korba Csepel, sioedłko BLB. Niestety nie znam marki ramy ani jej numeru - kupiłem ją już polakierowaną, a numeru mimo intensywnych poszukiwań jeszcze przed kradzieżą nie znalazłem.

 

Cała moja nadzieja, że jest dosyć wyróżniający się - składałem go samodzielnie. Na dodatek tego typu części też nie są w naszym kraju zbytnio popularne. A kto wie, może któryś w forumowiczów zauważy go kiedyś na ulicach albo na allegro - fajnie by było gdyby się wtedy ze mną skontaktował.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

 

krnc

 

rzuć na facebook-a i wszędzie gdzie się da! póki sprawa jest świeża.

rower jest bardzo charakterystyczny, więc jest szansa.

 

możliwe że złodziej może sobie nie zdawać sprawy z tego co ukradł i zaprowadzi rower do najbliższego komisu lub jakiegoś handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć na facebook-a i wszędzie gdzie się da! póki sprawa jest świeża.

rower jest bardzo charakterystyczny, więc jest szansa.

 

możliwe że złodziej może sobie nie zdawać sprawy z tego co ukradł i zaprowadzi rower do najbliższego komisu lub jakiegoś handlarza.

 

Udało mi się wprowadzić link na główną wykopu, jest też na fejsie. Jutro zajmę się ogłoszeniami, kolorowe zdjecie. Kto wie, może się uda.

 

To jest podejrzane. Zastałeś wybitą szybę, a cięzko jest wyjąć taki rower przez okno.

Chyba coś kręcisz, albo drzwi też musiały być otwarte.

 

Drzwi w aucie były otwarte, nawet siedzenie sobie skurczybyk przesunął żeby było wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć link do fejsa tutaj to będziemy dalej udostępniać... Swoją drogą kilka dni temu jeszcze gdzieś mnie ten rower mijał na mieście. Aż strach zostawiać rower gdzieś w Poznaniu - ostatnio dużo znajomych straciło rowery :/

 

Myślę że to spokojnie nadaje się do udostępniania:

http://www.wykop.pl/ramka/1118021/skradziono-rower-ostre-kolo-poznan/

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Ale moja szyba przynajmniej cała. Wrzuć na gumtree, tablicę. Idź na złomy - Czarnieckiego/Robocza, Spichrzowa, Fabryczna/Robocza - może go tam nie będzie, ale właściciele są kumaci i dadzą cynę jak zauważą podejrzane części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROWER SIĘ ZNALAZŁ!

 

Był przypięty na parkingu pomiędzy zwierzyniecką a mickiewicza. Znajomy znajomego mnie poinformował o tym, że rower widzi z okna mieszkania, szybko podjechałem na miejsce i to on :)

 

Teraz rower jest na komisariacie, a jutro wraca do tatusia.

 

Dziękuję baaardzo wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem że czekałbym z kimś na złodzieja który przyjdzie odpiąć "swój" rower i dostałby zadośćuczynienie. Ale po chwili pomyślałem że najprawdopodobniej złodziej tak charakterystycznego roweru nie zostawiłby go przypiętego na mieście. Pewnie już go sprzedał, a osoba która okazyjnie kupiła rower dostałaby i wpiedrol i straciłaby nowo kupiony rower, czyli całe sianko które na niego wydała. Najlepszą opcją byłoby ściągniecie na miejsce policji i niech oni dalej dochodzą czy to rzeczywiście złodziej, pewnie znalazłoby się u niego w domu jeszcze kilka fantów. A jeżeli to by była osoba która kupiła rower to mogłaby wskazać od kogo sprzęt nabyła.

Odnalezienie swojej własności daje wielką radość ale dobrze gdyby próbować karać złodziei aby następnym razem znowu to się nie przytrafiło nam lub komuś innemu.

 

Niedawno byłem z rowerem na targowisku, wiedziałem że nie będzie mnie dłuższy czas więc wziąłem ze sobą i u-locka i łańcuch z kłódką żeby spiąć koła. Przypinając wszystko do płotu, pan który miał straganik obok powiedział "nie trzeba przypinać, tu nikt nie weźmie". Gdy wróciłem po rower, to pan który wcześniej dawał mi radę odszedł kilkanaście metrów i z kimś gadał. Odpiąłem rower, wszystko okej. Na drugi dzień patrzę a w jednym miejscu na uloku mam przeciętą nożem tą winylową/gumową osłonę aż do pręta. Idiota myślał chyba że w środku nic nie ma i przetnie podkowę nożem.

 

 

Nie wiem czy każdy z was sobie zdaje sprawę, ale jeżeli gdzieś przypinamy rower i odchodzimy to nawet sprawdzając co jakiś czas czy nikt się nie kręci koło roweru, nie możemy być pewni że maszyna jest bezpieczna. Wprawiony złodziej nie działa sam, on próbuje odpiąć rower a jego znajomy nas śledzi i informuje go kiedy się zbliżamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz my zlokalizowalismy rower to zglaszajac wczesniej kradziez powinnismy powiadomic policje o zlokalizowaniu. dziwie sie, ze policja nie czekala na osobe, ktora zjawi sie po rower. tak jak kolega wyzej napisal mogl by to byc:

- sam slodziej

- osoba, ktora odkupila rower po okazyjnej cenie

- mogli go porzucic bo nagle sie okazalo, ze to ostre kolo, albo, ze sie juz glosno zrobilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja nie mogłaby czekać bo przecież oni mają tyle ważnych spraw na głowie, codziennie łapią np. tylu bandytów przechodzących na czerwonym, że gdzie by mieli nawet pół dnia czekać na jakiegoś oprycha który zabrał rower... sory ale ja osobiście po wielu przejściach z niebieskimi już w nich nie wierzę... sam bym sie zaczaił, wyciągnął potrzebne info a dopiero potem za szmaty w worku po pyrach przetargał na komisariat choć pewnie i tak by umorzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przytoczyłem a Ty jeszcze dołożyłeś dobry przykład jak działa prawo w Polsce. zgadzam się z Tobą w 100% że tak właśnie by to wyglądało. "Bo to Polska, nie elegancja Francja...". Koniec OT, dobrze że sprzęt się znalazł. Nie życzę nikomu ani sobie ale to dobry przykład że najlepiej wrzucić info o kradzieży gdzie się da a jak widać mogą być szybkie i dobre efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...