Skocz do zawartości
  • 0

Zakładanie tylnego koła


Gość Krzysiek

Pytanie

Gość Krzysiek

Witam mam mały problem.

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery, jeżdżę tanim rowerem kupiłem go tylko po to żeby dojeżdżać do pracy itp. Niedawno złapałem kapcia w tylnym kole i postanowiłem że sam się tym zajmę. Kupiłem dętkę i zabrałem się do roboty. Już przy zdejmowaniu koła natrafiłem na pewne problemy ponieważ siedziało ono w widełkach tak ciasno ze musiałem użyć młotka żeby je zdjąć.

Dętkę wymieniłem i kolejny problem pojawił się przy próbie założenia koła z powrotem.

Widełki są tak ciasne że nie jestem w stanie ich rozciągnąć aby koło weszło na swoje miejsce tu pytanie do was jak się do tego zabrać, czy macie na to jakiś patent i czy to w ogóle normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Chyba mnie źle zrozumiałeś, Chodzi o to że widełki (nie wiem czy tak to się nazywa, ta część ramy do której przykręca się koło ;p) są zbyt blisko siebie i żeby udało się włożyć między nie koło musiał bym je dosyć mocno rozciągnąć ale nie jest to łatwe i właśnie z tym mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 24 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 24 Kwietnia 2012 - Brak powodu

Zmierz szerokosc piasty i zmierz szerokosc "widelek" - sa rozne rozmiary, mtb maja 135mm, kiedys szosowki mialy 120mm, teraz maja 135mm, torowki chyba nadal pozostaly 120mm...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza

Zmierz szerokosc piasty i zmierz szerokosc "widelek" - sa rozne rozmiary, mtb maja 135mm, kiedys szosowki mialy 120mm, teraz maja 135mm, torowki chyba nadal pozostaly 120mm...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 24 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 24 Kwietnia 2012 - Brak powodu

Zmierz szerokosc piasty i zmierz szerokosc "widelek" - sa rozne rozmiary, mtb maja 135mm, kiedys szosowki mialy 120mm, teraz maja 135mm, torowki chyba nadal pozostaly 120mm...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek

Jeśli to rzeczywiście takie ważne to zmierze to jutro ale wydaje mi się że coś jest nie tak bo rower jest kupiony ponad rok temu za około 600 zł.(tak jak pisałem nie jestem jakimś zapalonym rowerzystą wystarcza mi żeby rower bez problemu zawiózł mnie do niezbyt odległego celu) i koło jest to samo więć skoro fabrycznie było zamontowane w tych widełkach to w dalszym ciągu powinno do nich pasować.

Próbowałem rozciągać widełki rękami i w sumie nie wiele brakowało żeby udało się wcisnąć piaste między nie. Myśle ze Pudzian dał by sobie z tym rade ręcznie ale ja jestem zbyt słaby.

Nie widzi mi się kupowanie nowego koła ani jakieś skomplikowane wymiany chciał bym poprostu poznać jakis łatwy sposób na rozciągnięcie widełek i zamontowanie tego samoego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...