Skocz do zawartości

[pomoc]potrzebna pomoc przy budowie ostrego koła


lukiopo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie albo i kilka. Mam starego typu szosówkę z cyklu peugeot-y czy musze wymienic całe tylne koło by moc zbudowac tego typu rower czy moge przykladowo zdjąć kasete i wkrecic na piaste ta jedna zembatke. wiem ze w korbie trzeba odkrecic jeden blat i zobaczyc czy linia lancucha jest prawidlowa. Wiem takze ze powinno sie poodkrecac hamulce przezutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć jaką ty masz piastę na tyle. Możesz też zawsze kupić novateca na niskich kolnierzach jeśli szprychy sa tego warte...

...jeśli masz wypas piastę z kasetę to nie rozwalaj tylko sprzedaj (dorzuć przerzutki itp) za to kupisz sobie piastę pod kontrę (Joytech, Novatec, Miche) + obręcz. Lub całe tylne koło z piastą torową - takie opcje też znajdziesz na Allegro.

Musisz pokalkulować, poanalizować, przemyśleć. Co Ci się opłaca(!?) Jeśli już jeździłeś na ostrym i wiesz że to nie jest jednorazowa przygoda to zainwestuj trochę w części. Nie będą to duże pieniądze na początek, a sprzęt zamortyzuje się po kilku miesiącach bez biletu MPK ;-)

Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci o takiego ?? http://e-bmx.pl/opis...flop-ostre.html jesli tak to jest jeszcze pytanie czy nie bede musiał kupic krotszych szprych

Tak dokładnie taka, na początek powinno starczyć. A co do szprych to wątpię żeby ktoś pomógł, musiał byś sam pomierzyć, no i tak jak było mówione, nie wiemy nawet jaką masz tam piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...